reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzest, chrzestni....

kasira

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Listopad 2006
Postów
4 780
zakładam nowy wątek:-)

czy macie już ustaloną datę chrztu, kogo wybieracie na chrzestnych(rodzina czy znajomi), i gdzie wyprawiacie imprezkę?
 
reklama
A kiedy wogole najlepiej chrzcic? Cos mi sie kolacze, ze jak malenstow bedzie mialo kolo 3 miesiecy, czy tak?

Ja jeszcze za bardzo o tym nie myslalam, narazie jestem nadal pod wrazeniem porodu i malutkiego czlowieczka co sie pojawil w naszym zyciu :-)
 
No to ja napiszę, że: chrzest mamy juz zaplanowany na 1.07(wybralismy tą datę ponieważ to nasza rocznica ślubu), chrztu bedzie udzielał zaprzyjażniony ksiądz który udzielał nam ślubu.
Na chrzestnych wybralismy mojego brata i kuzynkę mojego męża, a cała imprezka odbywac się bedzie w zarezerwowanej juz restauracji.

NICZKA a co do wieku dziecka to jest to całkowicie indywidualna sprawa.
 
u nas wstępna data 27 maj lub 10 czerwca...a dlatego tak szybko bo moja rodzona siostra wyjeżdża do niemiec a chcemy żeby była na chrzcie.Chrzestny sam nam sie wprosił(przyjaciel męża) jednak my chcemy męża kuzuzyna i nie wiemy jak powiedzieć przyjacielowi , że jednak ktoś inny będzie chrzestnym, a chrzestna moja siostra rodzona...imprezkę będziemy robić u teściów w domu, bo w naszym mieszkanku nie ma miejsca a na lokal jakoś nas nie stać. Teście mają dużą chałupę więctam zrobimy a mieszkają 2km od nas.

niczka wiek dziecka to ustalają rodzice, kiedy im pasuje:-)
 
aha, no to pewnie bedziemy musieli pomyslec juz niedlugo.
My pewnie imprezke zrobimy w domu.
 
I właśnie jeżeli chodzi o chrzciny to może wy mi poradzicie bo jest tak:
Niewiem czy wiecie ale 23 czerwca ja i mój M (Mariusz) mamy ślub a 24 czerwca poprawiny i wiele osób z rodzinki sugeruje nam abyśmy wtedy tez zrobili chrzciny ale ja niewiem. Mieliśmy ochrzcic Nikodemka teraz czyli 13 maja ale jednak jeszcze się wstrzymaliśmy - ja tez myślałam o 10 czerwca :confused: bo tak w czasie naszego ślubu to chyba za dużo wszystkiego na raz by było - a jak wy myślicie może mi coś poradzicie.
Chrzciny będziemy odprawiac w domu a chrzestną będzie siostra mojego M a chrzestnym mój szwagier.
 
Sami a moze zrobic 2w1, czyli slub+chrzciny za jednym razem. ja znam kilka par ktore tak wlasnie zrobily. Ceremonia slubu jest przerywana na chrzest.
 
SAMI mi sie pomysł slubu połączonego z chrzcinami podoba. A czy ja wiem czy to zaduzo wszystkiego i tak bedziesz miała masę przygotowan i biegania wiec po co to powtarzac po raz drugi. A i koszty poniesiesz tylko raz, a to chyba duzy plus. Tak wiec pomys o tym powaznie: jeden wydatek, jeden zabiegany dzień, jedne przygotowania i jedne zaproszenia dla gosci:happy: . Chyba warto.
 
mi tez się tak podoba.... dziewczyny dobrze radzą:tak: ale decyzja jest wasza:-)
 
reklama
Do góry