reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

Witajcie
Na wstępie proszę o zrozumienie,nie wiem czy piszę w dobrym wątku,jeśli nie prosze moderatora o przerzucenie go tam gdzie powinien być.
:no:
Dzisiaj zobaczyłam u swojej 2-u letniej córci że wypadają jej włoski.miesiąc temu była chora na mononukleozę i po wyjściu ze szpitala było wszystko oki,teraz nie wiem co się z nią dzieje.W sumie córka ładnie je, pije robiłam badania na żelazo i wszystko jest w normie.Prosze o pomoc,może ktoś z was miał taki przypadek.Pozdrawiam
 
reklama
ja mam ten sam przypadek moja corka ma 2,5 roku i wlosy jej wychodza strasznie od jakiegos czesu. robilam niedawno morfologie zelazo i mocz, mofrologia dobra mocz zły własnie dzis czekam na lekarza az przyjedzie i zadecyduje co robic. a zelazo na wyszło hemoliza to znaczy niewiedomo jakie.
 
jeszcze to moze byc od tego ze powiedz mi wychodzily jej wlosy jak była mała na poduszke?? bo mojej nie a teraz wydaje mi sie dlatego jej wychodza.
 
sara jeśli szpital to upminaj sie o skierowanie na oddział nefrologii dziecięcej...
P.S a tak wogóle z jakiego miasta jesteś...?
 
Lekarz strwierdziła ze jest tak gardło czerwone i katar z zatok leci po tylnej stronie gardła. kazał zrobic jutro morfologie crp. i usg i bedziemy wszystko wiedziec. co to jest to crp ???
 
Raczej nie bo Niki miała mało włosków , dzisiaj robiłam badania na tarczycę i na pasożyty zobaczymy co będzie dalej.Sama nie wiem czasami się zastanawiam czy to nie przypadkiem od fryzjera ,który ze dwa tygodnie temu obcinał jej włoski
 
witam juz po wizycie i tak mamy skierowanie do laryngologa poniewarz jest czerwone gardlo i migdaly no i ten katar zanosowy. i musi laryngolog zalecic co robic. a co do moczu zrobilismy morfologie i crp i wyszlo ze to jakas wirusowka. crp wyszlo ponirzej 3 a norma jest od 3-10. co to jest to crp??? robilismy usg i wszystko ok tylko sie nie chciala jedna nerka pokazac od tylu ale powiedzial ze jak bedzie nastepny raz bakteria to robimy jeszcze raz usg.
 
witam juz po wizycie i tak mamy skierowanie do laryngologa poniewarz jest czerwone gardlo i migdaly no i ten katar zanosowy. i musi laryngolog zalecic co robic. a co do moczu zrobilismy morfologie i crp i wyszlo ze to jakas wirusowka. crp wyszlo ponirzej 3 a norma jest od 3-10. co to jest to crp??? robilismy usg i wszystko ok tylko sie nie chciala jedna nerka pokazac od tylu ale powiedzial ze jak bedzie nastepny raz bakteria to robimy jeszcze raz usg.

Sara już pytałaś w tym wątku o CRP i dostałaś na to odpowiedź :sorry2: :

Stężenie CRP we krwi zdrowego człowieka zwykle nie przekracza 5mg/l (najczęściej 0,1-3,0 mg/l) Białko CRP czyli C-reaktywne jest oznaczane zazwyczaj dla oceny ryzyka zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe. Wytwarzane jest ono głównie w wątrobie i komórkach tłuszczowych.. głównie bierze udział w odpowiedzi immunologicznej. Podwyższone stężenie CRP we krwi występuje w stanach zapalnych, w przebiegu urazów, zawałów serca.. na CRP mają także wpływ choroby przewlekłe, masa ciała, wiek, rasa, palenie tytoniu i stosowane leki.

CRP zawsze oznacza się ilościowo jeśli tylko się da, norma bowiem to poniżej 5 mg/l.
 
reklama
Moja corka zmagala sie z podobnym problemem praktycznie od urodznia.
Powodem mialy byc kolki, ktore miala jako niemowlak. Niestety nikt z lekarzy nie powiedzial mi nawet jak ta przypadlosc sie nazywa tzn., ze jest to BEZDECH AFEKTYWNY, wtedy napewno bylabym spokojniejsza. Dla mnie moje dziecko po prostu sinialo i przestawalo zyc na pare chwil. Wybiegalam z nia z domu, na powietrze, dmuchalam w buzke i chlapalam zimna woda, pomagalo ale nie uspokjalo mnie, bo wiedzialam, ze za jakis czas znowu to zrobi i ja znowu bede odchodzic od zmyslow, z.
Od jakiegos czasu mieszkamy w Kanadzie i tutaj trafilismy na lekarza, ktory powiazal dwa fakty ze soba tzn. bezdech i poziom zelaza we krwii dziecka.
Po badaniu okazalo se, ze faktycznie poziom zelaza u corki byl b. niski. Od czasu jak podajemy jej suplemant zelaza wszystko ucichlo i nie ma juz zanych tego typu napadow.:tak:
 
Do góry