reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Chrzest dziecka

Martakamila2019

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Mam pytanie chociaż rodzę dopiero w grudniu to zaczynamy już szukać z mężem rodziców chrzestnych i mamę chrzestną już mamy ale problem jest z tatą chrzestnym. Powiedzcie mi czy chrzestnym może być osoba po ślubie ale tylko ślubie cywilnym żyjąca z tą samą kobieta od samego początku bez rozwodu i mająca z tą kobietą dzieci czy poprostu musi być osoba po ślubie kościelnym lub osoba bez ślubu po bierzmowaniu.

reklama

ZwariowanaSol

Fanka BB :)
Miasto
Northamptonshire
Rozwiązania
0
Wiesz - według mnie powinnaś wybrać osobę którą zwyczajnie lubisz i ufasz :) Rodzic chrzestny musi mieć bierzmowanie - to jedyny wymóg jaki znam. Wybierz mądrze bo z tą osobą będziesz się widywać do, co najmniej bierzmowania swojego dziecka.

Chrząszczyk 1

Rozwiązania
1
Raczej nie. Osoba, która chcesz wybrać na ojca chrzestnego będzie musiała dostarczyć zaswiadczenie ze swojej parafii ze może takowym chrzestnym zostać. Ksiądz przed wystawieniem tego zaświadczenia zapewne zajrzy do kartoteki tej osoby i z niej będzie miał czarno na białym, że osoba żyję bez ślubu kościelnego. Myśle, że może nie wydać pozwolenia.
Powodzenia w poszukiwaniach, niestety znam to z autopsii
Mam pytanie chociaż rodzę dopiero w grudniu to zaczynamy już szukać z mężem rodziców chrzestnych i mamę chrzestną już mamy ale problem jest z tatą chrzestnym. Powiedzcie mi czy chrzestnym może być osoba po ślubie ale tylko ślubie cywilnym żyjąca z tą samą kobieta od samego początku bez rozwodu i mająca z tą kobietą dzieci czy poprostu musi być osoba po ślubie kościelnym lub osoba bez ślubu po bierzmowaniu.

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Nie sprawdzają :) bez obaw.
Bo i w jaki sposób udowodnią że ktoś jest w związku. Paranoja.
Ja miałam wybranych chrzestnych niepraktykujących. Chrzestna w zwiazku bez ślubu (mieli juz nawet dziecko), a chrzestny naeet bierzmowania nie miał. Sama byłam wtedy panienką ;)

Jagna8

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Niestety, ale kościół nie jest pobłażliwy i postrzega taki związek, nawet jeśli są szczęśliwą parą i dobrymi ludźmi, za trwanie w grzechu. Tak jak nie mogą przystąpić do komunii, tak i nie powinni być chrzestnymi. Kiedy ja szłam po zaświadczenie, że mogę być chrzestną, nikt nie pytał czy mam partnera/męża. Ale wiem, że koleżance ksiądz odmówił i mieli problem z znaleziem chrzestnego. Chrzestni rodzice to ważny wybór, warto wybrać kogoś dobrego i serdecznego.

Jaasna

Rozwiązania
0
Wszystko zależy od księdza w danej parafii, czy zna daną osobę, czy przeprowadza wywiad i zagląda w księgi kościelne lub jak dużą "co łaska" zobaczy przed sobą :p
Wybrać osobę na chrzestną zawsze możesz jaką chcesz, jeśli nie otrzyma zaświadczenia w swojej parafii, to poszukasz kolejnej.

reklama

Zani2407

Rozwiązania
0
Ja nie mam ślubu kościelnego i nie mogłam być chrzestna tak samo jak mój mąż nie mógł być chrzestnym, ksiądz odmówił nam kilkakrotnie, ale wiem, że to zależy od miejscowości bo siostra przyrodnia pojechała w inne miejsce i została chrzestna bez problemu.

Rozwiązania
0
Wiesz - według mnie powinnaś wybrać osobę którą zwyczajnie lubisz i ufasz :) Rodzic chrzestny musi mieć bierzmowanie - to jedyny wymóg jaki znam. Wybierz mądrze bo z tą osobą będziesz się widywać do, co najmniej bierzmowania swojego dziecka.
Niestety ślub cywilny też jest przeszkodą ☹ ja miałam zostać matką chrzestną ale ksiądz nie wyraził zgody właśnie w związku ze sluben cywilnym. Słyszałam, ze nie każdy ksiądz robi z tym problem ale to już zależy od parafii.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Roza1111 Potrzebuję porady 13
natala95 Potrzebuję porady 0
M Kraków 0
M Niemowlaki 16
mala-gorzatka28 Relacje rodzinne 85

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama