reklama

Co można dać 9-mies niemowlakowi do rączki?

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez Dominika28, 17 Listopad 2008.

1. Dominika28

Dominika28 Zaciekawiona BB

Witam Mamy

Moja córeczka ma 9 miesięcy i bojkotuje wszelkie jedzenie z łyżeczki. Jedyne co je (oprócz cycusia) to to, co może zjeść sama z rączki. Póki co, daję jej chrupki kkukurydziane, warzywka gotowane i skórkę od chleba. Co jeszcze mogę jej dac???? Czy jakies kanapeczki już można? Może wafle ryżowe?
    Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestę:)
    pozdrawiam

2. Paula21

Paula21 Grudzień '07

Ja myślę że wafle ryżowe spokojnie. Hipp ma pierwsze ciasteczka po 7 miesiącu. Są fajne bo twarde ale rozpływają się buziaku.:tak: O kanapeczkach również możesz już pomyśleć. Kromeczkę chlebka lub bułeczki posmaruj prawdziwym masełkiem, połóż plasterek wędlinki (może sama upiecz pierś z kurczaka lub kawałek schabiku w majeranku ) i mała będzie zachwycona :-):tak: Ja kroję w maleńkie kwadraciki i Julka sama bierze z talerzyka i wcina. Jest potem troszkę sprzątania ale czego się nie robi żeby dziecko było szczęśliwe, nie?:-):-):-);-);-);-)

Sypałam też do miseczki ryż preparowany to dopiero zabawa hihi... Nawet do pieluszki wpadał :-D

Co jeszcze. Może kawałek jabłuszka, gruszki, banana... :tak:

3. reklama
  4. niko440

niko440 Zaciekawiona BB

Jak mój syn miał 7 miesięcy dawałam mu biszkopty, bardzo je lubiał, no i tak samo jak napisała Pani wcześniej rózne owoce, najczęsciej jabłka tylko ja dawałam całe jabłko obrane miał przy tym zabawe no i sam se skrobał dziąsełkami, przy kawałkach jabłka za duże kawałki odgryzał i się krztusił.

Poleć forum