reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, które mają dziś lekarzy. Szczególnie za Selenaris, mam nadzieję, że wszystko ok i szybko do nas dołączysz :-)
Przy okazji mam pytanie do moich "rówieśniczek" czy czujecie już dość wyraźnie ruchy bobasów? A dziewczyny bardziej zaawansowane, czy pamiętacie kiedy czułyście właśnie takie ruchy wyraźnie? Bo ja czasem czuję jakieś wibracje, ale nie jestem pewna, trochę się obawiam, czy to nie za mało jak na ten czas....
W ciągu dnia nie mam czasu "wsłuchiwać się" w to, bo jestem w pracy, ale wieczorem jak leżę w łóżku to się skupiam i nie za specjalnie coś wyczuwam...
 
Justynia882 mam dzwonić wieczorem także napisze co i jak.....ale jak nic z tego nie będzie to ja się chyba załamie....W innych szpitalach normalnie planują tylko tu mają taki problem.............:crazy:
 
Jjka na razie udaje się bez insuliny chociaż cukier trochę skacze mimo że jem tylko to szpitalne żarcie. W większości po posiłkach mam między 100 a 116 Ale zauważyłam że jak podadzą rybę to skacze prawie do 140. Pessar założyli bo szyjka ma tylko 17mm.
 
Witaj katherine_mag :) i w ogóle witajcie dziewczyny! Żałuję bardzo że nie trafiłam na to forum wcześniej. Jestem mamą rocznych bliźniąt - Mai i Kubusia i mogę powiedzieć jedno, maluchy są najcudowniejsze na świecie, ale dają nam popalić. Właściwie każdy okres ich życia niósł ze sobą te fantastyczne emocje, ale i ogrom zmęczenia i łez (to już o mnie). Teraz rozpoczął się czas ząbkowania (jak wyrosły po dwa zęby dawno temu tak zostało ^^) i jak nigdy marzę o przespanej nocy!
Ciążę przechodziłam super, do lipca (cc w paźdz.) kiedy to zaczęłam puchnąć! Nie powiem Wam jak się czułam i jak wyglądałam, bo pamiętać o tym nie chcę ;) Życzę Waszym słoneczkom duuuużo zdrowia, a Wy odpoczywajcie póki możecie! :)))
 
Milla76, ja ruchy dokładnie czułam w 18tc, ale to jest sprawa bardzo induwidualna bo zależy od tego jak lozyska są ulozone.

Dziewczyny, kiedy zaczelyscie pakować torbę do szpitala? Bo ja tak planuję w przyszłym tygodniu się za to wziąć i to i tak mam wrażenie, ze pożno. Już mi powoli odbija- nie mogę spać w nocy, nosi nie jakoś. Jeszcze z 8 tyg chce wytrzymać, ale już taki niepokoj odczuwam.

Co do cukrzycy- to napawde nie jest nic strasznego/ Wręcz przeciwnie, to jest szansa nauczenia się zdrowego odżywiania. Tak każdy powinien jesc to by nie było tylu zawalow, miazdzycy, nadciśnienia itd. Ja odkąd jestem na tej diecie to czuje się o niebo lepiej no i na pewno się nie roztyję w czasie ciązy:-) A te nawyki zywieniowe zamierzam wdrozyc w moim domu. jak tak teraz patrze na to jakie g....no jest wpakowane do jedzenia, to witki opadają. A największe badziewie to jagurciki dla dzieci typu Danio, Danonki itd. Sam cukier i chemia. Ja godzine po jedzeniu mam wynik od 110 do 129. Dzwonilam do poradni i mi powiedzieli, ze takie wyniki są ok. więc na razie insuliny nie będę brała. Zobaczymy jak to później będzie wyglądalo.
 
jjka
ja spakowałam torbę w 21tc, w 20tc byłam na patologii, i jak miałam tłumaczyć mężowi jaki krem z której szuflady to się zdenerwowałam kupiłam zapasowe kosmetyki i się zapakowałam na wyjściowo. Na szczęście mam zapasowy szlafrok wiec mam wszystko tylko portfel i teczkę z wynikami muszę dopakować jak bym jechała :)

katherine_mag
Witam! I życzę spokojnej ciąży :)

milla76
ja teraz szybciej czułam ruchy (od 16-17tc) niż w pierwszej ciąży, to nie były kopniaki tylko właśnie bąbelki/rybki w brzuchu, ale teraz już wiedziałam że to maluchy. Takie kopniaki-kopniaki coś koło 20-21tc.
 
reklama
Do góry