reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Dołączył(a)
16 Październik 2018
Postów
8
Witam mam na imię Patrycja mam 21 lat i problem otóż dostałam okres 10.10.2018 -14.10.2018 okres trwał 4dni i mam cykle co 28 dni w 4 dzień okresu po taktycznie nie było wtedy współżylam z partnerem a dziś 16.10.2018 ciągle chce mi się jeść caly czas ni wiem dlaczego czy mogę byc lub zajść w ciążę jaka jest szansa
 
reklama
Witam mam na imię Patrycja mam 21 lat i problem otóż dostałam okres 10.10.2018 -14.10.2018 okres trwał 4dni i mam cykle co 28 dni w 4 dzień okresu po taktycznie nie było wtedy współżylam z partnerem a dziś 16.10.2018 ciągle chce mi się jeść caly czas ni wiem dlaczego czy mogę byc lub zajść w ciążę jaka jest szansa
Wystarczyło słuchać na biologii....
Jeśli cykle masz 28 dni to owulacja wypada ok 14dnia cyklu, więc ciąża praktycznie jest nie możliwa, ale jeśli było cokolwiek co mogło zaburzyć cykl to może być wszystko.... A już na bank po dwóch dniach nie miałabyś żadnych oznak ciąży, bo te dość delikatnie mogą zacząć się najwcześniej po implantacji zarodka około 10dnia od zapłodnienia...
 
Po1. wzmożone łaknienie o yej porze roku jest naturalne.
Po2. wzmożone łaknienie NIE JEST objawem ciąży. Objawami ciąży są przede wszystkim brak miesiączki (choć też nie zawsze gdyż często kobiety krwawienia implatacyjne mylą z okresem) czasem też senność i bóle podbrzusza. To są te pierwsze które występują(zaczynają pojawiać się) zazwyczaj 14/20 dni po pierwszym dniu ostatbiej miesiączki w cyklu w którym doszło do zapłodnienia. Nie są tak oczywiste jakby się mogło wydawać i większość kobiet dopiero po dwóch kreskach na teście uświadamia sobie że to były te ciążowe a nie przemęczenie czy niestrawnoścz czy zbliżająca się miesiączka...
Po3. Nie wiem ile masz lat ale chcę wierzyć że na tyle dużo by być aktywną seksualnie a na tyle mało by nie mieć pojęcia i podstawach współżycia i zachodzenia w ciążę co prowadzi do moich przemyśleń że może nim zacznie się uprawiać sex warto się wyedukować w danej dziedzinie... zamiast np. śledzić blogerki modowe, youtuberów itp. wyszukać w necie odpowiednie tematy.
Swoją drogą czego oni uczą w tych szkołach na edukacji seksualnej tudzież życiu w rodzinie??
 
Witam mam na imię Patrycja mam 21 lat i problem otóż dostałam okres 10.10.2018 -14.10.2018 okres trwał 4dni i mam cykle co 28 dni w 4 dzień okresu po taktycznie nie było wtedy współżylam z partnerem a dziś 16.10.2018 ciągle chce mi się jeść caly czas ni wiem dlaczego czy mogę byc lub zajść w ciążę jaka jest szansa
Ciąża jest zawsze możliwa jeśli się nie zabezpiecza ,z owu różnie bywa ,ja w dwie ciąże zaszłam w 7dc przy cyklach wtedy 28-32 ,moja bratowa w 5dc ,mam koleżanki które zaszły tuż przed okresem ....co do objawów to tak jak pisały wyżej dziewczyny ,nie jest możliwe je mieć dwa dni po stosunku nawet jeśli trafiłabys centralnie w owu ,możesz zrobić test ok 24dc ,a jeśli nie planujesz ciąży to się zabezpieczaj na przyszłość ,szansa jest nikła na ciążę dziś masz dopiero 7dc i prawdopodobnie do owu jest jeszcze trochę czasu ,w stresie możesz mieć wszystkie objawy w tym spóźniający się okres a ciąży może nie być ,pozostaje cierpliwie czekać ,tu nikt jasnowidzem nie jest :)
 
tak tylko kalkulator moi wyliczył ,że dni płodne zaczynają się od 19do 26 pażdziernika a jajeczkowanie 24 października
A wg kalkulatora powinnam córkę urodzić w marcu bo jajeczkowanie miałam na początku lipca...a urodziłam w kwietniu, bo jajeczkowanie było na koniec lipca... Tyle jeśli chodzi o kalkulator z internetu...
 
reklama
Do góry