reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zamiast deserków ze słoiczka?

A od kiedy można podawać budyń np.śmietankowy lub waniliowy?Wiem ze dawałam starszej córce ale to już było 6 lat temu i nie pamiętam:rolleyes: od kiedy.
 
reklama
A od kiedy można podawać budyń np.śmietankowy lub waniliowy?Wiem ze dawałam starszej córce ale to już było 6 lat temu i nie pamiętam:rolleyes: od kiedy.

Chyba lepiej samemu ugotować budyń z mleka modyfikowanego+mąka ziemniaczna, można dodać jakiś owoców. Wtedy przynajmniej wiesz co dziecku dajesz bo w tych gotowych budyniach są jakieś konserwanty itp, to raczej dla starszych dzieci.
 
Co do budyniow i kisielow - !! Ja robilam MoJej Ali kisiel z sokow bobofruta+maczka i to od 6 miesiaca ale jak raz sprobowala kisiel u mojej siostry taki z torebki to nie chciala juz jesc robionych przezemnie :sorry2: Zbuntowala sie :-D
Wiec mozna powiedziec ze przed 7 miesiacem jadla takie z torebki ze sklepow ,raz w tygodniu ,czasami 2 !!
Zadnych biegunek,wysypek czy innych objawow nie miala wiec nie mialam wyrzutow sumienia !!

POzdrawiam !!
 
Ja budyń robie na mleku modyfikowanym. i kisiel mleczny.
Korzystam z tego przepsiu
Kisiel mleczny
Jeśli chcesz ugotować Twojemu dziecku kisiel mleczny, przygotuj następujące składniki:
mleko modyfikowane – 6 miarek
woda – 180 ml

mąka ziemniaczana – 8g
żółtko jaja – ½ żółtka
mus owocowy BoboVita Frutapura

Sposób przygotowania:
Zagotuj wodę i ostudź ją. Mleko wymieszaj z połową wody. Do drugiej połowy dodaj mąkę oraz żółtko i ciągle mieszając zagotuj, a na koniec wlej mleko. Kisiel będzie jeszcze lepszy, gdy dodasz mus owocowy.


Budyń

120 ml mleka, jakies 80-90 przelewam do malego
garneczka i stawiam na gaz, daję ciut (dosłownie na czubku łyżeczki)
cukru i podgrzewam. Staram sie pilnowac, zeby sie nie zagotowalo. W
pozostała czesc sypie łyżeczkę czubatą ziemniaczanki i wlewam do
pozostalej czesci. Mieszam az zgestnieje, do tego jabluszko albo
banan.


Kisiel

80ml soku
40 ml wody
1łyżeczka mąki ziemniaczanej
Mąke rozmieszać w soczku, dodać do gotującej sie wody i gotowe
 
Dzieki e-stera za przepis, za jakies 2 miesiace moze wczesniej na pewno mi sie przyda. Wlasnie chyba taki budyn moja mama robila mojej starszej corce, ja chce tez go zrobic mojej malutkiej, ale nie pamietalam jak.....:)
 
reklama
Danonki to od 3 roku życia-tka mowi moj pdiatra i tak pisze na ich stronce, bo maja za duza dawkewapnia dla takich dzieci.........a zreszta zawarty cukier w danonakch neutralizuje wapn w nich zawarty
 
Do góry