reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chorobowe po poronieniu

Dołączył(a)
1 Sierpień 2023
Postów
6
Hej jestem na chorobowym ciążowym do 11.08 ale poroniłam samoistnie bylam u lakarza ale nie spójnego i nie potrzebny jest zabieg oczyszczania. Ale zapomniałam zapytać co dzieje się z moim chorobowym ? Co teraz powinnam zrobic ? Czy to chorobowe jest aktualne? czy muszę firmę o tym poinformować?
Proszę pomóżcie nie wiem co robić.
 
reklama
Zwolnienie wysyła lekarz prosto do pracodawcy. Nikogo nie musisz informować.
Jedyne co, to nie jest już zwolnienie ciążowe i powinnaś mieć liczone 80% podstawy.
 
Rozumiem ale to zwolnienie było wystawione jak jeszcze bylam w ciąży . Więc skąd oni będą wiedzieć że poroniłam i zapłacą mi 80% . ?
 
Zwolnienie wysyła lekarz prosto do pracodawcy. Nikogo nie musisz informować.
Jedyne co, to nie jest już zwolnienie ciążowe i powinnaś mieć liczone 80% podstawy.
Dokładnie. Bardzo ważne jest żeby pamiętać, że za ten czas już się nie należy 100%. Słyszałam kiedyś historię u znajomego ginekologa, że osoba "pociągnęła" takie zwolnienie przez jakis czas, lekarz jej nie wypisał nowego i potem pracodawca udał się do sądu w tej sprawie... Jak możecie się spodziewać była jego racja.
 
Ale kolejną wizytę ma 11 sierpnia czyli prawie za 2 tyg. I brak miejsc na szybszy termin . Mogę z tym poczekać czy lepiej odrazu jakoś załatwić tylko wtedy nie wiem jak .
 
reklama
Ja byłam w takiej sytuacji, tyle że mi pracodawca miał wypłacić jeszcze przez jakiś tydzień i resztę już zus. Zwolnienie nie było zmienione, pracodawca wypłacił 80% a zus 100% to było dwa lata temu.
 
Do góry