reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a leki przeciwlękowe

Dołączył(a)
16 Wrzesień 2021
Postów
2
Hej. Długo zastanawiałam się czy napisać, ale obawy wzięły górę. Ostatnią miesiączkę miałam 11 sierpnia. Okresu do tej pory brak, 3 pozytywne testy ciążowe z wyraźnymi kreskami. Do tego mam mnóstwo objawów. Ogólne osłabienie, bolące i zaokrąglone piersi, ogromna ochota na seks(wcześniej prawie całkowity brak). Dziś mam wizytę u ginekologa. Moje obawy dotyczą leków, które biorę od około 1,5 miesiąca. Są to Egzysta i Zoloft, który pare dni temu psychiatra zmienił mi na Brintellix. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mogę być w ciąży. Wizytę u psychiatry mam dopiero w poniedziałek, a jeśli rzeczywiście jestem w ciąży to byłby to około 5 tydzień. Strasznie boje się, że te leki mogą źle wpłynąć na rozwój dziecka i nie wiem, czy nie powinnam ich od razu odstawić. Niby nie można odstawiać leków ot tak, ale nie chciałabym też zaszkodzić rozwojowi dziecka. Czy któraś z Was miała taką sytuacje? Powinnam odstawić te leki od razu czy jednak zaczekać na wizytę u lekarza?
 
reklama
Hej. Długo zastanawiałam się czy napisać, ale obawy wzięły górę. Ostatnią miesiączkę miałam 11 sierpnia. Okresu do tej pory brak, 3 pozytywne testy ciążowe z wyraźnymi kreskami. Do tego mam mnóstwo objawów. Ogólne osłabienie, bolące i zaokrąglone piersi, ogromna ochota na seks(wcześniej prawie całkowity brak). Dziś mam wizytę u ginekologa. Moje obawy dotyczą leków, które biorę od około 1,5 miesiąca. Są to Egzysta i Zoloft, który pare dni temu psychiatra zmienił mi na Brintellix. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mogę być w ciąży. Wizytę u psychiatry mam dopiero w poniedziałek, a jeśli rzeczywiście jestem w ciąży to byłby to około 5 tydzień. Strasznie boje się, że te leki mogą źle wpłynąć na rozwój dziecka i nie wiem, czy nie powinnam ich od razu odstawić. Niby nie można odstawiać leków ot tak, ale nie chciałabym też zaszkodzić rozwojowi dziecka. Czy któraś z Was miała taką sytuacje? Powinnam odstawić te leki od razu czy jednak zaczekać na wizytę u lekarza?
Nie znam tych lekow i ich składu, jeżeli dzisiaj masz wizytę u ginekologa to weź te leki ze sobą, niech ginekolog je sprawdzi i podejmie decyzje👍
 
Z ulotek wynika, że Egzysty nie należy stosować w ciąży, a ten drugi lek (Brintellix) można za zgodą lekarza.
 
Zoloft na pewno nie zaszkodził, to Sertralina stosowana i w ciąży i nawet przy karmieniu piersią. Pozostałych leków nie znam i myślę, że najlepiej wykup szybko wizytę online u dobrego psychiatry (na znanym lekarzu na pewno znajdziesz termin na dziś) i się skonsultuj jak najszybciej. Spokojnie🙂
 
Lekarz zapewne będzie próbował Ci odstawić leki zwłaszcza w I trymestrze. Zaleca się branie ich jeśli jest to konieczne... to zalezy czy czujesz się na siłach przejść przez ciążę beż nich.. jeśli nie psychiatrą napewno zastosuje sprawdzone leki u Ciebie. Zadzwon sobie do swojego psych. I wszystko wytlumaczy 😀 bez obaw wiele dziewczyn nie wie odrazu o ciazy i robi duże gorsze rzeczy a dzieciaki rodzą się zdrowe 😀 i odwrotnie, niektóre dbają o siebie na maxa i niestety finał jest smutny..... :( 😞 Nie przejmuj się!! 🤩 tylko skonsultuj:)
 
Dziękuje za odpowiedzi! Trochę się uspokoiłam. Jeśli lekarz dziś potwierdzi to będzie moja pierwsza ciąża i szczerze mówiąc to stresuje się wszystkim. Delikatnie mnie brzuch zakłuje i od razu zastanawiam się czy wszystko w porządku🙈
 
Dziękuje za odpowiedzi! Trochę się uspokoiłam. Jeśli lekarz dziś potwierdzi to będzie moja pierwsza ciąża i szczerze mówiąc to stresuje się wszystkim. Delikatnie mnie brzuch zakłuje i od razu zastanawiam się czy wszystko w porządku🙈
Spokojnie, brzuch na tym etapie kłuje, pobolewa, ciągnie, tak ma być✌
 
reklama
Dziękuje za odpowiedzi! Trochę się uspokoiłam. Jeśli lekarz dziś potwierdzi to będzie moja pierwsza ciąża i szczerze mówiąc to stresuje się wszystkim. Delikatnie mnie brzuch zakłuje i od razu zastanawiam się czy wszystko w porządku🙈
Każda z nas to przerabia 😀 jedną bardziej druga mniej wsłuchuje się w swój organizm 😀 to nasza psychika czesto wywołuje dodatkowe odczucia bo oczywiście mamy za "dobra wyobraznie" 😅 a przy tym natłok myśli 😂 ja jestem sama po prenatalnych i tylko na 1 dzien przestałam się przejmować 😋 później znów szukanie objawów i samodiagnoza😶 można oszaleć :) byle zdrowo do przodu!!! 🤗 dla wszystkich Mam !
 
Do góry