reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chorujemy .....

reklama
Kata-u nas z Kubusiami to odwrotnie.
Aga-Kup słoiczek gerbera-śliwki suszone i podaj łyżeczką u nas Kuba nie chce tak ich jeść to mu wody dodaję i wypija jako sok-albo daję soki domowej roboty ze śliwek -albo podaje Acidolac .albo tak jak moja mama kiedyś robiła nam...trochę przegotowanej wody z odrobiną soli na czczo (podobno działa)????
 
jutrzenka- to zatwardzenie to ma już jakis czas ale kupki robi z przerwami najdłużej 2 dni, ale są bardzo twarde i jak robi kopę to czasem aż płacze
owoców je dużo jabłek, bananów i kiwi.
Spróbuje ze śliwkami ze słoiczka no i podejrzewam że za mało pije, bo ostatnio jak przestał pić definitywnie herbatki i soczki z butelki i zaczął tylko z kubeczka to mniej pije. No i jeszcze sprawdzę ten lactulosum, może pomoże.
Dzięki:-)
 
aga u nas czasem zdarzają sie problemy z zaparciami...
ostatnio jakos przez swieta mlody tyle najadł sie dziwnych rzeczy ze 4 dni nie robil kupy i az płakał..wolal na nocnik po czym wstawał z rykiem i mowił ze "nie idzie"

kiedys tydzien nie robil kupy...dostalismy wtedy syrop..chyba wlasnie lactulosum.
pomogło:tak:

teraz jak cos sie dzieje dajemy suszone sliwki...paweł za nimi przepada, albo jabłko - tez działa ok:tak:
 
Jeśli chodzi o zatwardzenia to na moją logikę tu chodzi o zaburzoną florę bakteryjną jelit aby ją wyrównać stosuję (Lacydofil) około 7 dni podaje 1 kapsułkę to są kultury bakteryjne on reguluje kupki i prawidłową prace jelit. Też jest zalecane picie wody i śliweczki ale moja ślwek nie lubi w żadnej postać wiec uciekam w sposoby farmakologiczne
 
Aga u nas od jakiegoś czasu nie było problemu z kupkami do momentu aż mały zaczął dostawać szczepionkę uodparniającą - to znów zaczął robić do 2-3 dni, ale zamiast wszystkich specyfików dziennie wypija szklankę maślanki, czasem normalnej czasem owocowej i nie ma problemu. Idzie jak po maśle. Wczoraj jak usiadł na nocnik i zrobił - nawet nie wiedziałam że poleciał - tylko za chwilę woła "mama siybko choć duzia kupa" ale się uśmiałam. W każdym razie u nas działa maślanka.
 
ciekawe czy by mu smakowała maślanka:sorry2:
kupiłam w aptece NORMALAC to jest taki skład jak lactulosum, ale można go dawać sporadycznie w aptece powiedziała że dla dzieci jest lepsze- zobaczymy

dzięki dziewczyny za rady mam nadzieję że coś pomoże, aż się boję co będzie jak będę go uczyć chodzić bez pampersa to już chyba w ogóle kupek nie będzie robił:sorry2:
 
kasia dzięki za ten marimer hipertoniczny! rzeczywiście jest bardziej skuteczny od zwykłej wody morskiej. nie wiem w czym tkwi jego tajemnice, nie chce mi się wgłębiać ;-) ważne, że przyniósł efekt! troszkę jednak szczypie i kinia szybko nosa wyciera bo też inne jest jego dozowanie niż w przypadku disnemaru,którego używaliśmy do tej pory

tych lizaków u nas w aptekach nie ma :-( to chyba jakaś nowość więc pewnie trzeba poczekać

wpiszę jeszcze te kropelki na katar, które mi poleciłaś ESBERITOX N - jednak ich nie wypróbowałam bo kini katar się skończył ;-) ale to tak do naszej apteczki na przyszłość :-)
 
reklama
Do góry