reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co powinno umieć 4,5 miesieczne niemowlę?

Normy są potrzebne bo pozwalają reagować wcześnie - powiem Wam jako specjalista od rozwoju że żal dupkę ściska jak dziecko 4 lata przychodzi na diagnozę bo nie mówi nie bawi się nie przeszło treningu czystości.... Wczesna interwencja to super efekty i często likwidacja całkowita trudności!

Ale to mi wyglada na zaniedbanie rodziców a nie na brak zdolności dziecka do nauki tej czy innej umiejętności. Powiedzmy sobie szczerze, ze jeśli komuś nie chciało się odpieluchowac dziecka w wieku 4 lat, to ilość zębów u dziecka tez mu umknie.
Lecieć do specjalisty bo w wieku 4.5 miesięcy dziecko się jeszcze samo nie przewraca jest lekka przesada i w tym momencie siatki rozwojowe więcej szkodzą niż śluza. Mamy, zamiast się cieszyć maleństwem, nie śpią po nocach, bo się stresują, ze według jakiejś tam normy ich dziecko czegoś tam jeszcze nie robi.
 
reklama
Ale to mi wyglada na zaniedbanie rodziców a nie na brak zdolności dziecka do nauki tej czy innej umiejętności. Powiedzmy sobie szczerze, ze jeśli komuś nie chciało się odpieluchowac dziecka w wieku 4 lat, to ilość zębów u dziecka tez mu umknie.
Lecieć do specjalisty bo w wieku 4.5 miesięcy dziecko się jeszcze samo nie przewraca jest lekka przesada i w tym momencie siatki rozwojowe więcej szkodzą niż śluza. Mamy, zamiast się cieszyć maleństwem, nie śpią po nocach, bo się stresują, ze według jakiejś tam normy ich dziecko czegoś tam jeszcze nie robi.

Wiecie jak to jest... Mamy na forach często piszą "nie martw się, każde dziecko jest inne, ALE MOJE DZIECKO w tym wieku już potrafiło chodzić, mówić i wołać siusiu" ;) i weź tu sie człowieku nie zamartwiaj ;)
 
Ale to mi wyglada na zaniedbanie rodziców a nie na brak zdolności dziecka do nauki tej czy innej umiejętności. Powiedzmy sobie szczerze, ze jeśli komuś nie chciało się odpieluchowac dziecka w wieku 4 lat, to ilość zębów u dziecka tez mu umknie.
Lecieć do specjalisty bo w wieku 4.5 miesięcy dziecko się jeszcze samo nie przewraca jest lekka przesada i w tym momencie siatki rozwojowe więcej szkodzą niż śluza. Mamy, zamiast się cieszyć maleństwem, nie śpią po nocach, bo się stresują, ze według jakiejś tam normy ich dziecko czegoś tam jeszcze nie robi.
Kochana nie zawsze to zaniedbanie a brak sukcesu, bo dziecko wymaga specjalnej formy tego odpieluchowania, a 4,5 miesięczne niemowlę wg norm ma prawo się nie obracać a ja uważam że nie można mówić jak te mamusie z forum moje dziecko już to umie ale Ty się nie martw. Jeśli się nad czymkolwiek zastanawiasz idź skonsultuje - to Twoje dziecko i jeśli o nie nie zadbasz nikt inny tego nie zrobi! Lepiej iść niepotrzebnie na konsultacje niż zaniedbać coś!
 
Do góry