reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po łyżeczkowaniu

Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
2
Witam.
31.12.2020 miałam zabieg łyżeczkowania. 3 tygodnie po zabiegu byłam u ginekologa na kontroli. Ginekolog stwierdził że macica się ładnie zagoiła i był w szoku że doszło po zabiegu, bo nie wygląda jakbym miała ją przeprowadzano. Sama byłam w szoku. 29.01.2021 dostałam miesiączki i trwała około 5 dni, potem jeszcze nie wiem czemu delikatnie krwawiłam jak podnosiłam w pracy ciężkie przedmioty. 07.02.2021 współżyliśmy z partnerem i los niestety chciał, że skończył we mnie. Jestem przerażona. Czy to możliwe że zajde w ciąże tak szybko po łyżeczkowaniu? Jak jest szansa na to że jakbym zaszła to doniosę ciąże?
Pozdrawiam.
 
reklama
Witam.
31.12.2020 miałam zabieg łyżeczkowania. 3 tygodnie po zabiegu byłam u ginekologa na kontroli. Ginekolog stwierdził że macica się ładnie zagoiła i był w szoku że doszło po zabiegu, bo nie wygląda jakbym miała ją przeprowadzano. Sama byłam w szoku. 29.01.2021 dostałam miesiączki i trwała około 5 dni, potem jeszcze nie wiem czemu delikatnie krwawiłam jak podnosiłam w pracy ciężkie przedmioty. 07.02.2021 współżyliśmy z partnerem i los niestety chciał, że skończył we mnie. Jestem przerażona. Czy to możliwe że zajde w ciąże tak szybko po łyżeczkowaniu? Jak jest szansa na to że jakbym zaszła to doniosę ciąże?
Pozdrawiam.
W przypadku współżycia bez antykoncepcji oczywiście, że jest szansa na ciążę. Wszystko zależy, czy akurat były dni płodne. Jeżeli owulacja pojawi się nawet do 3-5 dni po stosunku możliwe jest zapłodnienie, bo plemniki właśnie tyle mogą przeżyć w sprzyjających warunkach. Niestety nikt Ci nie odpowie na pytanie, czy uda się te ciążę szczęśliwie donosić. Po ok 14 dniach od stosunku zrób test ciążowy. No chyba że wcześniej przyjdzie miesiaczka.
 
@Cynamonka66 Po łyżeczkowaniu dostałam zielone światło na starania po pierwszej @. Zaszłam po drugiej i szczęśliwie urodziłam. Jeśli na kontroli było ok, to moim zdaniem nawet jeśli dojdzie do kolejnego poronienia to jego powodem nie będzie wcześniejsze łyżeczkowanie. Wówczas należałby rozpocząć diagnostykę pod kątem poronień nawykowych.
 
Do góry