reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z mlekiem modyfikowanym?

pepsicOLA

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
148
Miasto
Wrocław
Witam,
Moja córeczka ma 8 m-cy. Ponieważ chodzi do żłobka podaję jej pierś rano, po południu i w nocy. W żłobku je kaszkę i posiłki przygotowywane odpowiednio dla jej wieku. W domu, w weekend, staram się trzymać żłobkowych pór posiłków, podaję małej na śniadanie kaszkę już z mlekiem modyfikowanym albo taką, którą na mleku się robi. Do tego na II śniadanko dostaje jogurt (naturalny zwykły) z owocem albo danonka. Zastanawiam się tylko jaka ilość mleka jest jej potrzebna. Czy nie dostaje go za mało? Mała nigdy nie piła z butelki, kiedyś próbowałam jej przemycić płynne mleko modyfikowane, ale nie przeszło. Udaje się tylko w kaszkach. No i pierś...

Druga rzecz, która mnie niepokoi to to, że córcia ostatnio nie chce pić. Do niedawna lubiła wodę, herbatkę, soczek. Teraz odtrąca kubeczek. Pociągnie picia z łyżeczki albo takiej strzykawki od syropku, ale przecież to bez sensu tak ją dopajać...
 
reklama
Z posiłków które Pani wymieniła wynika, że ilość mleka jest wystarczająca.
Ilość płynów którą dzieci potrzebują łatwo policzyć bo jest to 10% ich wagi.Ale płynem jest nie tylko to co Pani do picia podaje (wodę, herbatkę, soczek) ale również mleko, płynna zupa czy kaszka, owoce też zawierają wodę.To że córka pije mniej nie musi oznaczać zaburzeń, być może wcześniej piła zbyt dużo do swoich potrzeb.W zasadzie do póki córka pije mleko z piersi nie ma konieczności dopajania jej a juz tym bardzie takimi metodami, jeśli martwi się Pani że za mało pije proszę ją częściej dostawiać do piersi.
 
A moja corcia jest na mleku modyfikowanym i tez wogule nie chce pic!No niestety dopajam ją strzykawką bo innej rady nie ma.Ani butelką ani z kubeczka a nawet z łyżeczki nie chce ale za to ze strzykawki chetnie pije.
do lekarza zglaszalam ten problem ale poinformowala mnie pediatra ze widocznie dziecko nie potrzebuje pic i mam jej nie dopajac:(Wydaje mi sie to niedorzeczne.Nie wiem juz sama czy dobrze robie.
 
Do góry