reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chory kręgosłup a poród

G

gość _199

Gość
Hej dziewczyny, potrzebuję porady.
Mam chory kręgosłup - kręgozmyk. Zupełnie nie wiem do kogo się udać po poradę na temat tego w jaki sposób mam rodzić. nie jestem pod opieką żadnego lekarza, bo tego się nie leczy, trzeba po prostu ćwiczyć, żeby wada się nie pogłębiała.
Może któraś z was też ma taką wadę kręgosłupa i mogłaby mi cokolwiek doradzić ;D
 
reklama
Rozwiązanie
ja już znalazłam ortopedę, który nie zbagatelizował problemu i powiedział, że poród naturalny mógłby mi zrobić krzywdę. Na szczęście wszystko się rozwiązało.
To jest doktor czy osoba, która ma doktorat z rehabilitacji ? Bo jeżeli nie jest lekarzem, to nie wiem czy może dać jakieś zaświadczenie.
Tak to jest doktor i ma 2 specki i swoją klinikę rehabilitacji wiem że długie kolejki są do niej. Dostałam się tam po znajomości bo jestem jej bardzo daleką rodziną nawet się nie znamy szczerze ale może coś mi pomoże odnośnie mojego kręgosłupa i tego zaświadczenia. Szczerze gdyby nie przypadek nie wiedziałabym że skolioza może być przeciwwskazaniem do porodu naturalnego. Ale ostatnio skolioza się pogłębiła bo mój palec wskazujący i...
Błona śluzową odbyty nie sprawi, że przestane chodzić, a przecięcie mięśni brzucha, które przez zszywanie na odpiernicz regenerują się latami, może to spowodować, także no.
Wolę mieć rozcięte krocze ale chodzić :)
Uraz chorego kręgosłupa podczas porodu może Cię wysłać na wózek. Ale to Twoja sprawa co wybierzesz, ryzyko jest zawsze.
 
reklama
Wg mnie najlepiej będzie jeśli udasz się do fizjoterapeuty plus jakiegoś bardzo dobrego ortopedy, który zna się na tym schorzeniu. I oceni czy wg niego możesz wgl rodzić naturalnie. Komplikacje mogą być zarówno przy porodzie cc ale naturalnym. Ja jestem kilka lat po operacji kifozy i skoliozy. Mam nowe zmiany i mam zalecony porod przez cc. Przy czym decyzję o CC podjął ordynator po zapoznaniu się z całą dokumentacja leczenia. Plus przed cc ma się zawsze konsultacje z anestezjologiem i on podejmuje decyzję co do rodzaju znieczulenia.
 
Wg mnie najlepiej będzie jeśli udasz się do fizjoterapeuty plus jakiegoś bardzo dobrego ortopedy, który zna się na tym schorzeniu. I oceni czy wg niego możesz wgl rodzić naturalnie. Komplikacje mogą być zarówno przy porodzie cc ale naturalnym. Ja jestem kilka lat po operacji kifozy i skoliozy. Mam nowe zmiany i mam zalecony porod przez cc. Przy czym decyzję o CC podjął ordynator po zapoznaniu się z całą dokumentacja leczenia. Plus przed cc ma się zawsze konsultacje z anestezjologiem i on podejmuje decyzję co do rodzaju znieczulenia.
zastanawiam się jak mogą stwierdzić na jakim etapie jest choroba, skoro nie mogę mieć teraz rezonansu, ani prześwietlenia ;/
Moja dokumentacja jest raczej uboga, rezonans w 2011 roku i to by było na tyle. Nikt, że tak powiem nie chciał się mną dokładnie zająć, bo z tym się nie dało niczego zrobić ;/ Przy CC na pewno nie zdecyduje się na znieczulenie w kręgosłup, w grę wchodzi tylko narkoza ogólna.
 
zastanawiam się jak mogą stwierdzić na jakim etapie jest choroba, skoro nie mogę mieć teraz rezonansu, ani prześwietlenia ;/
Moja dokumentacja jest raczej uboga, rezonans w 2011 roku i to by było na tyle. Nikt, że tak powiem nie chciał się mną dokładnie zająć, bo z tym się nie dało niczego zrobić ;/ Przy CC na pewno nie zdecyduje się na znieczulenie w kręgosłup, w grę wchodzi tylko narkoza ogólna.
Myślę że powazna rozmowa z ortopedą jest jedynym wyjściem. Skoro masz problem z kręgosłupem a nie jest on całkowicie zdiagnozowany, to nie mogą Ci jednoznacznie odpowiedzieć że en bez znieczulenia nie pogorszy obecnego stanu. To jest ogromny wysiłek dla miednicy, pleców itd. Jeśli nie są wstanie sprawdzić na ten moment jak to tam wygląda to jedynym sensownym wyjściem byłaby narkoza i CC. Szukaj lekarza i działaj, żeby później nie zostać z takimi decyzjami sama
 
