reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co chwila sie budzi

Mama_90

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Lipiec 2016
Postów
143
Hej :)

Opisze po krótce mój problem, może ktoś wyspanym okiem oceni sytuacje.

Mój 7miesieczny synek budzi sie co 2h w nocy czasem czesciej. Je w nocy co 3h piers. Ale ma tez pobudki kiedy placze i trzeba go wyjac przytulic, smoczek i zasnie spowrotem. Od urodzenia raz przespal 5h ciagiem. Zasypia bez problemu, wieczorem kapiel, kladziemy go do lozeczka i sam tam zasypia (ma swoj pokoj od 2mż) o 20 za 3h budzi sie na jedzenie w miedzy czasie potrafi do 2razy sie obudzic ale wystarczy iść do niego na chwile i jest spokoj o 23 nic nie pomaga tylko cyc. I tak przez cala noc do 7. Wieczorem je kaszke kolo 19 o 20 piers. W dzien je co 3h piers i w miedzyczasie obiadek. Moim zdaniem glodny nie jest. Przybiera na wadze dobrze w6 mies mial 10kg. W dzien jest pogodnym dzieckiem nie placze usmiecha sie sam juz sie bawi. Dzienne drzemki od zawsze nie trwaja dluzej niz godzine (moze raz na miesiac przespi 1,5h) przewaznie jest to 40minut i budzi sie. W dzien rowniez zasypia sam w lozeczku ( ze smoczkiem).
Ma takich drzemek 3-4 z czego pierwsza najczesciej trwa najdluzej. To jest drugie moje dziecko z pierwszym nie bylo problemu spal idealnie. Nie wiem co robie zle :( moze macie jakies pomysly jak moge przedluzyc jego nocne spanie?
 
reklama
Dziecko ma prawo sie budzić w nocy on jest jeszcze malutki.
Wieksze dzieci tez sie budza.
Wazy duzoo wiec glodny nie jest
Mój synek ma 10 mies i tez sie w nocy budzi zje 5 min i dalej idzie spać czasem ma tak ze jak zje a mu zabiorę piers to placze i musze mu dac bo nie ma wyjścia mimo ze za dnia ma duze przerwy juz
Raz dalam mu kasze zjadl a za pol godziny sie obudzil i dopiero po piersi spal
Skoki rozwojowe moga tez byc albo poprostu ma taka potrzebe i juz.
To ze 1 dziecko spalo nie znaczy ze 2 ma spac.
A dodam ze moj syn nie toleruje butli a ni smoczka i jak chce pierś to musi byc piers niczym go nie oszukam
Z reszta ja bym nie zapychala na noc kaszkami to nie jest dobre rozwiazanie..jak je piers to to mu w supelnosci wystarczy .
Potrzebuje bliskości i juz
 
Teraz tez na to juz od miesiaca zwalam bo cos tam widac ale on od urodzenia slabo spi. Chyba ze to poprostu taki typ dziecka i nic sie na to nie poradzi.

Gdyby sie budzil tylko na jedzenie nie mialabym problemu ale on 5-10razy sie budzi. Spi niespokojnie i nie wiem czy to nie wplywa na jego rozwoj . Kaszke powoli chce przelozyc na drugie sniadanie bo tez uwazam ze jesli na noc to nic nie daje to moze zrobic mu szkode. Wazy duzo ale tez jest dosc dlugi 75cm, ogolnie duzy chlopak z niego.
 
Karmienia nocne sa wazne mleko wtedy jest jeszcze bardziej cenne niz za dnia.
Poczytaj Hafije
Dziecko jest tam zaprogramowane biologicznie i juz
Potrzebuje tego jak bym niczym nie oszukiwala.
 
Bo pomysl sobie jak Ty chcesz sie napic zjesc pobyc przy kims bliskim a kto na sile Ci to odbiera:-)
Ps takiego malucha tez karmi sie na zadanie:)
 
Tylko on je dokladnoe co 3h zawsze, czesto tez chwile dluzej wytrzyma. W nocy wyciagne go usiade chce dac cyca a on juz spowrotem spi... chyba ze zaczac z nim spac bo mu tylko chodzi w tych pobudkach bez jedzenia ze chce mame.
 
Dokładnie ja teraz biore swojego do mnie tak wygodniej:-)
To dluga przerwa na pewno nie jest jedzenie ile taki maly zoladek zmiesci potrzebuje mamy i juz :* :*
Na pewno to wiecznie trwac nie bedzie :*
 
reklama
Do góry