reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

reklama
malutka - fajne zakupy :)

asionek - jak znajdziesz ta liste kosmetykow to wstaw koniecznie!

Ja mam pytanko o mleko dla dzieciaczkow. Planuje karmic piersia, ale jest mala szansa ze moze sie nie udac. Czym sie kierowac wtedy przy wyborze mleka? Na co zwracac uwage?

Mam tez kila butelek na wszelki wypadek, ktore zamierzam wygotowac teraz, a potem jak - gotowac przed kazdym uzyciem?

Ja przy Olce nie kupowałam dopóki się nie urodziła. Potem dokupiłam to które podawali jej w szpitalu. Próbowałam zmieniać, ale żadne inne się nie przyjęło. Po innych strasznie ulewała. Więc nie ma co wymyślać, kupić pierwsze lepsze na wszelki wypadek a potem będziesz eksperymentować. Zresztą...ja tu tylko 2 (albo 3?) rodzaje mleka widziałam.

madzilka ja z kolei wolę te bujaczki, bo moja np wolała półleżącą pozycję żeby wszystko widzieć. Ja kupuję ten właśnie leżaczko bujaczek fisher price długoterminowy i mam zamiar używać od początku (wygodniej mi będzie np obiad gotować i mieć dziecko na oku) ale dziecie zabawkami zaczyna się interesować tak od około 2 miesiąca.
 
Ostatnia edycja:
Tu sa chyba 4 glowne : SMA, Cow&Gate, Hipp i Aptamil. W szpitalu ciebie pytaja czym chcesz zeby dziecko bylo karmione i daja to mleko ktore sobie zyczysz.
 
A ja jeszcze powrócę do leżaczków-bujaczków, od kiedy można je "wprowadzić" do użycia, żeby dziecku kręgosłupa nie skrzywdzić? I czy faktycznie warto kupować te do 18 kg- czy takie dziecię tam będzie chciało siedzieć na uwięzi, bo mam zagwozdkę czy kupować taki do 18 kg czy taki do 11, który bardziej mnie się podoba i chyba po prostu szukam argumentów za tym, żeby go zakupić...
No i jeszcze jedna sprawa- te maty edukacyjne- warte toto zakupu? I też od kiedy najlepiej, żeby ten dzieć się tam edukował na tej macie? no i jakie? Mamusie dajcie znak-sygnał w tym temacie
odnośnie leżaczka to uważam że się bardzo przyda. Ja początkowo chciałam kupić taki do 18 kg ale obserwując mojego 3 letniego siostrzeńca doszłam do wniosku że dla tak dużego dziecka to jest zbędne i kupiłam normalny i jestem super zadowolona z zakupu bo nie jest taki niski, i dzieciątko będzia miało w czym leżeć jak w salonie będziemy siedzieć. ja mam taki BRIGHT STARS LEZACZEK BUJACZEK BCM (1767556946) - Aukcje internetowe Allegro
mam zamiar używać go od samego początku, nawet na sr mówili i puszczali nam film jak uspokajać malutkie dziecko i było tam o bujaniu w leżaczku a nawet o mocnym "trzepaniu" w huśtawce.

co do maty to mam nadzieje że ją od kogoś dostaniemy - na razie jej nie kupuje. Mój siostrzeniec długo z niej korzystał. Ale wydaje mi się że bez sensu jest kładzenie na nią maleństwa przed 2-3 miesiącem


jeśli chodzi o kupno mleka to nie kupuję, właśnie jestem po zajęciach sr i poradni laktacyjnej i jestem po nich przekonana że będę karmiła piersią bo każdy może to robić:tak: a i poinformowali nas żeby nie czytać bzdur zawartych w nacie na temat karmienia bo nie wiele w tym wszystkim prawdy. Babka pokazała nam jak przystawiać dziecko i wszystko wyjaśniła. I w dodatku powiedziała że po porodzie do nas przyjdzie i będzie nam pomagała w karmieniu;-)
 
Ostatnia edycja:
malutka - fajne zakupy :)

asionek - jak znajdziesz ta liste kosmetykow to wstaw koniecznie!

Ja mam pytanko o mleko dla dzieciaczkow. Planuje karmic piersia, ale jest mala szansa ze moze sie nie udac. Czym sie kierowac wtedy przy wyborze mleka? Na co zwracac uwage?

Mam tez kila butelek na wszelki wypadek, ktore zamierzam wygotowac teraz, a potem jak - gotowac przed kazdym uzyciem?

Miłaka ma rację wyparzenie butelek to chwila moment więc możesz to spokojnie zrobić po powrocie dziecka w razie potrzeby.

Ja z kolei codziennie wyparzałam laktator i butelki po każdym użyciu. Strasznie bałam się kolek i wolałam dmuchać na zimne. Kolek nie było. Poza tym ja tych butelek użyłam zaledwie kilka razy bo piersią karmiłam.

A ja jeszcze powrócę do leżaczków-bujaczków, od kiedy można je "wprowadzić" do użycia, żeby dziecku kręgosłupa nie skrzywdzić? I czy faktycznie warto kupować te do 18 kg- czy takie dziecię tam będzie chciało siedzieć na uwięzi, bo mam zagwozdkę czy kupować taki do 18 kg czy taki do 11, który bardziej mnie się podoba i chyba po prostu szukam argumentów za tym, żeby go zakupić...
No i jeszcze jedna sprawa- te maty edukacyjne- warte toto zakupu? I też od kiedy najlepiej, żeby ten dzieć się tam edukował na tej macie? no i jakie? Mamusie dajcie znak-sygnał w tym temacie

Ja kupiłam ten leżaczek do 18 kg i on starczy do przedszkola i teraz Zosia się nim bawi i siada na nim a szeleczki służą do zabawy (zapinania). Pomyślałam sobie, że może jak będzie miała 2-3 latka to będzie się cieszyła z własnego "fotela". Tym razem kupiłabym tańszy a później taki z ikei POÄNG Fotelik dziecięcy - IKEA w razie gdyby była taka potrzeba.

Jeśli chodzi o matę to najlepiej obserwować dziecko i dopiero jak zauważysz, że lubi się bawić na leżąco i frajdę sprawia leżenia na brzuszku i pleckach dokonać zakupu. Moja Zosia nie lubiła leżeć na brzuchu a tym bardziej na plecach. Dopiero jak miała 5 miesięcy i zaczęła się czołgać to polubiła podłogę a 2 tygodnie później ruszyła na czworakach w świat. Najciekawszą i najbardziej mobilizującą zabawka okazał się pilot od TV, na jego widok mała na rzęsach by stanęła byle tylko go dopaść i zaślinić. Więc w moim przypadku mata się nie sprawdziła. Dziecko dopiero ok 3 miesiąca zaczyna wyciągać łapki do zabawek i aktywnie interesować się otoczeniem więc masz jeszcze troszkę czasu.

Leżaczki są wskazane dopiero od 3 miesiąca
 
reklama
Do góry