reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to może być ?

Tusia5058

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2019
Postów
40
Witam, od dłuższego czasu mamy takie jasne plamy na nogach, nawilzamy i był też antybiotyk i dalej to jest. Co to może być?
 

Załączniki

  • Screenshot_20191122-144846.png
    Screenshot_20191122-144846.png
    173,1 KB · Wyświetleń: 178
reklama
Rozwiązanie
N
U nas byl to lupiez bialy, pitiriasis alba. W kolejnych latach plamki nabieraly rozowego koloru kiedy byly eksponowane na slonce, pozniej biale, po lecie koloryt skory sie wyrownuje i nic nie poznac. Leczenia nie ma, najwazniejsze filtry i nawilzanie
Też mam takie coś na dłoni i nie jest to nic złego. Po prostu moja skóra nie ma barwnika w tych miejscach.

Ale jeśli Cię to niepokoi to lepiej idź do lekarza z Maluszkiem. Może to być coś innego.
 
Może to być łupież pstry. Zajęte obszary się nie opalają i wyglądają jak odbarwiona skóra. Leczy się lekami przeciwgrzybiczymi. Może warto się udać do lekarza?
 
Moja córka miała po wakacjach takie przebarwienia. Lekarz mówił że od słońca i faktycznie zeszło wraz z opalenizna. Byłaś u lekarza z tym?
Byłam, pediatra stwierdziła że to po sterydach, kiedyś był smarowany ale pod kolanem. Alergolog twierdzi że to tylko przebarwienia i zejda. W lecie był bardzo opalony, dopiero by to wyszło po opaleniznie?
 
reklama
reklama
U nas byl to lupiez bialy, pitiriasis alba. W kolejnych latach plamki nabieraly rozowego koloru kiedy byly eksponowane na slonce, pozniej biale, po lecie koloryt skory sie wyrownuje i nic nie poznac. Leczenia nie ma, najwazniejsze filtry i nawilzanie
 
Rozwiązanie
Do góry