reklama

co zrobic by dziecko zasypialo samo i nie budzilo sie w nocy?

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez ewelina102, 9 Marzec 2009.

1. ewelina102

ewelina102 Początkująca w BB

mam problem z moim 11 miesiecznym synkiem.od malutkiego do ok.5 miesiaca zycia usypial sam i spal cala noc.potem wszystko radykalnie sie zmienilo,usypial juz tylko przy cycku i nie przesypial nocek.wkoncu "wzielam sie za niego" i oduczylam ssania piersi-przestawiajac a butelke.synek zaczal przyesypiac noce jednak zasypial z butelka w buzi.teraz usypia juz tylko z butla i nie przesypia nocy.co robic?jestem sama i musze kiedys spac?synek spi 2 razy w dzien po 3 godziny,staram sie wtedy spac ale nie zawsze sie udaje.jak oduczyc go usypiania z butelka?przeciez musze mu mleko dawac a gdy nie lezy w lozeczku nie chce jesc mleka.pomocy...

2. Lolka777

Lolka777 mama dwulatka

"2 razy po 3 godziny" WAW! ja tez bym chciala, zeby moj synek tak spał w ciagu dnia:tak: Nawet nie wiem, co Ci doradzic. nasz Lewcio ma roczek i budzi się w nocy na jedzonko, nad ranem tez nieraz sie przebudzi i wtedy dajemy mu smoczka.

A jak czesto twoj synek budzi sie w nocy?

3. reklama
  4. ewelina102

moj synek budzi sie raz w nocy,czasami zdarzy mu sie dwa razy,ale bardzo pozno chodzi spac bo o 22.35.ja jednak smoczka bym mu nie chciala dawac bo to wymykanie sie od jednego problemu do drugiego:(

5. Sasanka18

Sasanka18 Fanka BB :)

Daj mu smoczek, zamiast butelki - będzie protestował, może być wręcz wściekły, ale już nadszedł czas, by nauczył się usypiac tak jak trzeba.
    Potrzebujesz dużo samozaparcia, by go oduczyć złych nawyków.

Co do spania w dzień - mój mały jest w wieku Twojego dziecka i śpi po śniadaniu godzinę a potem w południe robi sobie drzemkę dwugodzinną. Zatem najwyraźniej Twój synek za dużo śpi w dzień, a w nocy nie ma chęci spać, bo jest wypoczęty.
    Zajmij go czymś w ciągu dnia, niech śpi DO TRZECH GODZIN dziennie a nie sześć!

Trochę Ci to zajmie, ale efekty powinny być dla Ciebie korzystne :-)

6. Lolka777

Lolka777 mama dwulatka

Mysle, ze smoczek mu nie zaszkodzi. Szczegolnie jak podasz mu tylko w nocy:tak: Nic innego do głowy nie przychodzi:sorry2:

7. mamakubusia85

mamakubusia85 Fanka BB :)

Witam! Ja mysle, ze 2 drzemki w ciagu dnia po 3 godziny dla roczniaka to naprawde za duzo. Moze maly nie moze wyszalec sie w ciagu dnia i dlatego budzi sie w nocy? Ja opracowalam plan spania Kuby juz od pierwszych dni jego zycia, nigdy nie spal ze mna. po kapieli OD RAZU jest kladziony do lozeczka, usypia naprawde roznie, w zaleznosci od tego jak intensywny mial dzien. czasem usypia w 15 minut, czasami nawet po godzinie. Oczywiscie - protesty zdarzaja sie teraz czesciej niz wczesniej (hmmm moj zbuntowany dwulatek!) NIE MA brania na rece, wyjmowania z lozka. zasada jest taka - jestes w lozku, nie musisz spac natychmiast, mozesz sie pobawic misiem, posiedziec jak nie chcesz lezec ale nie wolno wstawac, krzyczec itd. Mysle, ze warto wprowadzic takie zasady od samego poczatku i konsekwentnie je stosowac, to pozniej wchodzi w nawyk i niczym dziwnym nie jest. Radze tak naprawde, zeby nie ulegac dziecku, nie wyjmowac z lozeczka, jak to sie mowi - w koncu sie znudzi, zmeczy i usnie. Jesli chodzi o budzenie sie w nocy to mysle, ze lepsze jest podawanie smoczka. Doskonale rozumiem mamy, ktore marza o tym, zeby sie wyspac wreszcie:tak: Dawanie picia jest moim zdaniem nieodpowiednie. Dziecko nie powinno pic w nocy, chyba ze jest goraco i duszno,przede wszystki w lecie. Jesli juz - to tylko wode. Nie ma sensu mycie zebow przed spaniem jak dziecko potem pije herbatke, soczek, czy mleko.

8. Agnes123

Agnes123 Mama Oliwki

Moim zdaniem problemem jst to ze mały spi za duzo w dzień- 2x po 3 h :szok: to prawie pół dnia przesypia,strasznie duzo.
    Powinnaś ukrucić spanie w dzień.Po prostu budzić,niech spi 2x po 1,5h.Niech się wyszaleje w dzień a w nocy bedzie spał bo bedzie wymeczony.

9. mamakubusia85

mamakubusia85 Fanka BB :)

Tez tak mysle! Pol dnia przespane ,tzn. 6 godzin do tego jak spi (powiedzmy) 8-9 godzin to sie uzbiera 14. Odliczajac jakis spacerek w wozku, zakupy, jedzenie, kapiel to ile zostaje na szalenstwa? Tak naprawde niewiele. Dziecko, tak jak dorosly - im ma bardziej aktywny dzien, tym lepiej sypia.

10. reklama
  11. ewelina102

dzieki wielkie za porady:)przestawilam synka i maly spi dwa razy po 1,5lub 1 h i co zadziwiajace udalo mi sie go klasc spac o 20 i przesypia noc do 7 lub 8:):)ale nadal zasypia z butelka,ale z tym juz sobie jakos poradze,wkoncu jestem wyspana i maly ma wiecej czasu na zabawe:)dzieki wielkie.pomoglo:):)

12. kacha8

kacha8 Początkująca w BB

dziewczynki kobiety pomocy!!!!!
    nie daje se rady rodzicow nie mam ani bliskich i nikt nie umie mi pomoc a raczej nie ma takeij osoby.wiec moj maluch spi jak zabity od 20 do 3 4 w nocy jak zabity a od 4 zaczyna sie koszmar moja wina tez w tym jest bo nauczylam go zasypiac ponownie woda albo herbatka teraz jak juz nie hce mu dac herbaty ino smoczek to jest taki placz ze zwala z nog jak juz mu sie uda zasnac to za pol godziny to samo i tak do 6 7 bez picia ani rusz ani nie zasnie jak mam go oduczyc ??tego daje smoczek to jest ryk i to jeszce jaki! :(:)crazy: nie wiem jak tego zaprzestac pomozcie mi prosze:blink: probowalm go o 4 sama zostawic w lozeczku ze sei wyplaka i usnie no to raz usnal zezmecznia na 15 min i znow to samo zastanawialm sie moze on boi sie nocy sama juz nei wiem blagam czekam na dobre rady dziekuje:sorry2:

Poleć forum