reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cc bez wskazań jest mozliwe ?

paulina.b

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2020
Postów
99
Dziewczyny, z racji tego że rodzina męża jak i on pracują za granicą i mieszkają tam, tak samo jak moi rodzice, jestem tutaj sama z siostrą :( boję się troszkę nagłej akcji porodowej bez nikogo :(
Zależało by mi na cc żeby ktoś mógł do mnie zjechać i być przy mnie. A cc to konkretny termin. Jeszcze teraz to pandemiczne zamieszanie ;/ myślicie że taka opcja jest możliwa ? Myślicie że warto pytać lekarza? Mialyscie podobny przypadek?
 
reklama
Rozwiązanie
M
„Powiedz to mojemu kroczu” ?!

Zakażenie to jest stan chorobowy. Każda rana może ulec zakażeniu to mamy rezygnować z operacji, bo jest ryzyko zakażenia rany? Żeby temu przeciwdziałać dostajemy instrukcje jak pielęgnować ranę.
Odnoszę się tylko do twojej teorii że krocze się pięknie goi. Nie, nie zawsze mamy wpływ na przeciwdziałanie zakażeniu. Chyba że uważasz że położne pielęgnujące moją ranę w szpitalu nie znały się na swojej robocie, ale to już inna sprawa. Jest masa kobiet które mają poważne powikłania po porodzie naturalnym. Mimo że nie uważam że cc na żądanie to dobry pomysł, to wmawianie ludziom że poród sn jest zawsze lepszy od cc jest krzywdzący. Każda wie jakie ryzyko jest dla niej akceptowalne.
A ja tam rozumiem. Zupełnie inaczej jest jak można sobie poród jako tako „zaplanować”.
Ale troszkę się zastanawiam jak to wyglada, ze mąż i jego rodzina mieszka za granica a ty tutaj sama? Nie zamierzacie mieszkać razem czy jak?
Zreszta, jeśli chodzi o polskie realia to cc na życzenie tylko prywatnie. W państwowym szpitalu raczej tej usługi nie doświadczysz. Sugeruje zacząć starania o skierowanie tak szybko, jak to możliwe a nie tydzień przed. Bo co, jeśli trafisz na lekarza, który ci okoniem stanie i nie da skierowania?
Cc odbywa się zazwyczaj tydzień przed przewidywana data porodu. Akcja porodowa może się zacząć wcześniej ale jeśli masz skierowanie to jeśli nie jest za późno to nadal wykonają cc.
Po cc może być różnie. Możesz szybko dojść do siebie a może ci to zając miesiące. To trzeba dobrze przemyśleć. Przez pierwsze sześć tygodni masz, a przynajmniej powinnaś mieć, zakaz prowadzenia pojazdow, zakaz dźwigania ciężarów wiekszych niż dziecko. Wnoszenie tygodniowych zakupów na trzecie piętro odpada. Sprzątanie odpada. Długotrwałe stanie przy kuchni odpada. Jeśli jesteś sobie w stanie zorganizować wsparcie na ten czas to super. Ale jeśli nie to nie kombinuj za bardzo bo noworodek i jego potrzeby czekac nie będą a ty możesz sobie zrobić niezła krzywdę jeśli zrobisz za dużo za szybko.
 
reklama
Tez bym się zastanowiła nad cc. Jeśli mogą wziąć urlop po uprzedzeniu to znaczy kiedy? Miałam dwa cc, jedno zniosłam świetnie, mogłam od pionizacji zająć się dzieckiem sama, w sumie chyba 3 dni brałam przeciwbólowe, ale drugie zniosłam okropnie. Wstałam po 1,5 doby, nie wyobraźam sobie, ze miałabym zostać z dzieckiem sama. Miałam tak okropna anemię, ze nie mogłam ustać przez ponad tydzień. Na ból praktycznie nic mi nie pomagało.. Wiec jeśli przyjadą od razu i mogą Ci pomoc, to rób jak uważasz. Ale jeśli nie wiadomo po ilu dniach ktoś będzie mógł Ci pomoc, to poważnie się zastanów nad cc. To jest operacja i nie da się przewidzieć jak będziesz się po niej czuła. U mnie dochodzenie do siebie było skrajnie różne. Po sn jest większa szansa, ze będziesz bez problemów od razu zajmować się dzieckiem. Życzę Ci powodzenia i podjęcia jak najlepszej decyzji dla Was 😊
 
