reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co o tym myślicie ?

reklama
W tym cyklu tez były? Bo nie każdy cykl musi być taki sam. Ja zwykle nie mam boli, a czasem mam takie, ze siedzieć nie umiem. Po owu zwykle mnie cycki nie bolą, a czasem nie umiem rak do góry podniesc [emoji2368]
Nie w tym nie były potwierdzone.
 
Mam bóle owulacyjne i zawsze się sprawdzały. 20-25 dnia cyklu
Jeżeli nie byłaś u ginekologa, albo chociaż nie prowadzisz obserwacji typu śluz plus temperatura, test owulacyjny, badanie progesteronu to niestety ale nie wiesz kiedy była owulacja. Bóle mogą wystąpić z różnych przyczyn, wcale nie związanych z owulką, maga wystąpić przed (bo pęcherzyk rośnie), w trakcie, jak i po.

Drugą kwestia jest taka, że przy cyklach nie ma czegoś takiego jak "zawsze". Zdarzają się anomalia z powodu stresu, wysiłku fizycznego, infekcji przyjmowanych leków, zmiany diety lub tak po prostu. O to nie jest nic dziwnego.

Zrób test za kilka dni. I bez względu na wynik umów się do ginekologa. Albo potwierdzić ciążę, albo sprawdzić skąd ten Brak krwawienia.
 
Ponieważ nie mogę używać żadnych środków antykoncepcyjnych i muszę się zdać na swoje ciało.
O bardzo mnie to zaciekawiło. Mogę zapytać dlaczego?

Nie w tym nie były potwierdzone.
No to jak dla mnie nie ma żadnej pewności, ze do owulacji doszło wtedy, kiedy Ci się wydaje. Wiele tu takich historii. Tak jak pisałam wcześniej - mogła Ci się przesunąć owulacja, tak bywa, dlatego kalendarzyk nie jest najlepsza metoda na antykoncepcję. Mogło w tym cyklu owu nie być. Tego nikt Ci nie powie [emoji2368] jeśli miesiączka nie pojawi się za kilka dni powtorzylabym test, ale poza tym to ciężko cokolwiek doradzić. Najlepiej byłoby zrobić betę, ale chyba pisałaś ze teraz nie jesteś w stanie.
 
O bardzo mnie to zaciekawiło. Mogę zapytać dlaczego?


No to jak dla mnie nie ma żadnej pewności, ze do owulacji doszło wtedy, kiedy Ci się wydaje. Wiele tu takich historii. Tak jak pisałam wcześniej - mogła Ci się przesunąć owulacja, tak bywa, dlatego kalendarzyk nie jest najlepsza metoda na antykoncepcję. Mogło w tym cyklu owu nie być. Tego nikt Ci nie powie [emoji2368] jeśli miesiączka nie pojawi się za kilka dni powtorzylabym test, ale poza tym to ciężko cokolwiek doradzić. Najlepiej byłoby zrobić betę, ale chyba pisałaś ze teraz nie jesteś w stanie.
Od 5 lat walczę z rakiem macicy a tabletki hormonalne mógłby pogorszyć sytuacje, na początku próbowałam różnych metod ale po wszelkich komplikacjach i operacjach lekarze odradzili mi jakich wszelkich hormonów brać. Od 2 lat wyniki wyglądają coraz to lepiej i jest szansa na wyzdrowienie. Co dwa-trzy miesiące chodzę na ścisła kontrole w dniach mojej owulacji.
 
Od 5 lat walczę z rakiem macicy a tabletki hormonalne mógłby pogorszyć sytuacje, na początku próbowałam różnych metod ale po wszelkich komplikacjach i operacjach lekarze odradzili mi jakich wszelkich hormonów brać. Od 2 lat wyniki wyglądają coraz to lepiej i jest szansa na wyzdrowienie. Co dwa-trzy miesiące chodzę na ścisła kontrole w dniach mojej owulacji.

Strasznie Ci współczuje i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia [emoji1696] A prezerwatywy lub inne męskie zabezpieczenia?
 
Mam bóle owulacyjne i zawsze się sprawdzały. 20-25 dnia cyklu
Czyli nie miałaś jej na 100%. Resztę już napisały dziewczyny. Bóle naprawdę o NICZYM nie świadczą. Jeśli jednak owu wystąpiłaby 20-25 dc to test wykonany w piątek pokazałby już drugą kreskę, a dziś to nawet z popołudniowego moczu byłby pozytywny. Powtórz test i będziesz miała odpowiedź.
 
Strasznie Ci współczuje i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia [emoji1696] A prezerwatywy lub inne męskie zabezpieczenia?
Dziękuje. Prezerwatywy są używane ale jak to człowiek czasami sobie za dużo pozwoli i zaszaleje. Ale wiem że mój partner by się ucieszył a lekarz mi już doradzał zacząć staranie o dziecko bo moja sytuacja może się w każdej chwili zmienić.
 
Czyli nie miałaś jej na 100%. Resztę już napisały dziewczyny. Bóle naprawdę o NICZYM nie świadczą. Jeśli jednak owu wystąpiłaby 20-25 dc to test wykonany w piątek pokazałby już drugą kreskę, a dziś to nawet z popołudniowego moczu byłby pozytywny. Powtórz test i będziesz miała odpowiedź.
Tak sobie właśnie myślałam, jakby była ciąża to test musiał by już ja wykryć. 100% nigdy nie ma pewności. Właśnie sobie kupiłam test i zaraz go zrobię.
 
reklama
Do góry