Myślę że powazna rozmowa z ortopedą jest jedynym wyjściem. Skoro masz problem z kręgosłupem a nie jest on całkowicie zdiagnozowany, to nie mogą Ci jednoznacznie odpowiedzieć że en bez znieczulenia nie pogorszy obecnego stanu. To jest ogromny wysiłek dla miednicy, pleców itd. Jeśli nie są wstanie sprawdzić na ten moment jak to tam wygląda to jedynym sensownym wyjściem byłaby narkoza i CC. Szukaj lekarza i działaj, żeby później nie zostać z takimi decyzjami sama
znaczy kręgosłup jest zdiagnozowany, tylko nie wiem, czy zatrzymał się na 1 stopniu czy dalej choroba postąpiła. Mam dokładnie opisane co się dzieje z kręgami, które to są konkretnie kręgi, ja się na tych ich opisach średnio znam. Wiem tylko, że jak miałam jeszcze 16 lat, to na pewno był to I stopień.
Lekarze zalecili raz na 5-10 lat rezonans, żeby w razie czego podjąć decyzję o operacji, która jest dopiero polecana od III lub IV stopnia no i ćwiczenia. Nic więcej powiedzieli, że nie mogą zrobić, bo skoliozę da się niby jakoś wyleczyć, a to tylko operacyjnie.
 
znaczy kręgosłup jest zdiagnozowany, tylko nie wiem, czy zatrzymał się na 1 stopniu czy dalej choroba postąpiła. Mam dokładnie opisane co się dzieje z kręgami, które to są konkretnie kręgi, ja się na tych ich opisach średnio znam. Wiem tylko, że jak miałam jeszcze 16 lat, to na pewno był to I stopień.
Lekarze zalecili raz na 5-10 lat rezonans, żeby w razie czego podjąć decyzję o operacji, która jest dopiero polecana od III lub IV stopnia no i ćwiczenia. Nic więcej powiedzieli, że nie mogą zrobić, bo skoliozę da się niby jakoś wyleczyć, a to tylko operacyjnie.
Dlatego skoro jest tyle niewiadomych to musisz walczyć by Cię jakiś pajac niepotrzebnie nie naraził. A ortopeda może ręcznie bądź nie wiem przy pomocy usg dałby radę choć minimalnie dać Ci obraz tego jak się ma sytuacja, czy te kręgi są na miejscu, czy się zsunięcie pogłębiło. Nie wiem nie znam się na tym, ale szukałabym kogoś dobrego w temacie
 
zastanawiam się jak mogą stwierdzić na jakim etapie jest choroba, skoro nie mogę mieć teraz rezonansu, ani prześwietlenia ;/
Moja dokumentacja jest raczej uboga, rezonans w 2011 roku i to by było na tyle. Nikt, że tak powiem nie chciał się mną dokładnie zająć, bo z tym się nie dało niczego zrobić ;/ Przy CC na pewno nie zdecyduje się na znieczulenie w kręgosłup, w grę wchodzi tylko narkoza ogólna.
To w tym przypadku wchodzi rozmowa z konkretnym i dobrym ortopeda. Im wcześniej to załatwisz, tym lepiej. Swoją drogą przez te 9 lat miałaś jakieś rehabilitacje itp.? Z tego też powinnaś mieć jakąś dokumentację, bądź opinię fizjoterapeuty...z własnego doświadczenia wiem jedno, że czasami trzeba zjechać cała Polskę, aby znaleźć na tyle konkretnego lekarza, aby chociaż miałby kontrolę nad Tobą 😉
 
Jeżeli tak neurolog odsyła do ortopedy, a ortopeda do neurologa to może dobrze by było iść porozmawiać z neurochirurgiem. Ja mam dwie przepukliny na kręgosłupie w lędźwiach i właśnie u neurochirurga byłam na rozmowie czy mogę rodzić naturalnie
 
Ehh dziewczyny proszę was o poradę po raz kolejny. Byłam u ortopedy, okropny człowiek, wszystkich przyjmował taśmowo, ale do rzeczy.
W ciąży kręgosłup przecież boli, chociaż mówiłam, że boli mnie z 10 lat, mam sobie poćwiczyć na YT, chociaż gin kategorycznie zabronił ćwiczyć na własną rękę. Suma summarum odesłał mnie po 5 minutach z niczym...
Jestem wściekła, bo przemyślałam sprawę i faktycznie najlepiej byłoby przeprowadzić cesarkę w znieczuleniu ogólnym. Nie chcę ryzykować i zostać kaleką...
Polećcie mi jakiegoś ortopedę ze śląska, który mi takie zaświadczenie wystawi, bo po zagłębieniu się z tematem w życiu nie zdecyduje się na naturalny poród...
 
reklama
Witam ja jestem po operacji kregoslupa skolioza. Mialam robiona cesarke dwa razy a papiery wystawil mi na cesarke ortopeda, ten co robil operacje :).
Pojdz do ortopedy to napewno powie co i jak
Hej mam pytanie odnośnie skoliozy, czy ona musi być duża żeby lekarz wypisał takie zalecenia na cc? I czy później w szpitalu nie próbują tego negować ?
 
Do góry