reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a podwyzszona prolaktyna

Dołączył(a)
5 Lipiec 2016
Postów
1
Witam,
od kilku dni mam typowe objawy ciazy, m.in. ciagle czuje zmeczenie, jestem senna, pojawiaja sie bole miesni i stawow, zawroty glowy, bole glowy i lekkie skurcze brzucha oraz bardzo wrazliwe piersi. Na poczatku myslalam, ze to moze grypa, ale nic z tego, to nie choroba. Do tego wczoraj po scisnieciu obu piersi, zaobserwowalam wyciek z sutkow, lecz czytalam, ze to pojawia sie dopiero po kilku miesiacach ciazy. Do zaplodnienia moglo dojsc ok. 10 dni temu, wiec to chyba za wczesnie na wyciek? Czy jest mozliwe, ze to podwyzszona prolaktyna? Z tym, ze wszystkie wczesniej wymienione objawy moga wskazywac wlasnie na wyzszy poziom tego hormonu? I akurat po stosunku hormon ten daje o sobie znac?
Test zrobilam po 7 dniach od ewentualnego zaplodnienia i wyszedl negatywny. Powiedziano mi, ze na badanie krwi jest jeszcze za wczesnie i zeby powtorzyc test na mocz do 2 tygodni. Do tej pory umre z nerwow, poniewaz bardzo chcielibysmy, aby to byla ciaza.
Prosze o porade, pozdrawiam Kamila
 
reklama
Za kiepskie samopoczucie w ciąży odpowiada z reguły progesteron. Za ból piersi tak samo. Bardzo niepokojący jest ten wyciek z piersi, który można zaobserwować przy podwyższonej prolaktynie. Najlepiej by było zrobić badanie tego hormonu, a póki co radzę poczekać kilka dni i zrobić test ciążowy. Tak będzie najlepiej.
 
Podwyższona prolaktyna blokuje owulacje, więc na pewno warto tak czy siak zrobić to badanie.
 
Podwyższona prolaktyna blokuje owulacje, więc na pewno warto tak czy siak zrobić to badanie.
Podwyzszona prolaktyna moze blokowac owulacje ale nie zawsze tak jest. Jestem tego doskonalym przykladem. Zaszlam w ciaze przy prolaktynie 70 gdzie norma jest do 23. Objawy mialam podobne. Moim zdaniem warto zbadac bete i sprawdzic jej przyrost. Prolaktyne tez bym zbadala. Jesli wyjdzie wysoka a ciaza sie potwierdzi to nalezalo by brac progesteron czyli duphaston albo luteine bo wysoka prolaktyna utrudnia prawidlowe zagniezdzenie sie zarodka. I trzeba sobie podrasowac progesteron
 
Zgadzam się z Kitki ! Też miałam podwyższoną prolaktynę, a tak czy siak udało nam się zajść ;)
Ale właśnie od razu do lekarza po duphaston i lutkę . Ja o tym nie wiedziałam i wylądowałam na SOR z krwawieniem i od tego czasu brałam ;)
 
Ja najpierw stracilam 2 ciaze zanim trafilam do gina ktory od razu powiedzial ze jak @ sie spozni to na bete. Jak bedzie przyrastac to od razu brac progesteron. Ja bralam jeszcze acard i clexane i eutyrox i mam teraz 2 miesiecznego synka mimo guza przysadki i prl w ciazy ponad 1200[emoji47]
 
Ja najpierw stracilam 2 ciaze zanim trafilam do gina ktory od razu powiedzial ze jak @ sie spozni to na bete. Jak bedzie przyrastac to od razu brac progesteron. Ja bralam jeszcze acard i clexane i eutyrox i mam teraz 2 miesiecznego synka mimo guza przysadki i prl w ciazy ponad 1200[emoji47]

Kitki czy byłaś na Marcowych mamach 2009? Masz córeczkę Nadię?
 
reklama
Do góry