reklama

Co zamiast deserków ze słoiczka?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez xmikusx, 15 Styczeń 2009.

1. xmikusx

xmikusx Zaciekawiona BB

Witam,
    Mam 6-miesięcznego synka, który uwielbia jeść. Deserki również, ale jak skończy jeść słoiczek to jest bardzo rozczarowany i najchętniej zjadł by drugi.
    Zastanawiam się jakie owoce/deserki można by przygotować samemu, żeby dzieciak rodziców z torbami nie puścił ;-):-), no i chyba będą jednak trochę zdrowsze.
    Jak na razie wymyśliłam suszone śliwki. Może mogłybyśmy się powymieniać pomysłami i radami.

Mój pomysł na suszone śliwki:

Kilka śliwek suszonych bez pestek (jak na kompot wigilijny)
    Myjemy, moczymy ok 2 godz.
    Gotujemy do miękkości. Odcedzamy (można zostawić troszkę wywaru, żeby rozrzedzić owoce).
    Następnie miksujemy (ew. dolewamy odrobinę wywaru)
    Mniam.

2. niuniamilan

niuniamilan Fanka BB :)

jest super przepis na przekladaniec owocowy z deserkiem,jest przepyszny a i dziecko bardziej sie najada
    przekladaniec ryzowo owocowy powyzej 4 m-c

-1.5 miarki mleka modyfikowanego
    -45 ml wody
    -8 plaskich lyzeczek kleiki ryzowego
    -1/3 sloiczka deserku

zagotowac przestudzic wode dodac mleko i dokladnie wymieszac dosypac kleik i porzadnie wymieszac 1/44 przygotowawnego wlasnie kleiku wlozyc do miseczki ,nastepnie nalozyc owoce ze sloiczka w takiej samej ilosci ..przekladac tak dlugo by ostatnia warstwa byly owoce

3. reklama
  4. e-stera

e-stera Fan(ka)

Jabłka, banany, gruszki, winogrona, czanre jagody jak zamrożone.
    ja na poczatku też kupowałam sloiczki a potem sama robiłam

Np jabłko, gruszka-obrać, pokroić byle jak i ugotowac w małej ilosci wody az trochę zmięknie., takdo 5minut.Zmiksować.Nie dosładzać!

Można dodac kleik ryzowy lub kukurydziany

Tak mozan gotować wszytkie deserkiz oiwociow surowych

Mój synek sie zajadał tym

Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2009
  5. brown.kate

brown.kate Mama Misi i Kici

czesc dziewczyny, ja jeszcze nie podaje mojej malej jedzonka, jeszcze za wczesnie, ale co myslicie o kisielu? Oczywiscie takim domowym, czy mozna takim maluszkom np 6-miesiecznym dawac make ziemniaczana?
    owoce np. jabluszka, jagody, malinki itp, gotujemy a potem mozna je odcedzic i zrobic z nich deserek jak pisze e-stera, a do kompociku dodac troszke maki ziemniaczanej i mamy kisiel. Albo troszke soczku zagotowac z woda i tam dodac troszke maki ziemniaczanej. Tylko nie wiem od kiedy mozna kisiel podawac ale chyba wczesnie.

6. MSTRUGALA4

MSTRUGALA4 Fanka BB :)

witam. ja zaproponuje pieczone jabluszka. sa zdrowe, pyszne i najwazniejsze duzo lzejsze dla brzuszka niz wszystkie inne:)) a tak poza tematem to powiedzcie mi skad bierzecie te fajne paseczki ns ktorych macie zaznaczone ile maja wasze pociechy... jestem nowa i nie bardzo sie orientuje....

7. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

8. kbetina

kbetina Fanka BB :)

kisiel można podawać dziecku już od 6 miesiąca życia i to właśnie taki domowy z dodatkiem mąki ziemniaczanej

ja mojej 6-miesięcznej córce chętnie bym dawała nawet słoiczkowe deserki, ale ona tego nie chce, jedyne owoce jakie je to banan (naturalny nie słoiczkowy) i jabłuszko (trochę, też surowe), nie otwiera buzi do żadnego deseru

9. xmikusx

xmikusx Zaciekawiona BB

A czy taki banan to wystarczy tylko rozgnieść dla takiego malucha, no bo chyba nie gotować?
    Jabłka owszem zdrowe, tylko ile można jeść same jabłka?

10. reklama
  11. e-stera

e-stera Fan(ka)

Pewnie ja na poczatku packalam widelcem malemu.ale on jak mial 7 miesiecy to juz gryzl dziaslami sam ladnie-bann mieciusi

12. Andzia84

Andzia84 listopadowa Mama

Ja mojej Niuni jabłuszko tarłam na tarce,a do tego rozgniatałam brzoskwinie i banana.Nie zawsze podawałam wszystko razem.
    Zaczęłam jej podawać takie rzeczy gdzieś po 6 m-cu.A teraz to ona juz sama chce gryźć a takim startym pluje :-p

Poleć forum