W państwowym szpitalu to różnie bywa teraz z cc. Raczej już odchodzi się od planowego cc w 38 tc. Często czekają aż akcja się sama zacznie lub umawiają w skończonym 39 tc a do tego tyg jeszcze trzeba dotrwać co mi się osobiście dwa razy nie udało. Pozostaje ci chyba prywatny szpital gdzie za pieniądze pewnie można wszystko dogadać ;)
 
W państwowym szpitalu to różnie bywa teraz z cc. Raczej już odchodzi się od planowego cc w 38 tc. Często czekają aż akcja się sama zacznie lub umawiają w skończonym 39 tc a do tego tyg jeszcze trzeba dotrwać co mi się osobiście dwa razy nie udało. Pozostaje ci chyba prywatny szpital gdzie za pieniądze pewnie można wszystko dogadać ;)
a to nie jest tak, że lekarz prowadzący wystawia skierowanie, a my się z nim stawiamy do szpitala ? przynajmniej tak tłumaczył mi lekarz. Poza tym jeżeli ma się skierowanie, a akcja zacznie się szybciej, to muszą zrobić i tak CC, także warto sobie to ustalić szybciej.
 
a to nie jest tak, że lekarz prowadzący wystawia skierowanie, a my się z nim stawiamy do szpitala ? przynajmniej tak tłumaczył mi lekarz. Poza tym jeżeli ma się skierowanie, a akcja zacznie się szybciej, to muszą zrobić i tak CC, także warto sobie to ustalić szybciej.
A to nie jest przypadkiem tak, że chyba jakoś w tamtym roku zmieniły sie przepisy i teraz to nie lekarz prowadzący ciążę tylko lekarz odbierający poród decyduje czy są wskazania do cc czy nie?! Oczywiście zapewne większosć weźmie pod uwagę skierowanie wystawione przez lekarza prowadzącego ale z tego co wiem to nie muszą tego robić i jeśli nie ma oczywistych przesłanek do cc to mogę Ci kazać rodzić naturalnie.
 
A to nie jest przypadkiem tak, że chyba jakoś w tamtym roku zmieniły sie przepisy i teraz to nie lekarz prowadzący ciążę tylko lekarz odbierający poród decyduje czy są wskazania do cc czy nie?! Oczywiście zapewne większosć weźmie pod uwagę skierowanie wystawione przez lekarza prowadzącego ale z tego co wiem to nie muszą tego robić i jeśli nie ma oczywistych przesłanek do cc to mogę Ci kazać rodzić naturalnie.
nie mam pojęcia, ale mój prowadzący nic o tym nie wspominał, wpiął mi do karty ciąży skierowanie i tyle, chociaż jak nie mam od niego, tylko od innego specjalisty, ale mówił że to wystarczy w razie gdyby akcja się szybciej niż w 38 zaczęła.
 
a to nie jest tak, że lekarz prowadzący wystawia skierowanie, a my się z nim stawiamy do szpitala ? przynajmniej tak tłumaczył mi lekarz. Poza tym jeżeli ma się skierowanie, a akcja zacznie się szybciej, to muszą zrobić i tak CC, także warto sobie to ustalić szybciej.
No dokladnie ginekolog wystawia skierowanie do szpitala przynajmniej ja tak bede miala planowane cc ale mam powod bo 3cc bedzie wiec tez inaczej....no tak ciężko zaltawic sobie od ręki bo tak chce autorka no chyba ze ginekolog fajny to i wystawi
 
Ja pomimo wskazan medycznych do cc musialam o skierowanie poprosic majac zasiwadczenie od endokrynologa i neurologa. Umowiona jestem juz na konkretny termin i chyba rzadko zdarza sie, zeby ktos czekal na akcje tymbardziej teraz gdzie przed cc trzeba wykonac test na covid. Tak od siebie dodam bo ja naturalnie rodzic nie moge :/ ze nikt nie powiedzial, ze nagle nie pojawia Ci sie jakies wskazania jak np. ulozenie dziecka lub nadcisnienie. Wszystko moze sie jeszcze zdarzyc. Po CC zawsze w jakis sposob trzeba do siebie dojsc, bo to jednak operacja a po sn nie zawsze jest kolorowo. Tez zdarzaja sie komplikacje.
 
reklama
Zastanów się jeszcze, bo CC to nie róże i czekoladki.

Poród naturalny również nie.

Z mojego cc najgorszy był ból barku i wkładanie cewnika (przy operacji miałam w znieczuleniu ale później do badania miałam jeszcze raz) więc to nie reguła że dochodzenie do siebie po cc jest bolesne.
Nie chciałam nawet przeciwbólowych, pionizacja nie bolała mnie wcale.
 
Do góry