reklama

Co z tym okiem?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2005' rozpoczęty przez ewdawit, 24 Lipiec 2005.

1. ewdawit

ewdawit Fanka BB :)

Tym razem mam problem z okiem ::) Maluszek od 3 dni łzawi jak cholera i wydziela mu się z oczka ropa. Zastosowałam antybiotyk (po poradzie u okulisty), ale skutki są raczej mierne. Słyszałam, że jak nie przejdzie mu ropienie przez 5 dni to będzie musiał mieć nakłuwane oczko i w ten sposób ściągnę tą ropę brr, brr, ała. Może wiecie coś na ten temat.

2. kamonkazz

kamonkazz maj '05 i luty '09

Hej ewdawit !!
    słyszałam od koleżanki, której dzidziuś miał przekłuwane oczko, że to nic strasznego, choć nazwa faktycznie odstrasza. Przekłuwają małą błonkę w końciku oczka, jeśli dzidziuś urodził się z zarośniętym kanalikiem łzowym. Podobno nie boli, bo to tylko maleńkie ukłucie, ale co czują nasze dzieciątka przy tego typu zabiegach tego nie wiemy. Najczęściej jednak pomagają maści z antybiotykiem i nie trzeba wykonywać tego zabiegu. Ale jeżeli Twojej dzidzi nie przejdzie i będzie musiał mieć przeklutą błonke w oczku - to nie daj działać swojej wyobraźni. Pamiętaj, że to dla jego dobra.
    Pozdrawiam :)

3. reklama
  4. sisters

sisters Zaangażowana w BB

Dzieci bardzo czest maja zablokowane kanaliki, trzeba masowac. Lekarz powinien pokazac Ci w ktorym miejscu (miedzy noskiem a oczkiem, jest takie zgrubienie w tym miejscu trzeba masowac).
    Kolezanka miala taki problem ze swoja niunia, ale nie dostawala antybiotykow, brala jakies kropelki (dowiem sie jakie) i masowala, kilka razy dziennie, jak najczesciej.
    Potem wyszedl taki glut z oczka i juz wszystko bylo dobrze.
    Nasi lekarze wten sposob karza robic do 6 miesiaca, jesli do tego czasu nie przejdzie wtedy przeprowadzaja zabiegi.
    Pozdrawiam S

5. ewdawit

ewdawit Fanka BB :)

Dziękuję dziwuszki za odpowiedzi ws oczka. Byłam u okulisty, obejrzał oczko, przepisał krople (antybiotyk), przez 5 dni zapuszczałam do OBU oczek i jak na razie wygląda, że chyba przeszło. ODPUKUJĘ w niemalowane... Masaże tego zgrubienia o którym piszesz też były. Dobrze że na razie mam to z głowy. ;D

6. sisters

sisters Zaangażowana w BB

Czesc.
    Ciesze sie, ze juz wszystko dobrze, ale masuj oczko nadal.
    Dzieci z zapchanymi kanalikami maja nawroty.Mam nadzieje, ze to nie dotyczy Twojej dzidzi ale masowac nie zaszkodzi. :)
    Pozdrawiam S.

Poleć forum