reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co robić ?

endles1

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2016
Postów
61
Hej dziewczyny. Piszę bo mam ogromny mętlik w głowie. W poniedziałek byłam na usg, lekarz stwierdził że nie ma tętna, ale zalecił zrobić betę. Jeśli nie wzrośnie to mam się dzisiaj udać na czyszczenie macicy. Wynik z piątkowej bety to 32741 mIU/ml, natomiast wczorajszy wynik wskazuje wzrost bo 54837 mIU/ml. Czy możliwe jest że mój zarodek jest jeszcze za maleńki by można było usłyszeć już bicie serduszka ? W którym tc Wy słyszałyście bicie serca Waszego dzidziusia ? Mąż uważa żebym poczekała parę dni, bez nerwów, odpoczywać i oczywiście zrobić betę dla porównania. Myślicie że lekarz mógł się pomylić i pochopnie wydał decyzję? Co mam robić ?.
 
reklama
Hej dziewczyny. Piszę bo mam ogromny mętlik w głowie. W poniedziałek byłam na usg, lekarz stwierdził że nie ma tętna, ale zalecił zrobić betę. Jeśli nie wzrośnie to mam się dzisiaj udać na czyszczenie macicy. Wynik z piątkowej bety to 32741 mIU/ml, natomiast wczorajszy wynik wskazuje wzrost bo 54837 mIU/ml. Czy możliwe jest że mój zarodek jest jeszcze za maleńki by można było usłyszeć już bicie serduszka ? W którym tc Wy słyszałyście bicie serca Waszego dzidziusia ? Mąż uważa żebym poczekała parę dni, bez nerwów, odpoczywać i oczywiście zrobić betę dla porównania. Myślicie że lekarz mógł się pomylić i pochopnie wydał decyzję? Co mam robić ?.
A w którym jesteś tygodniu?
Ja słyszałam bicie w 6 tc. Lekarz mógł się pomylić, znam wiele sytuacji łącznie z uznaniem ciąży za martwą, podczas gdy wszystko ok było ;)
 
Witaj,

a może przejdź się do innego ginekologa, żeby też zerknął na usg? Jednak w takich niejednoznacznych sytuacjach warto poznać drugą opinię.

Powodzenia!
 
Według OM 7t4d natomiast według CRL - 6t4d . czy mogę mieć nadzieję że za parę dni usłyszę bicie serduszka ?
 
Wg mnie powinnaś zaczekać, a na pewno iść do innego lekarza. Zobaczysz co powie. Czasem to jest jeden dzień różnicy, wczoraj nic nie było a dziś już mogło bić.
 
wzrost bety na tym etapie niewiele mówi bo o ile początkowo beta podwaja się w ciągu 48 godzin to na poziomie powyżej tysiąca podwajać się powinna w ciągu 96 godzin a potem rośnie jeszcze wolniej.
Sama wartość bety też niewiele mówi. Na razie nic nie wskazuje jednoznacznie, że będzie źle więc bądź dobrej myśli i zrób usg u innego lekarza.
 
reklama
Mąż dobrze ci radzi. Ciąża to jest jeden wielki test cierpliwości i lepiej od razu zacząć ćwiczyć. Ja bym poczekała do 8 tygodnia (czyli za niecały tydzień u ciebie), bo wtedy już coś najpewniej będzie widać i poszłabym do innego lekarza. Teraz to tak może coś być widać, ale nie koniecznie. Nie masz teraz pewności. Podobnie z betą. Po prostu poczekaj.. całą ciążę będziesz czekać od wizyty do wizyty. Najlepsze co możesz zrobić to odpoczywać, nie denerowować się i mieć nadzieję, że jest ok :) Ja miałam pierwsze USG po skończonym 8 tygodniu. Powodzenia!
 
Do góry