reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cisnienie w 9 miesiacu

Pierwszymaluszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2017
Postów
74
Kochane czy któraś z was miała wysokie cisnienie w ciazy ?
Ja przez cała ciąże na wizytach gdy byłam badana wykazywało prawidłowe dziś pokazuje mi 150/93 I boli mnie trochę głowa nie wiem czy powinnam od razu gnać do szpitala czy może być to wina pogody (deszczowo pochmurno przybijajaca) co uważacie? Czy jest to zagrożenie dla malutkiej ?
 
reklama
Wysokie ciśnienie to zagrożenie dla dziecka, ale nie martw się na zapas. Ja u lekarza zawsze mam ciśnienie 150/100 ale jak się okazuje to tylko stres związany z wizytą. Mierz ciśnienie w domu, jak dalej będzie wysokie to idź do internisty następnego dnia.
 
Ja miałam takie skoki ciśnienia w ostatnich tygodniach ciąży i byli to spowodowane pogodą (po 2h ciśnienie samo wracało do normy) A i tak lekarka po 3 takim incydencie (w przeciągu 1,5tyg) wpisała mi skierowanie do szpitala i tabletki na ciśnienie i powiedziała że jeżeli jeszcze raz mi skoczy to mam wziąść tabletki i jechać na IP.
Jeżeli ciśnienie Ci nie spada to ja bym jechała na IP.
 
Ja miałam takie skoki ciśnienia w ostatnich tygodniach ciąży i byli to spowodowane pogodą (po 2h ciśnienie samo wracało do normy) A i tak lekarka po 3 takim incydencie (w przeciągu 1,5tyg) wpisała mi skierowanie do szpitala i tabletki na ciśnienie i powiedziała że jeżeli jeszcze raz mi skoczy to mam wziąść tabletki i jechać na IP.
Jeżeli ciśnienie Ci nie spada to ja bym jechała na IP.
Ogólnie czuje się bardzo dobrze, nie sprawdzałam jeszcze czy spadło chce troszkę odczekać i sprawdzić
 
Ciśnienie w ciąży jest bardzo niebezpieczne. Ja pierwsze dziecko rodziłam z wysokim ciśnieniem ale wtedy były inne czasy nie zdawałam sobie sprawę z tego jakie to niebezpieczne. Ale przy ostatniej wizycie lekarz dał mi już skierowanie do szpitala. W drugiej ciąży już przed nią leczyłam się na ciśnienie brałam tabletki. Radzę skontrolować czy coś spadło jeśli nie to lepiej jechać. Jest bardzo groźne dla Ciebie i dziecka.
 
Kochane czy któraś z was miała wysokie cisnienie w ciazy ?
Ja przez cała ciąże na wizytach gdy byłam badana wykazywało prawidłowe dziś pokazuje mi 150/93 I boli mnie trochę głowa nie wiem czy powinnam od razu gnać do szpitala czy może być to wina pogody (deszczowo pochmurno przybijajaca) co uważacie? Czy jest to zagrożenie dla malutkiej ?
Ja mam problem z ciśnieniem w każdej ciąży, na ostatniej wizycie miałam 158/100 i położna była przerażona. Z tym, że ja kontroluję swoje ciśnienie w domu i nie mam tak wysokiego, jak w gabinecie. Dlatego powinnaś kontrolować w domu swoje. Może tak być że zmierzyli Ci zaraz po np. Twoim wejściu do gabinetu, mnie jeszcze ważą, to jak zakładam teraz buty, to ciśnienie skacze (wysiłek). Po takiej gimnastyce mierzyła mi babka dwa razy.
 
Mierzyłam je w domu z tym ze ciśnieniomierzem nadgarstkowym i nic nie spadało a troszkę rosło wiec zadzwoniłam do lekarza prowadzącego od razu kazał mi jechać gdzieś gdzie mogę zmierzyć cisnienie zwykłym gdyby na zwykłym takie było to przyjechać na oddział wiec tak zrobiłam i miałam normalne wiec nie pojechałam, pożyczyłam naramienny i zobaczymy co to będzie dziś wizyta na Ktg wiec pielęgniarki w szpitalu tez poproszę o zmierzenie ciśnienia
 
reklama
Mierzyłam je w domu z tym ze ciśnieniomierzem nadgarstkowym i nic nie spadało a troszkę rosło wiec zadzwoniłam do lekarza prowadzącego od razu kazał mi jechać gdzieś gdzie mogę zmierzyć cisnienie zwykłym gdyby na zwykłym takie było to przyjechać na oddział wiec tak zrobiłam i miałam normalne wiec nie pojechałam, pożyczyłam naramienny i zobaczymy co to będzie dziś wizyta na Ktg wiec pielęgniarki w szpitalu tez poproszę o zmierzenie ciśnienia
Jak możesz pożyczyć naramienny na dłużej, to polecam, w aptekach wiem, że mogą zmierzyć ciśnienie, ale czy w każdej, to nie powiem. Te nadgarstkowe to opinie mają do kitu.
 
reklama
Do góry