reklama

Ciąża u kobiety niepracującej na utrzymaniu męża - jak to jest?

Temat na forum 'Mamy z UK' rozpoczęty przez mritula, 22 Sierpień 2011.

1. mritula

mritula Zaciekawiona BB

Witam

Wraz z mężem mieszkamy w Anglii. Pracuje tylko mąż, ponieważ ja mam pod opieką dwoje dzieci, zresztą zamierzałam otworzyć własny biznes. Właśnie okazało się że jestem w ciąży. Wszystkie sprawy związane z dofinansowaniami i benefitami tzn. child benefity, working tax kredit i hausing benefity są w toku.
    Mąż pracuje na kontrakcie. Ja nie pracowałam w Anglii 6 lat.
    Czy coś mi przysługuje podczas ciąży lub po narodzinach dziecka?
    Czy mój mąż może pobierać macierzyńskie? Czy jeśli to on pracuje należeć sie nam bedą jakies zasiłki lub pomoc w dofinansowaniu utrzymania dziecka przez pierwsze miesiące życia dziecka?
    Nie jesteśmy pazerni, przyjechaliśmy tu uczciwie pracować, ale plany się troszkę pokrzyżowały. Niestety ale trudno będzie się nam wszystkim (Ja, mąż i dwoje już dzieci) utrzymać tylko z jednej wypłaty, dlatego liczę na jakąś pomoc.
    Nasza sytuacja nie jest mocno skomplikowana, ale odpowiem na każde pytanie, jeśli ma to ułatwić odpowiedź :)
    Będę wdzięczna pozdrawiam.

2. iwona 33

iwona 33 Fanka BB :)

skoro niepracowalas to bedzie ci ciezko ,Maz niestety niemoze pobierac macierzynskiego. PO porodzie ma prawo do 2 tyg. urlopu.Po
    gadaj ze swoja polozna o tej sytuacji.Napewno naleza ci sie bony -na mleko,owoce i warzywa jakies 3f na tydzien.ok.6 f na dziecko do 1 roku.A moze sprubuj isc do job center,po wiecej informacji,

3. reklama
  4. Szczebiotka

Szczebiotka Fanka BB :)

Mritula jeśli mąż pracuję to co prawda macierzyńskiego pobierać nie może ale jeśli Wasze dochody nie są duże to jest szansa na becikowe w postaci 500F. Od midwife powinnaś w ogóle dostać całą książkę na temat finansów w rodzinie, tam są nie tylko informację ale też odnośniki na strony www gdzie po wprowadzeniu danych odnośnie zarobków wyliczy Ci mniej więcej jaką pomoc możesz uzyskać z różnych benefitów

Poleć forum