reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza z Hashimoto

Dołączył(a)
1 Wrzesień 2020
Postów
2
Cześć dziewczyny, zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Jak przetrwalyscie swoje ciąże z Hashimoto? Jakie robiłyście dodatkowe badania? Czy bralyscie jakies dodatkowe leki? Jestem obecnie w 7 tc, juz po usg i jutro ide do lekarza po skierowanie na badania laboratoryjne, jednak nie wiem czy te podstawowe wystarcza, czy nie powinnam poprosić o więcej w związku z Hashimoto. Jest to moja pierwsza ciąża stąd te wszystkie obawy :) Z gory dziekuje Wam za pomoc.

Pozdrawiam, Ola
 
reklama
Hej ja mam niedoczynnosc tarczycy dostałam letrox i teraz jestem w kolejnej ciąży i oprócz co 3 miesięcznych badań aby skontrolować nie robię nic bo zawsze wychodzi dobrze ... wiec tylko kontynuuje to co brałam i tyle ...
 
W sumie to tylko tsh kontroluje co miesiąc, a ft4 co 2 miesiące. Biorę eutyrok 100. I szczerze tarczyca przed ciąża nie była tak stabilna jak teraz. Jestem w 20tc.
 
Kochana, wystarczy brać euthyrox regularnie i kontrolować stan TSH, czyl robić regularnie morfologię. Wszystko będzie okej. Sama jestem już mamą, jednak prowadziłam ciążę w klinice leczenia niepłodności. Hashimoto to był akurat mój najmniejszy problem i najłatwiejszy do skontrolowania. Dobra dieta i dobra dawka tabletek to podstawa.
 
Tak, zgadzam się z poprzedniczką, staram się teraz o dziecko i faktycznie, wbrew moim zmartwieniom Hashimoto nie jest szczególnym problemem, jeśli chodzi o zachodzenie w ciążę, niepłodność czy też już samą ciążę. Najważniejsze, to brać odpowiednią dawkę leków. Ja bardzo długo brałam złą, co chwilę miałam albo za wysoki poziom, albo za niski, popadałam ze skrajności w skrajność. Teraz już regularnie kontroluje swoją dawkę, zazwyczaj wystarczy u mnie jedna tabletka, czasem pół i jest okej. Ważna jest systematyczoność, nie można pomijać żadnej dawki. Nawet jedno pominięcie może znacząco wpłynąć na TSH i rozregulować poziom hormonów.
 
Witam. A udzieliła byś kilku wskazówek co do diety?
Kochana, wystarczy brać euthyrox regularnie i kontrolować stan TSH, czyl robić regularnie morfologię. Wszystko będzie okej. Sama jestem już mamą, jednak prowadziłam ciążę w klinice leczenia niepłodności. Hashimoto to był akurat mój najmniejszy problem i najłatwiejszy do skontrolowania. Dobra dieta i dobra dawka tabletek to podstawa.
 
Do góry