reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a praca-umowa zlecenie

Ciaza,l4,umowa zlecenie

  • Ciaza

    Głosów: 0 0,0%
  • Chorobowe

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    0
reklama
[Witam! Pracowała na umowę zlecenie,przedłużana z miesiąca na miesiąc. miałam odprowadzane składki chorobowe i przysługuje mi zasiłek z ZUSu do końca ciazy. Czy pozniej moge liczyc na macierzyński ? I czy maz moze mnie ubezpieczyć u siebie w pracy w Zusie skoro pobieram zasilek? Czy teraz moge normalnie korzystac z nfz ?
 
Z nfz mozesz korzystac w ciąży w Polsce bez jakiegokolwiek ubezpieczenia. Na czas ciazy i pologu kobietom przysługuje ustawowo darmowa opieka medyczna, tylko czasem niestety trzeba sie upominac. Co do zasiłku macierzyńskiego mam nadzieje ze ktoś ci odpowie bo nie wiem.
 
1. Podlegasz obecnie pod ubezpieczenie zdrowotne do końca choroby z ramienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - zatem nie musi Cię mąż zgłaszać, a ty możesz korzystać z opieki medycznej
2. Jeśli umowa-zlecenie uległa rozwiązaniu - to macierzyńskiego nie dostaniesz, gdyż musiałabyś w dniu porodu podlegać ubezpieczeniu chorobowemu.
 
Do góry