reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

W moim przypadku druga cc( po poltora roku od pierwszej) byla ciezsza, ale to zapewne dlatego ze puscilo mi szycie i jestem jak to lekarz okreslil "solidnie podziergana, prawie na stole nogami fikalam tak dlugo trwalo szycie", ale po 6 dobach wrocilismy do domu i bylam juz na chodzie, po 8 dobach po raz pierwszy wykapalam starszego syna, co zawsze bylo wyczynem, a po dwoch tygodniach juz go podnosilam a wazyl wtedy 12 kg ( to oczywiscie glupota).Nie mniej jednak po pierwszym cieciu po 6 dobach ubralam juz obcisle jeansy i szycia nie czulam, a przy drugim przez dwa tygodnie ponosilam dresy poniewaz inne spodnie dawaly troszke nieprzyjemne uczucie), a dzis mlodszy syn ma 7 miesiecy a ja juz zaczynam planowac trzecie:)
 
reklama
*martusia* Ja prawie wcale nie krwawilam tylko pierwszy dzie ale to i tak jak przy zwyklym okresie a rana zagoila mi sie bardzo szyko teraz to jest w kolorze skory cieiutka i prawie jej nie widac .... zalezy chya jak lekarz ciecie wykona ja mialam skierowanie na cc o chcialam i tez mam waska miednice i powiedziano mi ze druga tez bedzie cc
 
MARTAIK jak puściło szycie? to z pierwszej cesarki? o kurczę a u mnie dopiero rok odstępu jest! urodziłam 9 grudnia 2011 cc a teraz w grudniu też będzie cc...
 
Przez druga polowe drugiej ciazy uporczywie pobolewalo mnie "ciagnelo" podbrzusze, lekarz uspakajal ze to po prostu miesnie macicy ktore sie naciagaja. W piatek zaczelo pobolewac mnie mocniej podbrzusze, mialam wrazenie ze to skurcze przepowiadajace ktore pamietalam z pierwszej ciazy. W sobote bol zrobil sie nieznosny wiec pojechalam do szpitala sadzac ze zaczyna sie porod, ale KTG nic nie wykazalo, zero skurczy, z dzieckiem wszystko bylo w porzadku, ale lekarz widzac jak zwijam sie z bolu polozyl mnie na obserwacje, po 3 godzinach lekarz badajac mnie zrobil sie blady i rzucil do pielegniarki " pedzimy na sale", po kilkunastu minutach syn byl juz na swiecie, jak sie okazalo poprzednie szycie peklo a ja dostalam krwotoku. Byl to 39 tydzien ciazy, synek urodzil sie zdrowy jak rybka, po 6 dniach bylismy juz wspolnie w domu:) Nie martw sie jednak, znam kilka dziewczyn, ktore rowniez mialy cc w krotkich odstepach czasu i ja bylam jedyna ktora miala powiklania. Zycze aby Ciebie takie "atrakcje" ominely:)
 
Bzdura, cc to bardzo inwazyjna operacja, po której normalny jest ból - mniejszy lub większy, ale to zależy od przypadku.

A czy ja napisałam, ze to nie jest inwazyjna operacja??? Ból jest normalny, ale nie trzeba cierpiec!!! Po to wynaleziono leki przeciwbólowe, aby z nich korzystac!!!!!
Miałam 2 cesarki - w 2 różnych szpitalach, z 2 różnymi rodzajami leków przeciwbólowych. Za drugim razem W OGÓLE nie czułam bólu (oczywiscie dzieki lekom). Za pierwszym bolało przy przekrecaniu, kichaniu, o kupie zapomnij! Za drugim tych dolegliwosci nie mialam.

Za kazdym razem karmiłam piersią, leki byly tak dobrane, aby nie szkodzic dziecku.
 
Krupka w jakim kraju mieszkasz? bo aż trudno uwierzyć że w pl dają takie leki po cc że NIE BOLI :szok: mi dawali dożylnie jakieś typu paracetamol albo ketonal ale czytałam na plakatach w szpitalu że nawet morfinę można po cięciu podać. Może Tobie właśnie podawali? Kurde ja cierpiałam jak się ruszałam, ale szybko się o tym bólu zapomina :tak: Z załatwianiem potrzeb nie było żadnych kłopotów na szczęście.

mnie bardziej zastanawiał fakt dlaczego w karcie mam wpisane że znieczulenie zeszło mi po 2h jak to nie prawda bo zeszło dopiero po 8, już myślałam że nóg nigdy nie poczuję.
 
mam pytanie ja tez urodziłam przez cc 14 wrzesnia jak duzy się urodził dzidziuś i ile teraz wazy bo ja urodziłam 3950 a teraz ma 7.300 karmiłam przez pierwszy miesiąc a teraz jest na butelce wszyscy w koło mówia że jest za tłusty a mnie to juz w kurza jak można nie da dziecku jeśc jak prosi
 
Krupka w jakim kraju mieszkasz? bo aż trudno uwierzyć że w pl dają takie leki po cc że NIE BOLI :szok: mi dawali dożylnie jakieś typu paracetamol albo ketonal ale czytałam na plakatach w szpitalu że nawet morfinę można po cięciu podać. Może Tobie właśnie podawali?

Po pierwszym CC podawali mi morfinę, po drugim paracetamol w kroplówce i ketonal w czopku przez 1 dzien, potem tylko czopek. Przy morfinie czułam ból - nie cierpiałam jakoś strasznie, najgorsze było wstawanie i kichanie. Przy ketonalu po prostu NIC - baaardzo sobie chwalę. Lekarz, jak mnie zobaczył, pytał, czy ja na pewno po CC, bo bylam naprawde w bardzo dobrej formie - lek działał do tego stopnia, ze ani rany, ani nawet bólu głowy nie czułam, a powinnam przez niewyspanie - dopiero gdy odstawiłam czopki poczułam ból głowy, ale po cięciu rana nie bolała nic a nic.
 
Ja miałam cc w maju. Zniosłam je rewelacyjnie. Po samej operacji dostawałam w kroplówkach leki przeciwbólowe. Po 12 godzinach od cc dostałam przeciwbólowy czopek i to był koniec. Tzn. nic więcej brać nie musiałam. Nie bolało, nie ciągnęło. Spokojnie mogłam się zajmować dzieckiem. Problemem było tylko wstawanie z łóżka ale to nie przez samo cięcie czy ból a po prostu mebel ten był koszmarnie niewygodny. Ale wszystko jest sprawą bardzo indywidualną i nie można generalizować.

Aneta2- pytasz o wagę. Moja Ula urodziła się 18 maja z wagą 3670 i obecnie waży 6840. Czy waga twojego dziecka jest za duża? Nie wiem- ale znam dzieci, które w 4 miesiącu ważyły 9 kilo i takie, które na tym etapie ważyły koło 5 kilo.
 
reklama
krupka o jaaa morfine??? to az tak cie bolalo ?? Mnie cos tam bolalo ale nie tak zeby jakies leki brac ..u nas dawali cos nie wiem co ale po tym sie spalo to ja nie chcialm bo wolalam zajac sie malym a po tych przeciwbolowych bylabym taka ospala i jakby na haju dziewczyna z sali prosila o zastrzyki i spala caly czas ... mnie nie bolalo az tak mocno w sumie to juz nawet nie pamietam tego bolu czyli mozcy nie byl...
 
Do góry