reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

natunia

12 czerwiec 2008
Dołączył(a)
10 Październik 2007
Postów
151
Miasto
UK
Czy ktoras z was rodzila w anglii???
Prosze o wsparcie bo bardzo sie denerwuje.Jka to wszystko wyglada?
Czy moge rodzic z mezem?Czy podaja jakies srodki preciwbolowe i jakie?Jak dlugo po porodzie zostaje sie w szpitalu?(moja znajoma urodzila o 1 w nocy i zaraz tego samego dnia o 3 po poludniu wypisali ja ze szpitala)
A co ze szczepieniami?badaniem noworodka?obserwacja matki?To jest stresujace :-(
Pomozcie prosze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
natunia ja rodzilam w angli, opieka byla naprawde rewelacyjna,wyszlam na nastepny dzien po porodzie poniewaz mialam male komplikacje,badania i szczepienia zrobili odrazu w kilka godzin po porodzie. Jezeli chodzi o srodki przeciw bolowe to masz gas,w trakcie skorczu musisz go wdychac,mozesz poproic o glupiego jasia (ja osobiscie odradzam dostalam 3 i tylko zpowolnialy akcje porodowa a rodzilam 30 godzin)Tez sie bardzo balam ale wszystko skonczylo sie dobrze.:tak:
 
Zapomnialam napisac: przy moim porodzie byl moj facet i moja mama, przy tobie moga byc dwie osoby,ale jak urodzisz w nocy to przewioza cie na sale poporodowa zebys mogla sie przespac z dzidzia,ale maz musi isc do domu:-(
 
Czy ktoras z was rodzila w anglii???
Prosze o wsparcie bo bardzo sie denerwuje.Jka to wszystko wyglada?
Czy moge rodzic z mezem?Czy podaja jakies srodki preciwbolowe i jakie?Jak dlugo po porodzie zostaje sie w szpitalu?(moja znajoma urodzila o 1 w nocy i zaraz tego samego dnia o 3 po poludniu wypisali ja ze szpitala)
A co ze szczepieniami?badaniem noworodka?obserwacja matki?To jest stresujace :-(
Pomozcie prosze

na wiele pytań odpowie położna:tak:
MInimum pobytu w szptalu po porodzie to 6 h, po cc72h.
Ze mną był cały czas mąż:tak:
środki przeciwbólowe są dostępne: gaz7air, epidural (dokładnie możesz o tym porozmawiać z położną).
Jeżeli jest odpowiedni sprzęt w szpitalu mozesz rodzić w wodzie.
PO porodzie będzie Was w domu odwiedzać połozna, a później health visitor.
Powinne cię poinformować co do szczepień itd.
a opiekę podczas mojego porodu wspominam bardzo dobrze:-D
 
Natunia nie ma sie czego bac, naprawde jest ok :tak:
Znieczulenie sama wybierasz, na pocztaek proponuja Ci gaz, ale jak nie pomoga mozesz poprosic albo o glupiego jasia, albo tak jak ja zrobilam epidural czyli znieczulenie zewnatrzoponowe. Jesli zdecydujesz sie rodzic w wodzie musisz to wczesniej powiedziec poloznej, ale wtedy epidural odpada.
Tak jak pisza laski przy porodzie moga byc z Toba 2 osoby.
Co do wyjscia ze szpitala, nas wypuscili dopiero po 3 dniach, a to dlatego, ze maly byl wyciagany za pomoca proznociagu, no i chcieli go poobserwowac :tak:
jak juz bedziesz wiedziec, w ktorym szpitalu bedziesz rodzic, najlepiej przejdz sie tam i zapytaj o szkole rodzenia. Jest bezplatna, to jest kilka sesji podczas ktorych opowiadaja o sposobach rodzenia, znieczuleniu, samym porodzie, itp. no i u mnie oprowadzali po porodowce :happy:
 
Stokrotnie wam dziekuje dziewczyny za pomoc.
czuje sie psychicznie znacznie spokojniejsza bo dotychczas wszyscy mnie tylko straszyli jak tu marnie z opieka lekarska:-)
to teraz moge isc rodzic :-D
 
witam wszystkie mamusie i te ktore wkrotce nimi beda.pisze bo mam pytanie za 1.5 m-ca mam termin porodu wiec czy moze wiecie jakie slownictwo potrzebne jest do porodu w uk.obecnie mieszkam tu 3 lata i moj angielski nie jest zly ale nigdy niemalam doczynienia ze slownictwem lekarskim.czy mozecie mi napisac kilka potrzebnych zwrotow.dodam ze bedzie to moj pierwszy porod wiec strasznie sie denerwuje.prosze pomozcie mi.:-(
 
To jest taka mala sciagawka ktora kiedys napisala kolezanka:
Labour-poród
I think she is in labour-mysle, ze ona zaczęła rodzić
I will be with my partner during labour-będę z partnerką podczas porodu
Her waters break- odeszły jej wody płodowe
She have regular and painful contractions lasting about 60 seconds and about 5 minutes apart–Ona ma regularne i bolesne skurcze trwające 60 sekund i powtarzające się co 5 minut
Can We go to hospital?- Czy mozemy przyjechac do szpitala?
Polish language interpreter-tłumacz jezyka polskiego
Delivery Suite- oddział połozniczy (porodówka)
My partner is ..... weeks pregnant- Moja partnerka jest w ............ tygodniu ciązy
Womb/uterus-macica
Cervix-szyjka macicy
Vagina-pochwa
Bladder- pęcherz
Anus-odbyt
Urine-mocz
Babys size from head to bottom- rozmiar dziecka od główki do pupy
umbilical cord-pępowina
placenta-łożysko
born-narodziny
amniotic sac-worek owodniowy
pelvis-miednica
birth plan-plan porodu
How do You wish to feed your baby?-jak chcesz karmić swoje dziecko?
breastfeeding-karmienie piersią
formula milk feeding- karmienie mlekiem modyfikowanym
pain relief/pain killer-znieczulenie
epidural-znieczulenie zewnątrzoponowe
gas and air-gas z powietrzem (znieczulenie)
TENS-elektroniczna stymulacja nerwów-przyczepiane na plecach (znieczulenie)
Injection (pethidine)-zastrzyk
Monitored baby’s heart-monitorowanie serca dziecka
Episiotomy- nacięcie krocza przy porodzie
Fully dilated 10 cm-pełne rozwarcie 10 cm
POSITION: (pozycje przy porodzie)
Stand-stać
Sit-siedzieć
Kneel-klęczeć
Squat-kucać
Pushing-przeć
Tummy/stomach-brzuch
Injection Syntosinon or Syntometrine-zastrzyk po urodzeniu dziecka na szybsze kurczenie się macicy, zapobieganie krwotokowi…
navel- kikut pępowiny (pępek)
fontanelle-ciemiączko
jaundice-żółtaczka
antenetal ward –oddział przedporodowy
postnatal ward –oddział poporodowy
nipple-sutek
plug of muscus (show)-czop śluzowy
diarrhoea-biegunka
nausea-mdłości
vomiting-wymioty
swelling-opuchlizna
suction cap-próżnociąg
forceps-kleszcze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Zartujesz? Ale kiedys Yowka napisala taka sciage,przypomnialo mi sie o niej i postanowilam pomoc kolezance.
Jak zaczelo bolec to tylko prosilam o zzo:-D:-D:-D:-D
 
Do góry