reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

My mamy ten sam problem u synka - też roczny. Byliśmy u dentysty dziecięcego, stwierdził, że o wadzie zgryzu można mówić dopiero, gdy wyjdą czwórki, bo na nich opiera się zgryz. Do tego czasu nic zrobić się nie da, ani nie warto, bo nawet nie wiadomo, jak później będzie wyglądał zgryz.

Wprawdzie nie polecę Ci ortodonty, ale może idź najpierw do dentysty dziecięcego?
 
reklama
bardzo chętnie, jeśli mówisz, że to dobry pomysł - zawsze jakiś początek, może coś doradzi, ewentualnie pokieruje dalej. Czy możesz polecić kogoś?
 
Odpukac u nas jeszcze nie bylo takiej goraczki, ale jak bylo przeziebienie to dawal nurofen dla dzieci ten w syropku. AL jak widac z tymi czopkami tez sie dobrze przygotowac!
 
Tak jak wyżej czopki PARACETAMOL HASCO , przy wirusówce i wymiotach lepiej nie podawać nic doustnie bo efekt wymiotny murowany.
Ciekawy ten naturalny sposób czy ktoś z Was jeszcze to testował woda + ocet?
 
Witam,
moja półtoraroczna córka też ma przodozgryz, dolne ząbki zachodzą jej przed górne. Ortodona kazał nam uszyć procę/opaskę bródkową i zakładać jej jak najczęściej. Powoduje to cofanie bródki do tyłu. Moja dentystka powiedziała jednak, że córka jest za mała by to nosić. Jej znajoma-lekarz ortodonta przestrzegła, że możne to nawet spowodować zahamowanie wzrostu żuchwy. Tak więc jesteśmy teraz w kropce...i chyba wybierzemy się do innego lekarza. Pozdrawiam
 
Ja bym nie podawała leków takiemu małemu dziecku bez konsultacji z lekarzem. Nawet Viburcol (lek homeopatyczny) obecnie jest na receptę i bardzo dobrze.Niektóre mamy przesadzają z dawkowaniem leków i trują swoje pociechy, tylko żeby miały spokój.
 
reklama
Witam,

Potrzebuję namiary do dobrego stomatologa dziecięcego w Warszawie. Byłam już u kilku z moją córą (3 lata i 4 miesiące), ale jakoś mi żaden nie przypadł do gustu. Macie może jakiegoś sprawdzonego? Konieczne będzie borowanie, więc lekarz musi mieć dobre podejście.
Z góry dzięki.


Polecam doktora Damiana Niemczyka moje dzieciątka się do niego kleją jak do miodu. Oto nr kliniki, w której pracuje: 22 887 65 05 (artodonto)
Jeśli ktoś się boi wietrła, to mają tam też laser, ale doktorowi udało się namówić moje na "traktorek" ;)
 
Do góry