reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wielu 38-39 lat.

Dołączył(a)
7 Luty 2020
Postów
12
Witam dziewczyny. Co myślicie na temat ciąży w wieku 38-39 lat w dzisiejszych czasach? Czy to już nic nowego czy dalej jest odbierane jako późne macierzyństwo? Czy byście się zdecydowały na drugie dziecko w tym wieku? Pozdrawiam
 
reklama
Witam dziewczyny. Co myślicie na temat ciąży w wieku 38-39 lat w dzisiejszych czasach? Czy to już nic nowego czy dalej jest odbierane jako późne macierzyństwo? Czy byście się zdecydowały na drugie dziecko w tym wieku? Pozdrawiam
Cześć, ja pierwsze dziecko urodzilam w wieku 35, drugie 39, a trzecie 44😀
 
@meg313 wow. Gratulacje . I nigdy nie doswiadczylas żadnych przykrych docinków z tego powodu? -jezeli można się zapytać oczywiście
 
Witam dziewczyny. Co myślicie na temat ciąży w wieku 38-39 lat w dzisiejszych czasach? Czy to już nic nowego czy dalej jest odbierane jako późne macierzyństwo? Czy byście się zdecydowały na drugie dziecko w tym wieku? Pozdrawiam
Wlasnie urodzilam synka po... 21 latach [emoji178] Maleństwo ma 4 tyg.
To nie jest późne macierzyństwo a zdecydowanie bardziej świadome.
Więcej spokoju, tym samym więcej radości i więcej miłości [emoji173] mniej stresu.
Noce nieprzespane to nic. Inne podejście sie ma.
[emoji178][emoji178][emoji178]
 
Ja pierwsze dziecko urodziłam mając 36 lat. Teraz mam 37 i planuje kolejne. A jak zdrowie da to i trzecie :) W tym wieku jest to świadome macierzyństwo a nie późne.
@jasani ja urodziłam mając 35, teraz mam 37 i staram się kolejne, a jak zdrowie da to i trzecie [emoji6]

Na pewno podejście jest zupełnie inne. Choćby do kwestii zawodowych. 5-10 lat temu byłam ambitna, robiłam karierę, nadgodziny, projekty, itd. Zawodowo osiągnęłam dużo - na tyle, że stwierdziłam, że więcej nie chce. Ze to czas powiedzieć pas, zamiast kolejnych projektów i nadgodzin wybrać wieczór z mężem itd.
Wiadomo, że nieprzespane nocki bolą, ale mam czas by skakać po kałużach, wspinać się na murki, oglądać liście, mogłam w spokoju iść na wychowawczy nie myśląc, że jak nie wrócę to pracy to minie mnie projekt, itd.
Tak naprawdę w związku z wiekiem boli mnie jedno, i niestety bardzo boli. Jak córka będzie w moim wieku, to ja będę miała 70 lat - mogę nie być w stanie jej już pomóc :(
Dlatego zależy mi na rodzeństwie - żeby, gdy nas zabraknie nie została sama....
 
Witam dziewczyny. Co myślicie na temat ciąży w wieku 38-39 lat w dzisiejszych czasach? Czy to już nic nowego czy dalej jest odbierane jako późne macierzyństwo? Czy byście się zdecydowały na drugie dziecko w tym wieku? Pozdrawiam
Ja tydz temu skończyłam 40 stke i jestem w 15 tyg [emoji16]
Także można, jeśli się chce [emoji4]
A jak to jest odbierane to mnie nie interesuje [emoji12]
 
reklama
Też mi zależy na rodzeństwie dla syna...ale boje się czy nie za późno się obudziłam i pomyślałam że nie chce żeby został sam jak nas zabraknie 😒
 
Do góry