reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po Sono Hsg

Dołączył(a)
26 Luty 2022
Postów
14
Cześć dziewczyny, staramy się z mężem 14 miesięcy o dzidziusia.
15.02 miałam badanie Sono HSG. 18.02 planowo owulacja. Staraliśmy się 4 dni z rzędu.
Dziś powinnam dostać miesiączkę, której brak.
Pobolewa mnie czasami brzuch, oraz piersi.
2 testy ciążowe negatywne.
Czy są tu kobiety którym udało się zajsc w ciążę w cyklu po HSG lub wogole HSG pomogło w spełnieniu marzenia?
Czy może powinnam zrobić betę?
Pracuje w sklepie spożywczym, ogrom stresu, dźwiganie.
 
reklama
Cześć! Szczerze mówiąc, nie starałam się w cyklu, w którym miałam HSG. Słyszy się czasem, że po badaniu następuje ciąża, ale nie do końca wiem dlaczego (mnie nikt nie mówił, że podanie kontrastu udrażnia jajowody i ułatwia zajście, ale niektórzy tak twierdzą). Więc mnie HSG jako takie nie pomogło w spełnieniu marzenia ;-) Termin miesiączki masz już chyba teraz? Objawy, o których piszesz, mogą wskazywać też na zbliżający się okres... Nie zaszkodzi zrobić betę, jeśli chcesz mieć pewność.
 
Cześć! Szczerze mówiąc, nie starałam się w cyklu, w którym miałam HSG. Słyszy się czasem, że po badaniu następuje ciąża, ale nie do końca wiem dlaczego (mnie nikt nie mówił, że podanie kontrastu udrażnia jajowody i ułatwia zajście, ale niektórzy tak twierdzą). Więc mnie HSG jako takie nie pomogło w spełnieniu marzenia ;-) Termin miesiączki masz już chyba teraz? Objawy, o których piszesz, mogą wskazywać też na zbliżający się okres... Nie zaszkodzi zrobić betę, jeśli chcesz mieć pewność.
Tak, dziś planowano powinnam dostać.
Dla nas lekarz mówił że przez najbliższe 3 cykle mamy się starać. Jeśli się nie uda, to potem będziemy stymulować owulację.
Podczas badania jajowody drożne
 
Tak, dziś planowano powinnam dostać.
Dla nas lekarz mówił że przez najbliższe 3 cykle mamy się starać. Jeśli się nie uda, to potem będziemy stymulować owulację.
Podczas badania jajowody drożne
No to super. Ja jestem właśnie w 3. cyklu po HSG, ale już po drugiej stymulacji i inseminacji.
 
Cześć! Szczerze mówiąc, nie starałam się w cyklu, w którym miałam HSG. Słyszy się czasem, że po badaniu następuje ciąża, ale nie do końca wiem dlaczego (mnie nikt nie mówił, że podanie kontrastu udrażnia jajowody i ułatwia zajście, ale niektórzy tak twierdzą). Więc mnie HSG jako takie nie pomogło w spełnieniu marzenia ;-) Termin miesiączki masz już chyba teraz? Objawy, o których piszesz, mogą wskazywać też na zbliżający się okres... Nie zaszkodzi zrobić betę, jeśli chcesz mieć pewność.
Opowiedz proszę o zabiegu. Miałaś robione na NFZ czy prywatnie(jaki koszt?) W znieczuleniu czy bez ? Coś wykazało to badanie,czy wszystko okej?
 
Opowiedz proszę o zabiegu. Miałaś robione na NFZ czy prywatnie(jaki koszt?) W znieczuleniu czy bez ? Coś wykazało to badanie,czy wszystko okej?
Nie ma sprawy, tyle tylko, że nie mieszkam w Polsce, więc niestety nie wiem, jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem. Tutaj musiałam kupić na własną rękę płyn do badania (90 euro).
Samo badanie - bez żadnego znieczulenia. Nie było przyjemne, ale zniosłam je dobrze. Trochę bólu jak przy okresie. Ale tak naprawdę niewiele wykazało, bo miałam skurcze i niewiele dało się zobaczyć. Potwierdziło się tylko, że mam polip, który potem usunęłam.
Potem po operacji miałam jeszcze zwykłe HSG (rentgen). Lekarz był chyba trochę delikatniejszy, bo wrażenia miałam nieco lepsze... Drożność jajowodów OK. Ale w ciąży nadal nie jestem ;-)
 
reklama
Witam. W pierwszym cyklu po hsg musieliśmy się zabezpieczać a w drugim zaszlam w ciążę. Czyli praktycznie w pierwszym cyklu po badaniu w ktorym mogliśmy się starać. Dodam ze staraliśmy się z mężem 2 lata a na badaniu wyszły drozne jajowody.
 
reklama
Do góry