reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

He, he
W Polsce wskazaniem do CC jest wszystko...
Mieszkam w Holandii i tutaj o CC jest trudno.Wady wzroku się nie kwalifikują, chyba że może jakaś bardzo duża ale wątpię, w PL bliźniaki dobrze ułożone najczęściej rodzą się przez cc a tu naturalnie.
Jestem zdania że w PL robi się za dużo cięć bez powodu a w Holandii zbyt restrykcyjnie się do tego podchodzi...
 
reklama
Anna u nas w Polsce faktycznie tnie sie za czesto
Pysia ja wiem ze sa kobiety ktore maja wade anatomiczna ktora uniemozliwia im porod naturalny ale sa to nieliczne wyjatki bo nie kazda szczupla ma od razu waska miednice
 
otak tak,wiadomo nie kazda kobieta szczupła ma wąską miednice I nie kazda przy kości ma szeroką.Wąska miednica to tez nie jest jakas wada anatomiczna.ogolnie mam 3 takie bardzo dobre kolezanki i uzynkę i wcale nie sa jakies niewiadomo jakie szczupłe,są normlane ale juz im gtin powiedziała na wizycie zwyklej że jak zajda w ciąze bedzie cesarka.Ja ogólnie z dosc duza liczba kobiec sie spotkałam,wiec nie uwazam że to wada
 
He, he
W Polsce wskazaniem do CC jest wszystko...
Mieszkam w Holandii i tutaj o CC jest trudno.Wady wzroku się nie kwalifikują, chyba że może jakaś bardzo duża ale wątpię, w PL bliźniaki dobrze ułożone najczęściej rodzą się przez cc a tu naturalnie.
Jestem zdania że w PL robi się za dużo cięć bez powodu a w Holandii zbyt restrykcyjnie się do tego podchodzi...

Wada wzroku ktora kwalifikuje do cc nie jest jakims widzimisiem i w kazdym kraju sie to respektuje i w Holandi na pewno tez.Mam ta wade chodzi o deformacje siatkowki ktore moga spowodowac calkowite odklejenie sie siatkowki podczas wysilku jakim jest porod,a odklejenie siatkowki wiaze sie ze slepotą.Wiec w zadnym kraju komus kto ma taka wade nie kaza rodzic sn bo w przypadku utraty wzroku nie wyplacili by sie za odszkodowanie.Inne wady nawet jak ktos ma szkla +10 nie sa wskazaniem do cc.!!Jedynie wada przy ktorej podczas wysilku jest mozliwosc odklejenia sie siatkowki.
 
Witam,
Ok. 2 lata temu mialam laserowa korekcje wady wzroku metoda LASIK. Moja wada przed zabiegiem wynosila prawie -10. Aktualnie mam 0. Jestem w 18 tyg. ciazy i chcialabym zapytac osoby w podobnej sytuacji o ich doswiadczenia. Czy po takim zabiegu jest wskazanie do cc, czy moze rodzilyscie naturalnie?
Dzwonilam do kliniki, w ktorej mialam zabieg, ale tam powiedziano mi, ze na wizyte, na ktorej sie kieruje do cc, trzeba sie zglosic w ostatnim miesiacu ciazy. Dlatego zalezy mi na Waszych opiniach i jak to bylo u Was?
Pozdrawiam cieplutko, Marlena :-)

jak juz pisalam wyzej sama wielkos szkiel nie ma znaczenia bo ja mam tylko-2 ale wade siatkowki ktora wyklucza taki wysilek jakim jest sn.I z tego co wiem tylko takie wady kwalifikuja sie do cc.Jesli Twoja wada nie jest zwiazana z siatkowka to spokojnie mozesz rodzic.A co za wade mialas?
 
Wada wzroku ktora kwalifikuje do cc nie jest jakims widzimisiem i w kazdym kraju sie to respektuje i w Holandi na pewno tez.Mam ta wade chodzi o deformacje siatkowki ktore moga spowodowac calkowite odklejenie sie siatkowki podczas wysilku jakim jest porod,a odklejenie siatkowki wiaze sie ze slepotą.Wiec w zadnym kraju komus kto ma taka wade nie kaza rodzic sn bo w przypadku utraty wzroku nie wyplacili by sie za odszkodowanie.Inne wady nawet jak ktos ma szkla +10 nie sa wskazaniem do cc.!!Jedynie wada przy ktorej podczas wysilku jest mozliwosc odklejenia sie siatkowki.


Zgadzam się z Tobą. Nie dopisałam szczegółów.W Polsce połowa kobiet, albo i więcej, które mają wskazania od okulisty, w gruncie rzeczy może rodzić naturalnie...Wiem po pracowałam przy cięciach cesarskich i większość kobiet nie miała żadnych wskazań, tylko poszła do okulisty, zapłaciła odpowiednią kwotę za wizytę i gotowe;)))
Ostatnio nawet chciałam przebadać wzrok tak kontrolnie, bo dawno nie badałam i pani zapytała mnie czy "do cięcia"...;)))
 
laparoskopia na pewno nie jest wskazaniem do CC! nie raz sie robi laparoskopie kobieta po nie moga zajsc w ciaze.Dlaczego mialoby byc to wskazaniem????????? inaczej nawet kobieta z wycietym wyrostkiem by musiala miec cc...czy po jakiejkolwiek operacji,a to by bylo absurdalne.
 
Witajcie, mam do Was takie pytanie, wiem od mojego lekarza ze czeka mnie cc, poniewaz 11 miesiecy temu urodziłam synka poprzez cc, a teraz jestem w 11 tc. minelo zbyt malo czasu od porodu do kolejnego zaplodnienia aby była szansa na porod sn. Wiem rowniez ze bede miała termin cc ustalony wczesniej, aby zminimalizowac szanse na skurcze porodowe ktore mogłyby byc niebezpieczne. Czy wiecie moze o ile wczesniej bede miała ciecie?
 
reklama
Do góry