reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle się odparza:(

U nas z odparzeniami była tragedia. Po zastosowaniu wszystkich możliwych maści, kremów i innych specyfików, które nic nie pomogły, użyłam mąki ziemniaczanej...:) od pierwszego użycia w ciągu 2-3 dni odparzenie znikło. Używałam tej mąki ponad pół roku i nigdy nie było problemu z odparzeniami. Mąkę rozprowadzałam po pupce i w fałdkach.
 
reklama
Przede wszystkim zrezygnuj z chusteczek i myj pod kranem najlepiej szarym mydłem , potem dobrze osusz , wietrz i smaruj , albo maka ziemniaczna ona działa naprawde ok...
Jesli juz musisz chusteczki uzywac to pamietaj aby po nich tez dobrze osuszyć dupkę i okolice:)
 
My mielismy ten problem niedawno u jednej corci, wszystkie mazidla mydla pudry o kant d...py rozbic

Pomoglo: Po zdjeciu pieluszki umyc mydelkiem naturalnym lub szarym lub bialym jeleniem, powietrzyc a przed zalozeniem pieluchy posmarowac tormentiolem. Na noc nie zakladac body zeby pieluszka nie przylegala za bardzo do dupci, na drugi dzien dupcia byla o wieeeeele w lepszym stanie. Jesli dzidzius sie drapie, chociaz taki maly to raczej nie ale jesli tak to mozna posmarowac clotrimazolem lub mascia z antybiotykem np neomycyna ale to musi byc specjalna masc i na rp
 
Dzięki dziewczyny:*
Pójdę za waszymi wskazówkami:)
Mam w domu tormentiol, ale słyszałam, że jest on szkodliwy przez kwas borny czy jakoś tak, więc nie jestem pewna:( Kupię jeszcze jutro linomag i spróbuję zmiany pampersów. Nawet nie wpadłam na to, że to może być przez pogodę... Są przecież takie upały a taka mała pupcia się gotuje w tym zakichanym pampersie:( Zaczynamy wietrzenie dupci^^
Jutro i tak idę do lekarza, w związku z nóżkami (temat zakładałam wczoraj) więc przy okazji spytam się o skierowanie na jakieś badania moczy i kału, może moja mała coś załapała:O Ehhh .... Oby to było tylko przejściowe:(
 
Ja już wcześniej polecałam mąkę ziemniaczaną, ale zapomniałam dodać, że zupełnie zrezygnowałam z chusteczek nawilżanych, pupkę przemywam czystą wodą. I na to ta mąka... pozdrawiam
 
My wreszcie zwalczyliśmy odparzenia. Było dużo wietrzenia, maści - Bactroban (na receptę) i Clotrimazolum. Może i mają jakieś składniki szkodliwe, ale wydaje mi się że takie paprzące się rany są gorsze. Chusteczek używamy cały czas - Huggies. Najlepszy sposób na odparzenia to chyba nocnik :) ale jeszcze długo nas pieluchy czekają...
 
U nas temat odparzeń to temat rzeka, wypróbowałam wszystko co na rynku polskim dostępne, odwiedzałam lekarzy, maści na receptę, robione... A to wszystko miało miejsce jak zęby wychodziły...
I w końcu dowiedziałam się o mące ziemniaczanej i teraz tylko to używam w razie potrzeby:-)
I polecam wszystkim !! :-)
 
reklama
Witam,
Mi dzieciaczek odparzył się zaledwie trzy razy, raz jak bvł malusieńki, przegapiłam kupke, (poleżał z nią troszeczkę), drugi raz teściowa nie wyczuła kupsztala i też nie przewinęła a trzeci raz- zmiana pieluszek z "pampers" na "babydream" odparzenie wystąpiło automatycznie i oczywiście automatycznie wróciliśmy do ukochanych "pampers active baby". Premium Care używaliśmy przez dwa pierwsze miesiące, były OK ale przepuszczały nam boczkiem siuśki, z początku twierdziłam że maluszek sie pocił :-D (do dziś sie z tego smieję) Odparzenie leczyłam linomagiem zielonym, u nas sparawdził sie na medal!! Ważne jest też aby przy odparzonej dupci nie używać chusteczek nawilżających. Ja dostałam taką wskazówkę od pediatry, myłam młodemu tyłek ciepłą wodą i smarowałam linomagiem zielonym (maść)
 
Do góry