reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża na końcu urlopu bezłatnego

Dołączył(a)
11 Marzec 2016
Postów
5
Witam , dostalam roczny urlop bezplatne na moja prosbe od pracodawcy.
Mialam wrocic do pracy po urlopie 30 kwietnia 2016. Jest duże prawdopodobienstwo ,że jestem w ciąży jeśli moje myśli się potwierdzą jak wygląda proces ?
Mam wrócić do pracy w ciąży ? czy moge dostarczyc jedynie l4 ?
Jaka kwote dostane na l4 ? (zwykle bywa to srednia z ost miesiecy) jesli ostatni rok nie pracowalam to jaka kwote dostane ?
Problem u mnie jest taki ze mam podstawe , natomiast premia jest 3 razy wyzsza.
Dostane tylko podstawe ta co na umowie ? czy np srednia z poprzedniego przepracowanego roku ? (podstawe ma 2 tys , a w roku w ktorym pracowalam zarabialm miesiecznie ok 5 tys )

Bede wdzieczna za odpowiedz
 
reklama
Rozwiązanie
A co to ma do tego, ze duża firma? Brak w kadrze to brak w kadrze, albo musi zatrudnić kogoś na Twoje miejsce i kolejnej osobie płacić pensję, albo ktoś musi przejąć Twoje obowiązki - pół biedy, jak dostanie wyższą pensję za pracę na dwa etaty (co znów jest obciążeniem finansowym dla pracodawcy) ale ile razy jest tak, że ktoś tyra za ciężarną za darmo...
I nie wmówisz mi, że nie kieruje Tobą cwaniactwo - kombinujesz jak koń pod górę, żeby zarobić nic nie robiąc.

A Ty to kto jesteś , poł życia spedziłam w tej firmie siedziałam po 10 godzin dziennie za co nie miałam płacone dodatkowo oczywiście. A teraz kiedy jestem w ciąży mam powiedzieć odchodze nic mi sie nie należy.
Wysłałam zapytanie i oczekuje jedynie na nia odpowiedzi a nie...
Przebywasz na urlopie bezpłatnym a zwolnienie lekarskie nie przerywa tego urlopu. Oznacza to, że przebywając na urlopie bezpłatnym nie dostaniesz ani wynagrodzenia chorobowego ani zasiłku chorobowego. Urlop bezpłatny jest okresem bezskładkowym.
Zatem jeśli dostaniesz L4 to w Twoim przypadku najlepiej jest przerwać urlop bezpłatny (jednak tu musi być zgoda również pracodawcy). Jeśli pracodawca się nie zgodzi na przerwanie urlopu, to zasiłek chorobowy będzie Ci przysługiwał dopiero po zakończeniu urlopu bezpłatnego.
Nie jestem pewna od jakiej podstawy będzie liczony zasiłek. Z tego co kojarzę - to miesiące w których pracownik nie przepracował ponad połowy roku pomija się. Zatem będziesz miała liczoną średnią z 12 miesięcy poprzedzających urlop bezpłatny.
 
dziękuje za info , ja nie mysle przerywac urlopu tylko wrócić do pracy 30.04 (bede gdzies w 5 tyg) przepracowac z miesiac i wtedy przekazac informacje lub wreczyc L4.
Mogę chyba tak zrobić ?
I nalezy mi się za to płatne l4 i maciezynski ? byc moze nawet ze sredniej z roku ktory byl w pelni przepracowany ?
 
Jeśli wrócisz do pracy i będziesz pracować, to podstawę do chorobowego/macierzyńskiego wyliczą Ci na podstawie pełnych przepracowanych miesięcy, po powrocie do pracy.
 
Jeśli JUŻ jesteś w ciąży, to będzie to jakiś 3-4 tydzień.
Wrócić do pracy masz 30 kwietnia, to będzie już 11 tydzień ciąży.
Zrobić tak możesz, ale pracodawcy współczuję...
 
Nie rozumiem to lepiej dla pracodawcy jak nie wróce ? (to wielka firma nie prywaciarz wiec nie ma co współczuć nawet tego nie odczują ) Czyli przyniose L4 po bezpłatnym urlopie i oni mnie mi bedą wypłacać średnią z wcześniej przepracowanego roku ?
 
A co to ma do tego, ze duża firma? Brak w kadrze to brak w kadrze, albo musi zatrudnić kogoś na Twoje miejsce i kolejnej osobie płacić pensję, albo ktoś musi przejąć Twoje obowiązki - pół biedy, jak dostanie wyższą pensję za pracę na dwa etaty (co znów jest obciążeniem finansowym dla pracodawcy) ale ile razy jest tak, że ktoś tyra za ciężarną za darmo...
I nie wmówisz mi, że nie kieruje Tobą cwaniactwo - kombinujesz jak koń pod górę, żeby zarobić nic nie robiąc.
 
reklama
Zacytuję: ''Szkoda tylko, że zachodząc w ciąże i uciekając od razu na L4 nie widzimy, że tym samym zamykamy innym kobietom drogę do tego, by być traktowanymi na rynku pracy równo.'' :)
 
reklama
A co to ma do tego, ze duża firma? Brak w kadrze to brak w kadrze, albo musi zatrudnić kogoś na Twoje miejsce i kolejnej osobie płacić pensję, albo ktoś musi przejąć Twoje obowiązki - pół biedy, jak dostanie wyższą pensję za pracę na dwa etaty (co znów jest obciążeniem finansowym dla pracodawcy) ale ile razy jest tak, że ktoś tyra za ciężarną za darmo...
I nie wmówisz mi, że nie kieruje Tobą cwaniactwo - kombinujesz jak koń pod górę, żeby zarobić nic nie robiąc.

Popieram ... prawie rok czasu wolnego na urlopie i już (zanim ciąża się potwierdzi) kombinowanie by przedłużyć wakacje i jeszcze coś wydusić, nie mając w ogóle chęci jakichkolwiek na nawet 1 dzień pracy ehh
 
Do góry