reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co ja sie mam z tym dzieciekm!!

Dołączył(a)
8 Lipiec 2008
Postów
4
Witam szczęśliwe mamy,

kochane kobitki błagam o rade, jestem mama samotnie wychowująca 9-cio miesięcznego malca, mały jest uroczy ale tylko jak śpi... dosłownie jak tylko otworzy oczęta zaczyna sie dzien od 6 glosnym łeeeeeeeeee i tak caly dzien, maly popada w histerie z byle powodu rzuca sie na pogdloge, tupie nogami drze sie az ma glos ochrypniety. ja jestem juz na skraju wytrzymalosci nie wiem czy to taka faza czy tak juz mu zostanie co ja mam poczac z tym dzieckiem podawalam mu nawet melised ale nic nie pomoglo, nie wiem czy macie jakies pomysly?? czy jest cos co go wyciszy jakis inny dzialajacy srodek??
 
reklama
Ale on ma tak od zawsze czy od niedawna? bo jeśli od jakiegoś czasu to pewnie taki okres przechodzi. W mojej córce taki bachor obudził się trochę wcześniej i już jej minęło. Ale było kilka miesięcy tak nieznośnych, że miałam jej autentycznie dosyć. Teraz lubi się przytulać i jest kochana.
Możesz też zerknąć sobie tu: https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-lipcu-2007-f127/skoki-rozwojowe-12723/
W przypadku Łucji wiele z tych faz się sprawdziło, mogę stwierdzić, że rzeczywiście je przechodziła.
 
Ankami dziekuje ci bardzo poczytalam i troche mi lepiej z mysla i z nadzieja ze jeszcze +- miesiac i mu przejdzie bo juz myslalam ze tak sie bedzie zachowywac jeszcze dugo, faktycznie dobrze jest sobie cos takiego poczytac wielkie dzieki :)
 
Witaj w klubie żywych malców. Moja też przechodziła fatalny okres okolo 8/9 miesiąca. Skok rozwojowy, plus dziecko w wieku 8, 9 - przechodzi taki okres, kiedy odkrywa, że mama i ja to nie jedna osoba.

Teraz jest lepiej i zaczyna po trochu odkrywać zalety bawienia się samej - czasem udaje się wytrzymać jej po 5, 10 minut przy jednej zabawce. Sukces. No, a co do spania lepiej nie mówić - codzinnie 5.30, z pobudką w nocy na wrzaski.
 
o jeju, ja ostatnio też mam sajgon... jest faza na mamę i jak tylko jestem w zasięgu wzroku to muszę ją brać na ręce bo inaczej się drze... Ciągle mama i mama, wszystko inne jest nieeeeeeeee.... :eek: pracuje z domu i ciagle musze sie chowac po kątach bo jak mnie widzi to dostaje histerii i nie chce się bawić z opiekunką :no: do tej pory mogło mnie nie być, bawiły się super i mała ją naprawdę lubi... jak długo może potrwać taki skok rozwojowy? czy moje dziecko będzie jeszcze aniołkiem jak do tej pory?

Narazie mamy 2 tydzień rozpierduchy... :-(
 
a mam jeszcze zapytanie, tabele owych skokow rozwojowych jest do roku a co dalej, czy ktos sie moze wypowiedziec jak pozniej maluch sie zachowują, czy owe skoki rozwojowe koncza sie na roczku??
 
Sama jestem ciekawa, jak to idzie dalej, bo Łucja rok już skończyła. Muszę zapytać koleżankę, od której skopiowałam te tabele, czy były podobne dla starszych dzieci.
 
reklama
dalej około 1,5 roku wstępuje w nie demon i siedzi mniej więcej do 3 roku życia :-D

To prawda. Nie wiem, jakie są te tabele, ale co pewien czas mój synek z grzecznego chłopczyka zamienia się w rozrabiakę :no:. Są takie momenty, to brzydko mówił, to bił, a ostatnio nie słucha się mnie :wściekła/y:. Muszę mówić 5 razy i nie zawsze dociera do niego coś. Ale jak on coś chce to musi być JUŻ.
 
Do góry