reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chcę mieć dziecko...

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedz. Co do studiów to będą to dziennie płatne, ponieważ mojej specjalizacji nie ma na normalnych bezpłatnych w moim regionie. Nad mieszkaniem chcemy pomyśleć, abym nie musiała godzin spędzać na podróżowaniu z domu do uczelni. Fakt pieniędzy trzeba wtedy dużo, mam jednak pewną pomoc rodziców. Chciałabym, aby wszystko ułożyło się po mojej myśli, lecz mam jeszcze rok technikum zobaczymy jak to będzie. Co do zrywania nocy, wiem jak to wygląda mam siostrę w wieku 5 lat, dlatego nie liczę, że opieka nad dzidziusiem będzie łatwa. Zastanowię się jeszcze nad tym, może doczekam się jakiejś konkretnej decyzji od mojego partnera :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję! :)
 
reklama
Lusiia bedac w Twoim wieku mialam taka sama chec bycia mama chociaz moj partner mial takie samo zdanie co Twoj dzis z perspektywy czasu wiem ze warto bylo poczekac te pare lat bo wtedy tak naprawde nie stac by nas bylo na utrzymanie malenstwa a bycie na garnuszku u rodzicow by ciazylo mi samej pozniej byly studia ktore robilam prywatnie dzis mam prace on rowniez i spelnilo sie moje marzenie warto bylo poczekac aby samemu moc utrzymac tego Skarba dlatego i Ty wstrzymaj sie jeszcze troszke a w miedzy czasie przekonaj partnera do dzidziusia:)
 
ja jak miałam 16-17 lat też bardzo pragnęłam mieć już dziecko. Jak widziałam ciężarne kobiety, albo młode mamy to, aż mnie skręcało z zazdrości. Miałam wtedy młodszą siostrzyczkę- ale nie rodzoną i bardzo lubiłam się nią opiekować, zabierać na spacery, karmić, przebierać. Najlepiej było jak zostawałam z nią sama w domu. Ale potem ta moja fascynacja dziećmi jakoś przeszła. Pojawiła się inna miłość:) No a dziś mam 27 lat i jestem już szczęśliwą mama 15 miesięcznej Małgosi:)
 
Jak to mówią na wszystko przyjdzie czas i to jest racja .
Na dzieciątko i zakładanie rodziny tez .
A teraz masz przed sobą najpiękniejsze lata mlodosci żeby poznawać nowych ludzi , wyjeżdżać, wiadomo za rok dwa pojawią się jakieś dyskoteki .
Skończenie szkoły jeszcze przed tobą.
A posiadanie dziecka to jest ogromna odpowiedzialność i to nie jest na dzień dwa A na całe życie.
Przy dziecku nie ma "wolnego" czasu i życia beztrosko. To wszystko przed tobą.
Wiec z taką decyzją zaczekaj aż będziesz miała troche więcej lat , dobrego faceta przy sobie i jakiś start materialny .
Sama jestem młodą mamą i nie raz brakuje mi tego beztroskiego czasu .
Więc ciesz się młodością , a w przyszłości na pewno zostaniesz świetną mamą widać masz do tego powołanie ♡
Ściskam cię gorąco buziaki :*
 
Do góry