reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża,wysoki cukier

Nath096

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
2 141
Hej dziewczyny . Mam pytanie,bo może się któraś orientuje w temacie 😉 czy slyszalyscie bądź same przez to przechodziłyscie i wiecie, że podczas ciąży jeżeli ma się cukrzycę bądź wysoki cukier taki stan przedcukrzycowy to nie może was prowadzić zwykły diabetolog tylko trzeba się udać do poradni diabetologicznej dla ciężarnych,która zazwyczaj mieści się przy wojewodzkim szpitalu? Dla mnie to jest dziwne,ale ja mało wiem 🙈 w tym temacie więc może faktycznie tak jest.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ☺️
 
reklama
Hej dziewczyny . Mam pytanie,bo może się któraś orientuje w temacie 😉 czy slyszalyscie bądź same przez to przechodziłyscie i wiecie, że podczas ciąży jeżeli ma się cukrzycę bądź wysoki cukier taki stan przedcukrzycowy to nie może was prowadzić zwykły diabetolog tylko trzeba się udać do poradni diabetologicznej dla ciężarnych,która zazwyczaj mieści się przy wojewodzkim szpitalu? Dla mnie to jest dziwne,ale ja mało wiem 🙈 w tym temacie więc może faktycznie tak jest.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ☺️
Miałam w obu ciążach cukrzyce ciążowa, pierwsza na insulinie druga na diecie. Prowadziła mnie diabetolog u mnie w przychodni. Nie była to żadna poradnia dla ciężarnych
 
Hej dziewczyny . Mam pytanie,bo może się któraś orientuje w temacie 😉 czy slyszalyscie bądź same przez to przechodziłyscie i wiecie, że podczas ciąży jeżeli ma się cukrzycę bądź wysoki cukier taki stan przedcukrzycowy to nie może was prowadzić zwykły diabetolog tylko trzeba się udać do poradni diabetologicznej dla ciężarnych,która zazwyczaj mieści się przy wojewodzkim szpitalu? Dla mnie to jest dziwne,ale ja mało wiem 🙈 w tym temacie więc może faktycznie tak jest.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ☺️
Pierwsze słyszę. Diabetolog to diabetolog 🤷‍♀️ tu i tu.
 
No ja jak to usłyszałam to mnie przymurowalo lekko...ja dostałam taka info od lekarza Endo (nie jestem na 100procent pewna czy jest też diabetologiem) ,że do tej pory mógł mnie prowadzić. Miałam za wysoki cukier ,jeszcze nie cukrzyca ale wysoki stan przedcukrzycowy ,cukier co prawda spadł ,chociaż nie mieścił się całkiem w normie ,jak powiedziałam że chce się starać o dziecko to powiedział,że odstawiamy metformine i że jak znajdę w ciążę to muszę się udać do poradni diabetologicznej dla ciężarnych,że znajdę takie miejsce przy Wojewódzkim szpitalu np,bo jemu przepisy nie pozwalają ,że wychodzi to po za jego możliwości . Myślę acha...no i tak mnie to już meczy jakiś czas i postanowiłam zapytac
 
Również pierwsze słysze o takim diabetologu . Równiez mislam cukrzyce ciążową. Bylam na insulinie i prowadzil mnie zwykly diabetolog🤷‍♀️
 
Hej dziewczyny . Mam pytanie,bo może się któraś orientuje w temacie 😉 czy slyszalyscie bądź same przez to przechodziłyscie i wiecie, że podczas ciąży jeżeli ma się cukrzycę bądź wysoki cukier taki stan przedcukrzycowy to nie może was prowadzić zwykły diabetolog tylko trzeba się udać do poradni diabetologicznej dla ciężarnych,która zazwyczaj mieści się przy wojewodzkim szpitalu? Dla mnie to jest dziwne,ale ja mało wiem 🙈 w tym temacie więc może faktycznie tak jest.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ☺️
Ja też miałam i mam cukrzycę ciążowa i prowadziła mnie zwykła diabetolog.. nie musiałam do żadnej specjalnej przychodni jeździć. Cukier wysoki mam na czczo... w poprzedniej ciąży na insulinie w tej insulina wjechała dopiero po 33 tyg.
Pozdrawiam.
 
Miałam cukrzycę w obydwu ciążach na insulinie. Rodziłam 2mc temu i nie chodziłam do żadnej poradni przy szpitalu ale do zwykłego diabetologa 🤷
 
Dzięki dziewczyny 💓 uspokoilyscie mnie,że nie będę musiała jeździć 80km do jakieś przychodni... oczywiście gdybym musiała to jasna sprawa. Mi się właśnie wydawało,że to wlasnie jakaś abstrakcja żeby zwykły diabetolog nie prowadził ciąży
 
Dzięki dziewczyny 💓 uspokoilyscie mnie,że nie będę musiała jeździć 80km do jakieś przychodni... oczywiście gdybym musiała to jasna sprawa. Mi się właśnie wydawało,że to wlasnie jakaś abstrakcja żeby zwykły diabetolog nie prowadził ciąży
Na spokojnie umow sie na wizyte do diabetologa i sie nie stresuj. Stres w twoim stanie nie jest wskazany😊 powodzenia. Jesli bedziesz miala pytania to smialo pisz. Cukrzyce co orawda mam juz za soba ale chetnie pomoge😊
 
reklama
Do góry