reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Clotrimazolum- maść w ciąży?

AgaG04

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
23
Witam jestem w 13 tc i przed ciąża kilka razy zdarzy mi się lekkie infekcje przypuszczałam infekcje grzybiczą bo czułam swędzenie i taki biały nalot wokół wejścia do pochwy i warg sromowych za każdym razem stosowałam maść clotrimazolum i przechodziło samo bez wizyty u ginekologa bez jakis leków tylko ta maść i przechodziło jednak ciąża to ciąża nie chce nic robić na własną rękę ale od kilku dni własnie czuje takie swędzenie i ten biały nalot ale niestety przez najbliższe 2 tygodnie nie mam jak udać się do mojej pani ginekolog bo jest na urlopie a innym nie ufam mam tak źle doświadczenia z lekarzami że ufam tylko jej a nie wiem czy taka infekcja może jakoś wpłynąć na dziecko więc chcę jakoś zacząć to leczyć. Czy któraś z pań używała tej maści w ciąży? Albo macie jakieś inne,, naturalne sposoby" na takie infekcje?
 
reklama
Clotrimazolum nie stosowalam w 1 trymestrze ciazy.
Co do jego stosowania we wczesnej ciazy zdania sa podzielone - czesc lekarzy zaleca, czesc zabrania.

Inne sposoby na grzybice? Zakupic probiotyk In Vag lub Lactovaginal, a z zewnatrz podmywac sie jogurtem naturalnym lub Tantum Rosa, mozna tez popryskac sie Octeniseptem.

A przy okazji na najblizszej wizycie, popros ginekologa o recepte na 2- 3 opakowania lekow przeciegrzybicznych, ktore bedziesz miala na nagle sytuacje :)
 
Musisz udać się do ginekologa ponieważ infekcja może być bardzo groźna dla dziecka. Może spowodować np. skracanie się szyjki. Idź na izbę przyjęć. Tam Cię zbadają, pobiorą posiew i przepiszą lek. Leczenie objawów nic nie da
 
Witam jestem w 13 tc i przed ciąża kilka razy zdarzy mi się lekkie infekcje przypuszczałam infekcje grzybiczą bo czułam swędzenie i taki biały nalot wokół wejścia do pochwy i warg sromowych za każdym razem stosowałam maść clotrimazolum i przechodziło samo bez wizyty u ginekologa bez jakis leków tylko ta maść i przechodziło jednak ciąża to ciąża nie chce nic robić na własną rękę ale od kilku dni własnie czuje takie swędzenie i ten biały nalot ale niestety przez najbliższe 2 tygodnie nie mam jak udać się do mojej pani ginekolog bo jest na urlopie a innym nie ufam mam tak źle doświadczenia z lekarzami że ufam tylko jej a nie wiem czy taka infekcja może jakoś wpłynąć na dziecko więc chcę jakoś zacząć to leczyć. Czy któraś z pań używała tej maści w ciąży? Albo macie jakieś inne,, naturalne sposoby" na takie infekcje?
Używałam clotrimazolim w ciazy przepisane przez gina z IP a był wtedy weekend a nie miałam jak jechać do mojego gin, i wtedy lekarz ginekolog przepisał mi właśnie ta maść , byłam w 1 trymestrze,później znowu przyplątało mi się w 2 ,i nic nie zaszkodzilo dziecku.Ale warto zawsze podjechać i sprawdzić
 
Zawsze warto konsultować. Ciąża to bardzo szczególny czas :)

Mi pomaga profilaktycznie lactovaginal. Wczoraj z kolei dostałam Provag żel granatowy na podrażnienia.
 
Do góry