reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co sądzicie o moich wynikach? Proszę o pomoc :/

Agatka160899

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2021
Postów
38
Zrobiłam duzo badań. Ze wszystkich tylko to badanie nie wyszło książkowo. Ginekolog powiedział że acard 150 i kwas metylowany powinny mnie zabezpieczyć po 2 biochemach. A w 10 tyg acard zastąpi heparyną. Co o tym sądzicie?
 
reklama
Moje wyniki:
Antykoagulant toczniowy(ICD-9:N89):

PTT-LA(APTT sens.LA) 49,0 (norma 31,4-43,4)
PRT-LA mix 32,7 (norma 31,4-43,4)
APTT 43,00 (norma 22,00-37,00)
INR 1,23 (norma 0,90-1,20)
 
Czy antykoagulant toczniowy jest opisany na końcowym wyniku jako dodatni? Bo wypisałas składowe. Na Twoim miejscu poszłabym do hematologa. Być może heparyna od starań lub od testu, ale to dziewczyny już kilka dni temu Ci pisały. Ginekolog nie musi mieć pełnej wiedzy nt leków p/zakrzepowych, chociaż chyba lepiej żeby kierowal do specjalisty niż proponował rozwiązania, o których nigdy nie słyszałam.
 
Pisze że wynik ujemny,to znaczy że dobrze tak?
Tak, lepiej mieć ujemny niż dodatni, tym bardziej, że wynik dodatni to nie tylko sprawy zakrzepowe, ale też podstawa do diagnostyki w kierunku innych poważnych chorób. Natomiast ostatecznie masz przekroczone APTT i INR, co ja osobiście bym drążyła u hematologa.
 
Do góry