reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cofnięcie darowizny

MONINI18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
18
Miasto
Gliwice
witam ponownie. mam jeszcze 1no pytanie odwołam się o d
Art. 897 kodeksu cywilnego:


§ 1. Darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności.
[FONT=Verdana, Tahoma, Arial, Georgia, sans-serif]Co w przypadku gdy darczyńca zmarł a obdarowana ma zamiar sprzedać jego część nieruchomości, którą otrzymała w zamian za opiekę nad ojcem i wobec której się nie wywiązała.[/FONT]
[FONT=Verdana, Tahoma, Arial, Georgia, sans-serif]A mianowicie ojciec nie mógł korzystać z sprzętu sanitarnego, ponieważ odcięła mu odpływ ciepłej wody jak również pozakręcała centralne ogrzewanie, ponieważ chciała żeby ojciec płacił za ogrzewanie całego domu. Zrobiła to ze złości ponieważ ciągle chciała więcej pieniędzy od ojca. Przez to korzystał z mojej łazienki.[/FONT]


 
reklama
Darowiznę może odwołać darczyńca. Po jego śmierci nie jest to możliwe.

witam ponownie. mam jeszcze 1no pytanie odwołam się o d
Art. 897 kodeksu cywilnego:


§ 1. Darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności.
Co w przypadku gdy darczyńca zmarł a obdarowana ma zamiar sprzedać jego część nieruchomości, którą otrzymała w zamian za opiekę nad ojcem i wobec której się nie wywiązała.
A mianowicie ojciec nie mógł korzystać z sprzętu sanitarnego, ponieważ odcięła mu odpływ ciepłej wody jak również pozakręcała centralne ogrzewanie, ponieważ chciała żeby ojciec płacił za ogrzewanie całego domu. Zrobiła to ze złości ponieważ ciągle chciała więcej pieniędzy od ojca. Przez to korzystał z mojej łazienki.


 
Do góry