reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co mi dolega ? Pomocy

Sylwia199630

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2020
Postów
74
Hej dziewczyny jestem w około 9-10 tyg ciąży. Od 4 tyg wymiotuje i mam mdłości i bóle pleców i żołądka ale to nic przy tym co się dzieje od wczoraj. Lekarz przepisał mi lek Torecan i kazal
Brać jedna tabletkę 3 razy dziennie. W pierwszy dzień wzielam jedna Tabletkę mdłości jak ręka odjął jedynie senność. Wczoraj wzielam rano jedna tabletkę i druga około godziny 18. Zjadlam kolacje wieczorem normalnie nie wymiotowałam 2 dni. I o 21 się zaczęło najpierw straszy ból krzyża a co gorsze duszność kołatanie serca zimne poty zaburzenia wzroki osłabienie uczucie ze zaraz wybuchnę. Męczyłam się tak do 1 w nocy nie mogąc usnąć bo było gorzej leżąc. Zadzwoniłam po karetkę oni mnie wyśmiali ze nie ma żadnych duszności cisnienie 150/70. Powiedzieli ze nic nie pomogą kazali wypić melisę i iść spać :/ nic nie pomogło umieralam do 7 rano. Coś mnie tknęło napislam się coli wydawało mi się ze lekko pomogło wiec mysalam ze to cukier zjadłam cukru jogurt colę piłam wyczuwając usnelam może na 30 min, i od wczoraj do tej pory złe się czuje z fazami mniej więcej. Dalek duszno mi słabo ciężko oddycha staram się nie denerwować żeby nerwy nie pogorszyły. A do lekarza mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek :/ myślicie co to i jak lekko sobie pomoc. Melisa i odpoczynek nie pomaga ...
 
reklama
To ciśnienie wcale dobre się nie wydaje... Ja się podobnie czułam właśnie przy wysokim ciśnieniu, ty masz ponad normę bo jeśli dobrze pamiętam powinno być poniżej 140/60. Masz w domu ciśnieniomierz? Mierzysz co jakiś czas?
 
Czasem w aptekach mierzą.
Co do mdłości czasem tak jest, moja siostra az na kroplowkach wyładowała w szpitalu.
Moze warto podjechać na ip
 
Miałam robione tsh i w normie. Ogólnie wszystkie badania były ok robione ok 3 tyg temu. A słabo się czuje. Spać nie mogę śpię po godzinie Max
 
Szpital olewa mówi ze nic mi nie jest ze w ciąży nic nie mogą podać mi jak nie wiadomo co mi i mam ze swoim lekarzem załatwiać. Jutro będę dzwonić może coś pomoże mi wyjaśni
 
Na mdłości dodawaj imbir do napojów.
Musisz jesc bo jak zaglodzisz organizm bedzie gorzej, takie błędne koło. Albo zjedz duzo i do łóżka byle sie utrzymało, albo często po troche. Sprawdź jak ci bardziej pasuje. I wybieraj np małe porcje ale kaloryczne i bogate w witaminy, moze koktajle owocowe?
Teraz sobie przypominam ze w drugiej ciazy miałam takie kołatania. Ale wydawało mi sie to normalne, samo ustało.
 
reklama
No ja tylko jem pije i leżę. Staram się co jakiś czas wstać na chwile rozprostować kości na balkon dotlenić się. Ale słabo się czuje zmęczona senna a spać nie da rady jakoś gdzie nigdy nie miałam problemów ze snem. Czuje się wypompowana z życia i osłabiona mega.. dziś leżę i zobaczę co jutro mój lekarz powie może coś pomoże mi.
 
Do góry