reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a umowa

maluszek2012

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Lipiec 2011
Postów
680
Miasto
Zielona Góra
Witam serdecznie, mam nadzieje,że mi Pani również pomoże. Bede wdzieczna:)

Pracuje w sklepie ponad dwa lata. Dnia 10.01.2012 poszlam na L4 moja ciaza jest zagrozona. Jestem w 9tyg ciąży. Umowa skonczyla sie 31.12.2011 i dostalismy nową dopiero wczoraj, oburzyłam sie i zarazem zmartwiłam,ponieważ pracuje w sklepie najdłuzej z dziewczyn i własnie ja dostałam umowe do końca roku 2012 termin porodu poczatek wrzesnia,3miesiace urlopu miacierzynskiego i mam wracac do pracy.
Inne pracownice dostały umowy do 2017 jedna z dziewczyn z racji ,że pracuje 5 miesiecy dostała do 2014 wiec wyszlam z tego najgorzej. Nie wiem co im szkodzilo dac mi umowe na dluzej przeciez zaraz przejmuje mnie zus. I z tego co wiem to urlop macierz,wynosi 20tyg to mam wykorzystac 12tyg i wracac do pracy.
Umowe mamy podpisac z dniem 02,01,2012, może powinnam jej nie podpisac walczyć ,żeby przedłużyli mi na dłużej? czy to cos da? Może mam jakies prawa gdyby umowy dali na początku miesiąca to pewnie problemu bym nie miala... ehh. Pozdrawiam:)
 
reklama
Pracuje w sklepie ponad dwa lata. Dnia 10.01.2012 poszlam na L4 moja ciaza jest zagrozona. Jestem w 9tyg ciąży. Umowa skonczyla sie 31.12.2011 i dostalismy nową dopiero wczoraj, oburzyłam sie i zarazem zmartwiłam,ponieważ pracuje w sklepie najdłuzej z dziewczyn i własnie ja dostałam umowe do końca roku 2012 termin porodu poczatek wrzesnia,3miesiace urlopu miacierzynskiego i mam wracac do pracy.
Inne pracownice dostały umowy do 2017 jedna z dziewczyn z racji ,że pracuje 5 miesiecy dostała do 2014 wiec wyszlam z tego najgorzej. Nie wiem co im szkodzilo dac mi umowe na dluzej przeciez zaraz przejmuje mnie zus. I z tego co wiem to urlop macierz,wynosi 20tyg to mam wykorzystac 12tyg i wracac do pracy.
Umowe mamy podpisac z dniem 02,01,2012, może powinnam jej nie podpisac walczyć ,żeby przedłużyli mi na dłużej?
To Pani decyzja. Oczywiście nie musi pani podpisywac umowy. Pracodawca nie musi się zgodzić na jakiekolwiek inne rozwiązanie. Oczywiście zakładam, ze wcześniej nie obiecywała Pani innej umowy.

Nie wiem, nie znam pracodawcy, sytuacji firmy itp.

Może mam jakies prawa gdyby umowy dali na początku miesiąca to pewnie problemu bym nie miala... ehh.
Faktem jest, że umowa powinna być przedłożona przed 1 stycznia, ale nie sądzę by udało się Pani tylko na podstawie tego cokolwiek osiągnąć.
 
Do góry