reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa?

Hejka. Mam ten sam problem. Jestem w 5+1. Przed ciążą robiłam badanie glukozy ze względu na pcos i brałam metformine na obnizenie cukru. Po pozytywnym teście musiałam lek odstawić. Z ciekawości zrobiłam badanie glukozy wczoraj razem z betą no i wyszła mi tak jak przed braniem leków 96.8. Jestem pewna że to będzie zakwalifikowane jako cukrzyca. Niestety wystarczy ten jeden pierwszy wynik powyżej normy nawet przy obciążeniu glukozą i już stwierdzają cukrzycę.
W ciąży norma cukru jest do 92.
Tylko, że ja nigdy wcześniej nie miałam problemu z glukozą ani innych problemów zdrowotnych. Nigdy nie badałam też poziomu glukozy po obciążeniu. Nie ma u mnie żadnych wyraźnych przyczyn takiego stanu, tak jak pisałam wcześniej- jestem szczupła, zdrowo się odżywiam i przez pół życia uprawiam sport...
 
reklama
Glukoza na czczo dokładnie w 5tc wyszła mi 93 i od razu dostałam skierowanie na krzywą. Wyniki wykazały hipoglikemię, w pierwszym badaniu na czczo glukoza wyniosła już 89, po godzinie 82, po dwóch 69. Zaraz będę robić drugi raz krzywą koło 28tc i ciekawe co wyjdzie. Unikam cukrów prostych od dawna, ale mój ginekolog poważnie potraktował minimalne przekroczenie normy w pierwszym badaniu.
 
Glukoza na czczo dokładnie w 5tc wyszła mi 93 i od razu dostałam skierowanie na krzywą. Wyniki wykazały hipoglikemię, w pierwszym badaniu na czczo glukoza wyniosła już 89, po godzinie 82, po dwóch 69. Zaraz będę robić drugi raz krzywą koło 28tc i ciekawe co wyjdzie. Unikam cukrów prostych od dawna, ale mój ginekolog poważnie potraktował minimalne przekroczenie normy w pierwszym badaniu.
Mój ginekolog jest bardzo skrupulatny, wiec pewnie też skieruje mnie na dodatkowe badania. W sumie byłabym wtedy spokojniesza i wiedziałabym na czym stoję.
 
Ja też nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem ani z cukrem, nagle przy staraniach okazało się że mam pcos i cukier w górnej granicy. Gin zadecydował że muszę brać leki na obnizenie cukru żeby zajść w ciążę no i zaszłam. Myślałam że norma w ciąży jest taka sama jak bez ciąży więc 97 było w normie ale ktoś mnie uświadomił że tylko do 92 w ciąży niestety
Tylko, że ja nigdy wcześniej nie miałam problemu z glukozą ani innych problemów zdrowotnych. Nigdy nie badałam też poziomu glukozy po obciążeniu. Nie ma u mnie żadnych wyraźnych przyczyn takiego stanu, tak jak pisałam wcześniej- jestem szczupła, zdrowo się odżywiam i przez pół życia uprawiam sport...
 
Ja będę kolejny raz powtarzać we wtorek glukoze, co ciekawe na własną rękę bo moja gin na nfz dzisiaj nie zleciła mi tego badania. Nie wiem czy zapomniała czy wg niej to nie jest ważne;/
Czytałam właśnie że jak tylko wynik glukozy jest za wysoki to od razu trzeba zrobić krzywą na początku ciąży. Na szczęście 5 maja ide prywatnie do gina który mam nadzieję zajmie się tym porządnie. Jaką miałaś przerwę między pierwszym badaniem a krzywą? Próbowałaś w tym czasie jakiejś diety żeby ten cukier spadł?
Glukoza na czczo dokładnie w 5tc wyszła mi 93 i od razu dostałam skierowanie na krzywą. Wyniki wykazały hipoglikemię, w pierwszym badaniu na czczo glukoza wyniosła już 89, po godzinie 82, po dwóch 69. Zaraz będę robić drugi raz krzywą koło 28tc i ciekawe co wyjdzie. Unikam cukrów prostych od dawna, ale mój ginekolog poważnie potraktował minimalne przekroczenie normy w pierwszym badaniu.
 
Ja będę kolejny raz powtarzać we wtorek glukoze, co ciekawe na własną rękę bo moja gin na nfz dzisiaj nie zleciła mi tego badania. Nie wiem czy zapomniała czy wg niej to nie jest ważne;/
Czytałam właśnie że jak tylko wynik glukozy jest za wysoki to od razu trzeba zrobić krzywą na początku ciąży. Na szczęście 5 maja ide prywatnie do gina który mam nadzieję zajmie się tym porządnie. Jaką miałaś przerwę między pierwszym badaniem a krzywą? Próbowałaś w tym czasie jakiejś diety żeby ten cukier spadł?
Między pierwszą glukozą na czczo a krzywą miałam dosłownie tydzień różnicy i nie robiłam żadnych zmian w diecie. Z tym, że ja przyjmuje niewielkie ilości cukrów prostych (głównie ze świeżych owoców), nie piję słodkich napojów a kawę czy herbatę słodzę erytrolem. Czasami wpadnie jakaś słodka bułka albo coś sama upiekę. Jestem bardzo ciekawa, jak ta krzywa teraz wyjdzie. Prowadzę ciążę u dwóch lekarzy i jeden z nich też niespecjalnie ogarnął temat krzywej, nie dał skierowania i w sumie też się zastanawiam, czy po prostu nie zapomniał 🤔
 
Ale skoro wyszła Ci hipoglikemia to lepiej co? Za niski cukier jeśli dobrze zrozumiałam?
Między pierwszą glukozą na czczo a krzywą miałam dosłownie tydzień różnicy i nie robiłam żadnych zmian w diecie. Z tym, że ja przyjmuje niewielkie ilości cukrów prostych (głównie ze świeżych owoców), nie piję słodkich napojów a kawę czy herbatę słodzę erytrolem. Czasami wpadnie jakaś słodka bułka albo coś sama upiekę. Jestem bardzo ciekawa, jak ta krzywa teraz wyjdzie. Prowadzę ciążę u dwóch lekarzy i jeden z nich też niespecjalnie ogarnął temat krzywej, nie dał skierowania i w sumie też się zastanawiam, czy po prostu nie zapomniał [emoji848]
 
No jasne że tak lepiej. Mnie na pewno czekają badania i mam nadzieję dieta bez insuliny ale wszystko po kolei, najpierw muszę trafić w ogóle na pierwsze usg w ciąży [emoji16][emoji7]
Lekarz powiedział, że to nie jest drastyczny spadek i nie kazał niczego zmieniać. W sumie wolę to niż cukrzycę[emoji51]
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Jestem w 7 tc+ 3 dni. Kilka dni temu miałam robione pierwsze badania. Zaniepokoił mnie wynik glukozy na czczo- 95 mg/dl. Obawiam się że to początek cukrzycy ciążowej. Dziwi mnie to, bo jestem osobą szczupłą, odżywiam się zdrowo, przed ciążą byłam bardzo aktywna fizycznie, nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem. Czy któraś z Was miała podobny problem? Pozdrawiam serdecznie!
Ja też tak jak Ty szczupła uważam co jem i aktywna fizycznie dwie ciążę bez cukrzycy A trzecia bęc...cukrzycą wykryte w 26tc
 
Do góry