reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Nie, nie bolalo jakos szczegolnie - tylko przy podnoszeniu się z poz. leżącej i kichaniu, jak juz wstałam, to moglam smigac bez problemu;
Ale tą morfinę otrzymywaly wszystkie pacjentki po CC - nie byłam wyjątkiem. Dość szybko z nich zrezygnowałam, bo po 4-5 dniach już nie bolało wcale.
 
reklama
Dziewczyny morfina to jeden z pierwszych leków które dostajecie przy cc i pewnie nawet większość z Was o tym nie wiecie, bo dostaje się ją w kroplówce. Mnie bolało, przy przekręcaniu sie na bok i wstawaniu, ale to dlatego, że za późno prosiłam o coś przeciwbólowego. Ja niestety miałam mocno poszarpaną macicę, krwawiłam ponad 3 miesiące, na szczęście w końcu sama się zrosła. Miałam cc ze względu na ułożenie synka:-) Pokarm pojawił mi się w 6 dobie po porodzie.
 
Zgadzam się - morfina jest stosowana prawie zawsze po operacjach brzusznych, ale podaje sie ja tylko na sali pooperacyjnej w ciagu 12 godzina po porodzie.
 
Witam,mam pytanko do bardziej doświadczonych mam,odnośnie tego kiedy można po cc zajść bezpiecznie w drugą ciąże?Mój lekarz twierdzi że po roku można zacząć,ale Ja jakoś dziwnie się boję choć bardzo chce drugiego bąbla...dziwne obawy że coś się rozejdzie i wg ech:zawstydzona/y::eek:Z góry dziekuję za odp i rozwianie troche moich obaw:tak:
 
Mi lekarze mówili, że po roku można się starać, ale będzie drugie cc. Jak odczekam 2 lata ze staraniami to można próbować sn.
Ja zaszłam w drugą ciążę 14 miesięcy po pierwszym cc.
 
Ninex mój lekarz też mówił, że po roku można zacząć się starać, ale znam kilka osób, które miały CC rok po roku, a jedna kkoleżanka urodziła sn rok i 5 miesięcy po cc, wszystko zależy od kondycji blizny.
 
reklama
Bardzo dziękuje za odpowiedzi,rok to minimum będę czekać czyli do czerwca :tak:u mnie niestety nie ma znaczenia ile będzie po operacji i tak skończy się cc, więc wole od razu dwójkę:-Djak dłużej poczekam to już nie będzie się chciało znowu do tego wracać:tak:za duży strach.
Pozdrawiam
 
Do góry