reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a test z jedna kreseczką??Test pozytywny - ciąży brak??

a skad Ty takie zes informacje uzyskala? czlowieku - trzeba najpierw troche poczytac...

komorka po uwolnieniu z pecherzyka jest zdolna do zaplodnienia przez kilka godzin - a nie dni. wiec praktycznie jak masz owu w 15 dniu to i zaplodnienie bedzie w tym samym dniu. i od tego momentu tez jesli doszlo do zaplodnienia zaczyna sie rozwijac zarodek. 8 dni po owu to juz sie mozna implantacji spodziewac, a nie zaplodnienia.
 
reklama
o ja:) jestem w drugiej ciazy, a czuje sie przy Was jakas niedouczona:) w kazdym razie wszystkie testy, cokolwiek na nich napisza warto wykonac dopiero w dniu spodziewanej miesiączki. ja wykonalam dzien przed i wynik był negatywny, a dzien po juz widoczne były dwie kreski:)
 
lolitka dobrze piszę, ale te testy wykrywają hormon Hcg w moczu. A ten hormon jest wytwarzany dopiero PO ZAGNIEŻDŻENIU! Czyli ok, tygodnia po zapłodnieniu. Jednak nawet jeśli jajeczko się zagnieździ potrzeba parę dni nim stężenie hormonu w moczu będzie na tyle wysokie by test mógł go wychwycić. Dlatego przyjmuję się że testy powinno się robić w dniu spodziewanej @. Wtedy masz pewność (nie 100% ale sporą) że jeśli coś jest to test ci to pokażę.
 
a skad Ty takie zes informacje uzyskala? czlowieku - trzeba najpierw troche poczytac...

komorka po uwolnieniu z pecherzyka jest zdolna do zaplodnienia przez kilka godzin - a nie dni. wiec praktycznie jak masz owu w 15 dniu to i zaplodnienie bedzie w tym samym dniu. i od tego momentu tez jesli doszlo do zaplodnienia zaczyna sie rozwijac zarodek. 8 dni po owu to juz sie mozna implantacji spodziewac, a nie zaplodnienia.

czy ty czytałaś co ja pisałam ?? do zapłodnienia dochodzi w ciagu 24 godzin ale do zagnieżdżenia ok 8 dni !! a przed zagnieżdżeniem organizm nie produkuje hcg to jak ma test pokazać ?! trzeba pierw poczytać .
 
lolitka dobrze piszę, ale te testy wykrywają hormon Hcg w moczu. A ten hormon jest wytwarzany dopiero PO ZAGNIEŻDŻENIU! Czyli ok, tygodnia po zapłodnieniu. Jednak nawet jeśli jajeczko się zagnieździ potrzeba parę dni nim stężenie hormonu w moczu będzie na tyle wysokie by test mógł go wychwycić. Dlatego przyjmuję się że testy powinno się robić w dniu spodziewanej @. Wtedy masz pewność (nie 100% ale sporą) że jeśli coś jest to test ci to pokażę.
tak i dlatego ja wzięłam pod uwagę to że producent testu miał na myśli zagnieżdżenie i takie też przykłady podałam.
 
oj dziewczyny zwracam honor to ja błąd popełniłam bo faktycznie pisałam o zapłodnieniu - chodziło o zagniezdzenie pomimo tego ze ba tescie jest 6 dni po zaplodnieniu, ale tak jak pisałam pewnie producentowi chodziło o zagnieżdżenie
 
Mam pytanie. Środa/czwartek (02/03.11.2011) powinnam dostać okres. Narazie go nie mam. Wczoraj zrobiłam test i druga kreska wyszła mi różowa, ale bardzo słaba. Boli mnie troche brzuch, tak jakby na okres, ale troszkę inaczej. Jestem przeziębiona. Co to oznacza? Czy przeziębienie może mieć wpływ na brak okresu i wynik testu? Biorę leki, więc dla mnie ważne by wcześnie wykryć ciąże. Proszę o szybką odpowiedź.Dziękuję.
 
reklama
Ja przy drugiej ciazy mialam baaaaardzo slaba kreske ktora ujawnila sie dopiero pozniej i byla ledwie widoczna wiec jesli ierzesz jakies leki na przeziebienie to odstaw te kt nie mozna stosowac w ciazy....poprostu jest to bardzo wczesna ciaza i poziom hormonu beta hcg jest jeszcze widicznie niski z dnia na dzien on powinien rosnac a kreska stawac sie coraz bardziej wyrazna....powodzenia
 
Do góry