reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża przy kp

Jakośtak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Listopad 2021
Postów
27
Witam, obecnie jestem 11msc po CC i ponownie jestem w ciąży , okres spóźniał mi się zrobiłam test i wyszedł pozytywny , i karmie piersią. Zastanawiam się czy nie jest to za wcześnie na ciążę po CC ? Nie wiem co myśleć stresuje się trochę... Do ginekologa mam dopiero we wtorek mam nadzieję że będzie wszystko ok nie wystraszy mnie żadna wieścią negatywna .
 
reklama
Witam, obecnie jestem 11msc po CC i ponownie jestem w ciąży , okres spóźniał mi się zrobiłam test i wyszedł pozytywny , i karmie piersią. Zastanawiam się czy nie jest to za wcześnie na ciążę po CC ? Nie wiem co myśleć stresuje się trochę... Do ginekologa mam dopiero we wtorek mam nadzieję że będzie wszystko ok nie wystraszy mnie żadna wieścią negatywna .
Wszystko zależy od tego jak wygląda blizna na macicy. Najlepiej jest odczekać min 2 lata między CC a kolejna ciąża. Natomiast jeżeli chce się zajść wcześniej najpierw stan blizny powinien ocenić ginekolog. W twoim przypadku "mleko się już rozlało", więc póki nie pójdziesz do ginekologa bądź dobrej myśli. Stres ani tobie ani dziecku nie służy 🙂
 
Szczerze, jestem prawie 7 lat po cc, to moje drugie dziecko będzie i blizna nie dała rady i się rozchodzi. Może się okazać, ze Twoja będzie bardziej elastyczna niż moja po takim czasie. Niby mi tez mówili, ze po 1,5-2 lat od cc już jest bezpiecznie a i tak nie jest 🤷🏼‍♀️ Moja kuzynka ma mniejsza przerwę w ciążach po cc niż ja, jest 2 tyg dłużej w ciąży wiec na podobnym etapie i nic jej się z blizna nie dzieje. Obie jesteśmy na końcówce. Ja mam mieć cc ze względu na bliznę, a ona może naturalnie. Bez dokładnego badania dopochwowo blizny nic Ci tu pewnego nikt nie powie. U mnie problemy zaczęły się w 22 tyg, ale od początku czułam ból tej blizny. Dopiero w 22 przyznali mi racje ze jest defekt, jest cienka a w kolejnych tygodniach zaczęła się rozchodzić. Straszyli porodem od 28 tyg ze już będą wyciągać a jestem na końcówce 34 i jeszcze chodzę :) teraz blizna przystopowała i jeśli nadal będzie wolno się zmniejszać to w 37 cc, jeśli nie to we wtorek mi powiedzą czy robimy od razu. Tak czy owak udało się dotrzymać do bezpiecznego etapu. Blizna w chwili porodu powinna mieć 2 mm grubości, moja w 22 tyg miała 3,5 mm, a w 25 już 1-2 mm i ubytek 1,5 cm. Jeden z ginekologów pochwalił się, ze udało mu się u jednej kobiety utrzymać do 39 tyg. Fakt wszyscy zalecają cc, bo jest ryzyko pęknięcia macicy. Musisz być czujna na to co mówi organizm, ale nie schizowac No i żeby Ci badali ta bliznę na każdej wizycie, ale dopochwowo. Powodzenia :)
 
Nic się nie stresuj, ja w drugą ciążę zaszłam 10 miesięcy po cc i odnosiłam do 39 tygodnia prawie , teraz jestem półtora roku po drugiej cc i staramy się o 3. Fakt duże znaczenie ma to jak Cię zszyli przy zabiegu ale zalecane dwa lata wcale nie są gwarancją że blizną będzie lepsza i dłużej wytrzyma. Musisz być poprostu pod dobrą opieką ginekologa. Gratuluję drugiego dziecka 🙂
 
Witam, obecnie jestem 11msc po CC i ponownie jestem w ciąży , okres spóźniał mi się zrobiłam test i wyszedł pozytywny , i karmie piersią. Zastanawiam się czy nie jest to za wcześnie na ciążę po CC ? Nie wiem co myśleć stresuje się trochę... Do ginekologa mam dopiero we wtorek mam nadzieję że będzie wszystko ok nie wystraszy mnie żadna wieścią negatywna .
Koleżanka zaszła w ciąże 6m po cc i lekarz nic jej nie mówił ze za szybko bo wszystko było ładnie wygojone.
 
Nikt Ci nie da gwarancji jak zachowa się blizna w ciąży w związku z tym PTGiP obecnie nie ma jakiś sztywnych wytycznych co do zachodzenia w ciąże po cc, jedynie 18miesięcy po cc rekomenduje już próbę porodu naturalnego (oczywiście bez innych wskazań do cc)

U mnie drugi poród nie całe 4 lata po cc - udany vbac, z blizną wszystko okej


A co do KP to ciąża nie jest przeciwskazaniem do dalszego karmienia. Jedynie dzieci często odstawiają się ok. 20tc ponieważ mleko zmienia smak Link do: Karmienie piersią i ciąża – najnowsza analiza
 
Nic się nie stresuj, ja w drugą ciążę zaszłam 10 miesięcy po cc i odnosiłam do 39 tygodnia prawie , teraz jestem półtora roku po drugiej cc i staramy się o 3. Fakt duże znaczenie ma to jak Cię zszyli przy zabiegu ale zalecane dwa lata wcale nie są gwarancją że blizną będzie lepsza i dłużej wytrzyma. Musisz być poprostu pod dobrą opieką ginekologa. Gratuluję drugiego dziecka 🙂
 
reklama
reklama
Do góry