reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
moim zdaniem jest to wskazanie do ciecia, wlasnie ze wzgledu na szwy ktore moga puscic, choc nikt nie ma prawa zmusic Ciebie do cc. jesli chcesz miec cc to lekarz nie powinien zmuszac abys rodzilam sn, natomiast jesli chcesz rodzic sn to masz do tego prawo, w razie jesli szwy zaczna sie rozchodzic to lekarze zarzadza cc. wiem ze to zakrecone ale ja np usłyszałam od mojego gina ze po krotkim czasie po cc powinnam rodzic takze poprzez cc, natomiast on nie moze mnie do niego zmusic. poinformowal ze jezeli zaczna sie skurcze porodowe to moze rozerwac mi macice ale jak chce rodzic sn to mam takie prawo. jesli bym tak rodziła to byłabym monitorowana i w razie czego lekarz zarzadzil by cc, nie mniej jednak nie mam pewnosci ze nie rozerwie mnie kiedy jeszcze bede w domu. nie zastanawiajac sie dlugo podjelam decyzje ze ciaza za 5 miesiecy zakonczy sie cc na ktore umowie sie wczesniej.
 
Ja mam do was takie pytanie, ponieważ w pierwszej ciąży miałam cc to teraz tez sie go spodziewam zależeć będzie wszystko od stanu mojej blizny ale myśle,że jednak tego nie unikne. Moje pytanie jest takie w którym tyg. najczęściej umawiana jest cesarka? Od czego to zależy?
 
ja cc mialam na 3 dni przed terminem,zalezy od tego czy kobieta odczuwa skurcze,czy wczesniej jest rozwarcie itp.

A co do szwów to po 11 miesiacach (to pytanie z laparo) skora na pewno juz sie zrosła.Nie ma szans by sie nie zrosla.

Asia po tylu latach wydaje mi sie ze spokojnie mozesz rodzić.Ekspertem nie jestem ale 6 lat to duzoo czasu by macica sie zrosla.
 
Ostatnia edycja:
przed kazda cesarką pytaja się o operacje itp.mi chodzi tez o szwy bo tak to nie,ale jak ktoś mial jakiekolwiek szwy chwile przed ciaza to niestety cesarka
 
reklama
Pysia bzdury wygadujesz.To wszystko zalezy od blizny i tego jak sie goi a takze gdzie sie znajduje.Myslisz ze w polsce lekarze tak chetnie robia cc? ,jezeli tylko i wylacznie byly zakladane szwy na skorze,to nie ma podstaw by po 11 miesiacach (jezeli rana sie niegnoila itp)robic cc.Pamietajcie ze cc polski szpital kosztuje ok 3-4 tys,wiec nie " szastaja" tymi cc na lewo i prawo.Po cc owszem wykonuje sie nastepne cc jezeli jest krotki odstep czasu,ale 1 cc nie wyklucza tego ze kolejne dziecko za kilka lat nie bedzie mozna urodzic sn.Szew na skorze to pikus,chodzi tutaj o szwy na macicy i o blizne na macicy ktora goi sie zdecydowanie dluzej niz ta
na skorze.Nie ma co przesadzać.Ja po 11 miesiacach to juz mojej blizny prawie w ogole nie widzialam skora sie zrosla,bez problemu juz zdecydowanie wczesniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry