reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe zapalenie dziąseł

W środę mam wizytę u prowadzącego, zapytam, co on sądzi o zmianie. Ten besins nie wchłania się gorzej niż luteina?
O luteinie podjęzykowej to już od dawna słyszałam negatywne opinie w kontekście ciążowym i to od lekarzy gin/endo z różnych placowek. W tamtym roku miałam przerwe w braniu dopochwowo i 2 lekarzy odmówiło mi (!!!) zapisania podjęzykowej luteiny, dali mi doustna besins. Niestety, przy zmianie preparatu tracisz refundacje
 
reklama
To może być hormonalne u Ciebie.
Ale wówczas to żaden antybiotyk nie pomoże.
Pozostaje tylko dbać o higienę i stosować płukanki. I wytrwać.
 
To może być hormonalne u Ciebie.
Ale wówczas to żaden antybiotyk nie pomoże.
Pozostaje tylko dbać o higienę i stosować płukanki. I wytrwać.
Tak mówilo już dwóch periodontologow, u których byłam. Mówili też, że nie widzą typowych oznak zapalenia bakteryjnego ani kamienia. Tylko czemu zaczął mnie bolec węzeł akurat z tej strony, co zapalenie? Dla mnie oznacza to, że organizm walczy z jakimiś bakteriami. Wytrwać,, to wytrwam, po prostu obawiam się, że mogłoby to zle wpłynąć na dziecko.
 
O luteinie podjęzykowej to już od dawna słyszałam negatywne opinie w kontekście ciążowym i to od lekarzy gin/endo z różnych placowek. W tamtym roku miałam przerwe w braniu dopochwowo i 2 lekarzy odmówiło mi (!!!) zapisania podjęzykowej luteiny, dali mi doustna besins. Niestety, przy zmianie preparatu tracisz refundacje
A co mówia o tej podjęzykowej? Czemu jest niedobra? Ja cała ciążę ze starszym synkiem brałam dopochwowa, nikt nawet nie wspominał o tej doustnej. Potem zmienilam lekarza i on jest zwolennikiem tej doustnej, bo twierdzi, że dopochwowa niszczy śluzówkę pochwy i sprzyja infekcjom-sama tego doświadczyłam.
 
Do góry